Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 7 of 7

Thread: Nyko vine in ajutorul PSV-ului cu o noua baterie

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Nyko vine in ajutorul PSV-ului cu o noua baterie

    Dupa ce majoritatea fanilor au fost dezamagiti de durata de viata a bateriei pentru noua consola de la Sony, se pare ca de la Nyko vin in sfarsit ceva vesti bune. Daca pana acum puteati spera la maxim 3-4 ore de viata jucandu-va pe PSV, cu noua baterie externa Nyko promite un lifetime de 3 ori mai mare. Suna bine, insa ramane de vazut cat de eficienta este jucaria... Personal as prefera ca Sony sa rezolve problema inlocuind bateria cu una de capacitate mai mare sau realizarea unui model la care aceasta sa se poata schimba usor... insa in ultima instanta, asteptam pana in Martie sa vedem cat de ergonomica este si solutia de la Nyko, denumita Power Grip for PSV. Pretul acestuia se estimeaza a fi la 24.99 USD.

    Nyko - Products - Power Grip For Ps Vita
    Attached Images Attached Images nyko_power_grip_psv.jpg

  2. #2 SP
    Member Plavs's Avatar
    super tare dar am si eu o rugaminte de unde pot sa imi iau un psvita mai ok la pret astept recomandari

  3. #3 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Plavs View Post
    super tare dar am si eu o rugaminte de unde pot sa imi iau un psvita mai ok la pret astept recomandari
    Eu ti-as recomanda sa astepti data de 22 Februarie, cand se va lansa international (atat in UE cat si US). Intre timp nu se gasesc decat modelele asiatice pe piata.

  4. #4 SP
    Junior Member dacblood's Avatar
    Pe site-ul ala mare(ca sa nu facem reclama....) din Romania deja e la precomanda la 1149 si 1349 ron.

  5. #5 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Baieti buni astia de la Nyko, cum scot ei "patch"-uri hardware si nici nu fac discriminari. Pt Kinect au scos lentila, pt PS Vita scot baterie... Vad ca si hardware-ul o ia pe urmele software-ului (inclusiv jocuri). La jocuri apar DLC-uri si patch-uri, la hardware apar chestii care corecteaza probleme. Si totul costa, ajungi sa dai uneori dublu pt un produs complet

  6. #6 SP
    Member darkr3surrecter's Avatar
    Quote Originally Posted by RaverX View Post
    Baieti buni astia de la Nyko, cum scot ei "patch"-uri hardware si nici nu fac discriminari. Pt Kinect au scos lentila, pt PS Vita scot baterie... Vad ca si hardware-ul o ia pe urmele software-ului (inclusiv jocuri). La jocuri apar DLC-uri si patch-uri, la hardware apar chestii care corecteaza probleme. Si totul costa, ajungi sa dai uneori dublu pt un produs complet
    Pai acum se face treaba un pic de mantuiala pentru ca o pot corecta prin patch-uri etc. Inainte nu mai existau asa multe greseli la un joc.
    3-4 ore mi se pare prea putin, sony a dat-o in bara.

  7. #7 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by darkr3surrecter View Post
    3-4 ore mi se pare prea putin, sony a dat-o in bara.
    Stai linistit ca nu doar Sony a dat in bara la capitolul asta, uita-te la orice smartphone, te tine bateria o zi, max. doua zile. Si au fost destule cazuri cand tinea si mai putin, vezi ultimul iphone. Din pacate evolutia e galopanta doar la capitoul "putere de procesare", in curand o sa avem telefoane cu procesoare quad core 1.5 GHz, dar inca n-avem nici baterii care sa sustina cel mai slab smartphone

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Hotline Miami vine pe PS3 si PSV By Tudoran in forum Console News
    Replies: 11 Last Post: 27-02-2013, 18:11
  2. Replies: 2 Last Post: 21-10-2011, 16:36
  3. Replies: 2 Last Post: 06-08-2011, 13:36
  4. Replies: 17 Last Post: 07-06-2011, 13:57

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts