Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3
Results 41 to 58 of 58

Thread: Playstation 3-ul intrece Xbox 360-ul la vanzari

  1. #41 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Raskorica

  2. #42 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    )))))))

  3. #43 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    )))

  4. #44 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Sunt curios ce ar zice mentorica si FPS Marius despre ce se intampla aici.

    Nici cu tacconi nu mi-e rusine

  5. #45 SP
    Member RELOADED9's Avatar
    Bine ma sexosule. Ma refeream la Halo si Gears of War ca sunt tampenii deoarece nu sunt fan. Am jucat odata Halo Reach si l-am bagat inapoi in cutie. Pur si simplu nu imi place. N-am zis ca nu au facut nimic pentru istoria gamingului.

  6. #46 SP
    Member Quasivasi's Avatar
    Quote Originally Posted by RELOADED9 View Post
    Bine ma sexosule. Ma refeream la Halo si Gears of War ca sunt tampenii deoarece nu sunt fan. Am jucat odata Halo Reach si l-am bagat inapoi in cutie. Pur si simplu nu imi place. N-am zis ca nu au facut nimic pentru istoria gamingului.
    Doar pt. ca tie nu iti place ceva, nu inseamna ca e tampenie. O caracteristica pe care unii ar putea-o asocia cu atributiile unui fanboy

    Gamer = someone who plays video games when bored...usually very good at it / someone who plays video games as a hobby

    Fan = A person who has interest or likes something, or somebody. Can refer to many things including sports, movie stars, food/drink and so on. Basically anybody that likes something.

    Fanboy = An extreme fan or follower of a particular medium or concept, whether it be sports, television, film directors, video games (the most common usage), etc. Known for a complete lack of objectivity in relation to their preferred focus. Usually argue with circular logic that they refuse to acknowledge. Arguments or debates with such are usually futile. Every flaw is spun into semi-virtues and everything else, blown to comedic, complimentary proportions.
    Sursa: Urban Dictionary

  7. #47 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Lasa wikipedia, a explicat mentorica cu o pagina in urma care e diferenta intre fanboy si gamer.

  8. #48 SP
    Member Quasivasi's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Lasa wikipedia, a explicat mentorica cu o pagina in urma care e diferenta intre fanboy si gamer.
    Conform "mentorica", "gamer" e cel care cumpara toate consolele si jocurile si nu le primeste de la parinti...iar "fanboys" sunt "idiotii", "cretinii" si "tampitii" care venereaza un brand.

    Am incercat doar sa ofer niste informatii fara influente buruienoase

  9. #49 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Quote Originally Posted by GoLd^ View Post
    Dute si impuscat-te
    Eu personal as vrea sa ai viata scurta pe forumul asta. Anyone else with me on that?

    On: Ca multe alte threaduri pe acest topic, se ajunge la flame. Eu voi vorbi din viziunea mea:

    Am ambele console, si consider ca asta ma face mai obiectiv decat probabil 80% in forumistii care posteaza aici. Am mai spus si o repet, deschid xboxul aproape zilnic, iar PS3ul o data pe luna, daca nu mai putin.
    Fac asta deoarece consider controllerul xbox mult mai ergonomic decat cel de PS3, unde daca ma joc mai mult de 2 ore incep sa ma doara mainile. De asemenea, prefer sa platesc live-ul, unde am emisiuni saptamanale, un dahsboard care a fost re-inventat de vreo 5 ori de la lansare( nu pot spune la fel de dash-ul PS3), stabilitate, si poate cel mai mare avantaj( cum il vad eu), party chat!
    Cum nu a reusit Sony sa faca chestia asta banala, si atat de folositoare, nu imi dau seama!
    PS3-ul il folosesc doar pt exclusivitati, pe care le consider superioare xboxului, si abia astept urmatorul God of War si The last of us. Singurele doua exclusivitati xbox care pot concura cu cele PS3 sunt Alan Wake si seria Gears.

  10. #50 SP
    Member mastakilla's Avatar
    bei , lasati gargara si hai sa facem o noapte alba de gears 1 , poate ne strangem si noi macar 8 .....asta doar daca e full psn-ul sa nu asteptam la coada

  11. #51 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Quote Originally Posted by ovydik View Post
    eu le detin pe amandoua si le apreciez pe fiecare...insa apreciez mai mult PS3-ul si cred ca sunt destul de obiectiv.
    As recomanda xboxul cuiva care vrea sa-l modeze (da si eu il am cu RGH,asa testez eu jocurile inainte sa le cumpar pt PS3),in rest nu ma incanta cu nimic.Ca sa ai baterii reincarcabile trebuie sa le cumperi cablul lor care ...wait for it... incarca DOAR de la xbox,hdd-ul la fel,tre' sa fie MS si multe altele.
    Dupa parerea mea, asta nu inseamna ca le detii pe amandoua. Daca vrei sa testezi jocurile, iti sugerez demo-urile, nu piratarea. In alta ordine de idei, e posibil sa nu te incante nimic, pt ca avand consola modata, folosesti 20% din ea.
    Sa nu mai vorbesc ca "testezi" un joc pe xbox si il cumperi pe PS3, sa descoperi ca portul pe consola ta preferata e facut cu picioarele, ai framerate de toata jena, si lag cu carul in multiplayer. E posibil sa fi avut surpriza asta in Skyrim, asta im vine in minte pe moment.

  12. #52 SP
    Junior Member altair's Avatar
    @kragod Si eu am avut xbox-ul modat inainte sa imi dea E74 si cred ca foloseam ceva mai mult de 20% din consola. Tind sa cred ca procentul era pe undeva la 60/70%. Din ce ai scris tