Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 21 to 37 of 37

Thread: Zvon: Datele tehnice pentru PlayStation 4

  1. #21 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Sa inteleg ca daca Sony merge cu AMD, Microsoft va merge cu nVidia (si eventual Intel)?
    Parca era vorba ca si Micro merg pe AMD.
    Nu conteaza, sa mearga pe ce-o vrea ei. Impresia mea e insa ca nu se prea grabesc.
    Si unii si altii o lalaie cu artificii gen " un bundle nou" sau "un super slim".
    Baieti eu zic sa va inarmati cu rabdare, mai e mult de cotizat la consolele din prezent.

  2. #22 SP
    Member MihneaWii's Avatar
    Off:Ca tot zici de grafica Monky , de asta mi-am luat Wii. E diferit.
    On:Sincer , mie mi-ar placea design-ul , doar ca mi-e tare frica , ca o sa fie sparte si crapate mii de controllere de PS4 daca ar fi asa . Si ca tot vorbiti voi de preturi de 14143155130 lei , eu zic ca nimeni nu ar face o consola pentru multimilionari in euro. Tre' sa aiba vanzare , cu un pret mai mare de 2.000 de lei deja isi pierd din clienti, si apoi nu mai renteaza.

  3. #23 SP
    Member A_A_A's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Poate vrei sa zici 1700 RON. 17.000 RON inseamna in bani vechi 170 milioane!

    Nu, nu poti face nimic cu ele. Nu doar ca sunt custom, dar sunt piese de acum 12 ani. Probabil un telefon mobil de 10 EUR in ziua de azi e mai puternic decat un PS2
    OMG!Monky, scuze, am scris pe telefon si patesc des sa pun ceva in plus...deci chiar nimic nu pot lua? Pana si piesele din ps2 sunt mai bune decat din pcu meu...

  4. #24 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Quote Originally Posted by MihneaWii View Post
    Tre' sa aiba vanzare , cu un pret mai mare de 2.000 de lei deja isi pierd din clienti, si apoi nu mai renteaza.

    Nu e adevarat,cei de la Sony nu sunt interesati sa renteze in Romanica. Chiar daca la noi poate avea pret de 2500 de lei,in US o sa fie tot 500-600$ MAXIM,iar in Anglia 200-300 de lire.

  5. #25 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by Firezu View Post
    Nu e adevarat,cei de la Sony nu sunt interesati sa renteze in Romanica. Chiar daca la noi poate avea pret de 2500 de lei,in US o sa fie tot 500-600$ MAXIM,iar in Anglia 200-300 de lire.
    Daca in US o sa fie 600 $, in uk vreo 450(cam asta ar fi conversia), iar la noi ca si in EU la vreo 600 euro(aprox 2500 ron). Dar mai astepti un an, se mai rezolva ceva din problemele care o sa apară, poate scot un slim ca de obicei si mai taie 100 din preţ

    Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2

  6. #26 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Sa-l vad eu p'ala care sta cu PS4 sub nas si are si banu pregatit ca mai asteapta un an pt. ieftinire.

  7. #27 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by cryyo View Post
    Sa-l vad eu p'ala care sta cu PS4 sub nas si are si banu pregatit ca mai asteapta un an pt. ieftinire.
    uite aici unu e bine sa inveti din greselile trecutului, data trecuta am dat 600 de euro cand s-a lansat in germania varianta de 60 de gb si a murit prima data dupa un an, apoi a cazut iar dupa inca un an. jocurile de ps3 nu o sa dispara, urate nu sunt asa ca...game on

  8. #28 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Mai, lasa ca ma risc eu si va povestesc si voua cum Drake a mai descoperit un oras secret in Uncharted 4.

  9. #29 SP
    Ω Pira's Avatar
    ...sau ce s-a intamplat cu kratos dupa ce s-a aruncat in prapastie?

  10. #30 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Oamenii inca mai isi cumpara PS2... nu-ti face probleme felixanu! Unii vor mai mult gameplay/fun/story decat grafica ultimul racnet...
    Poate suna a cliseu dar eu am jucat de curand Time Splitters 2 pe PS2 si pot zice ca mi-a oefrit un timp mult mai bun decat cel petrecut la x360 sau ps3 cu jocurile noi.

  11. #31 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Quote Originally Posted by DanTe23 View Post
    Daca in US o sa fie 600 $, in uk vreo 450(cam asta ar fi conversia), iar la noi ca si in EU la vreo 600 euro(aprox 2500 ron). Dar mai astepti un an, se mai rezolva ceva din problemele care o sa apară, poate scot un slim ca de obicei si mai taie 100 din preţ

    Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2


    Nu stiu daca la noi ca si in EU,eu cred ca putin mai scump. Cand am fost in Franta anul trecut in octombrie,am dat o geana prin magazine la console si telefoane si sunt substantial mai ieftine decat la noi. Si cam orice fel de produs. M'a mirat sincer sa vad ca aproape toata lumea,de la soferul de autobuz care facea turul Parisului pana la omul prezentabil la costum care lua masa pe Champs Elysees,avea iPhone 4. De curiozitate am intrat si intr'un Apple Store si am vazut ca intr'adevar preturile se prezinta altfel. Sigur,poate nu e cel mai bun exemplu,pentru ca exista abonamente la telefoane si alte smecherii. Dar totusi... Deci cand vorbim de preturi acceptabile la tablete,telefoane,console etc.,nu vorbim doar de UK,ci si de alte tari din Occident.

  12. #32 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by Firezu View Post
    Nu stiu daca la noi ca si in EU,eu cred ca putin mai scump. Cand am fost in Franta anul trecut in octombrie,am dat o geana prin magazine la console si telefoane si sunt substantial mai ieftine decat la noi. Si cam orice fel de produs. M'a mirat sincer sa vad ca aproape toata lumea,de la soferul de autobuz care facea turul Parisului pana la omul prezentabil la costum care lua masa pe Champs Elysees,avea iPhone 4. De curiozitate am intrat si intr'un Apple Store si am vazut ca intr'adevar preturile se prezinta altfel. Sigur,poate nu e cel mai bun exemplu,pentru ca exista abonamente la telefoane si alte smecherii. Dar totusi... Deci cand vorbim de preturi acceptabile la tablete,telefoane,console etc.,nu vorbim doar de UK,ci si de alte tari din Occident.
    Vezi preţul de lansare ps vita, nu o sa mai fie ce a fost in 2006 cand dadeai pe un xbox 360 la noi peste 20 de mil iar in europa de vest era 400 de euro, euro fiind vreo 35 000 lei vechi.Un ps 3 cu gt5 si 2 dualshock il gasesti la noi acum la un pret de aprox 270-280 euro. In celelalte ţări din UE nu il gasesti mai ieftin de 250
    LE din ce am vz acum pe amazon, consola de care vb mai sus e 300 euro, deci un pic mai scumpa
    Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2

  13. #33 SP
    Member Mythul's Avatar
    La un pret mare va fi un adevarat succes ca PS VIta....oh wait.

  14. #34 SP
    Member maravela's Avatar
    Eu sunt tare curios cum si daca, or sa imbunatateasca design-ul gamepad-ului.

    De cand mi-am cumparat 2 butoane speciale pt. triger-e totul e mult mai bine la actualul PS3.

  15. #35 SP
    Senior Member Clopotarul's Avatar
    PS4: new kits shipping now, AMD A10 used as base | VG247

    Multiple sources have confirmed to VG247 today that a new version of the Orbis kit is now shipping to developers, and that it�s housed in a normal PC case.
    There are to be four versions of the dev kit, we were told. A previous version was essentially just a graphics card. The version shipping now is a �modified PC,� and the third version, appearing in January, will be close to final spec. A final version will be delivered to developers �next summer�.
    Our source told us that Sony is only calling the machine Orbis, and is not using the words �PlayStation 4″ in these meetings at all.
    Orbis, we were told today, is based on the AMD�s A10 APU series. An APU (Accelerated Processing Unit) is a combined CPU and GPU.
    PS4′s APU was described today as a �derivative� of existing A10 hardware. The hardware is �based on A10 system and base platform�.
    The �ultimate goal� for the hardware, we were told, is for it to be able to run 1080p60 games in 3D with �no problem,� to create a machine that�s powerful enough for �today and tomorrow�s market�.
    The dev kits have �either 8Gb or 16Gb of RAM. Deduce from that what you will.�
    The hardware is not being made in Japan, it was said.
    When asked if PS4 will have an optical drive, specifically Blu-ray, our source responded: �Of course it has.� We�ve been told the hard drive will be 256Gb �as standard,� but it�s not clear if it�ll be a normal HDD or a solid state drive.

  16. #36 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    We�ve been told the hard drive will be 256Gb �as standard,� but it�s not clear if it�ll be a normal HDD or a solid state drive.
    Trebuie sa fii retardat sa faci afirmatia aia.
    1.256 e clar SSD, daca ar fi normal ar fi 250.
    2.Actualul PS3 super slim are 500 GB, cum naiba sa aibe generatia urmatoare jumatate de capacitate tot pe platane?

    Deci e 100% SSD (daca va fi de 256). Daca va fi clasic va fi probabil de 1 TB sau mai mare.

  17. #37 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    This is to ensure that the console will be able to run 1080p60 games in 3D.

    P.E.R.F.E.C.T!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2

Similar Threads

  1. Replies: 14 Last Post: 22-08-2013, 20:53
  2. Replies: 25 Last Post: 21-02-2013, 04:30
  3. Replies: 0 Last Post: 13-06-2011, 02:13
  4. Replies: 3 Last Post: 12-05-2011, 21:00
  5. Zvon: Playstation tablet? By AndRewqp in forum Stories & Other News
    Replies: 4 Last Post: 26-04-2011, 12:17

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts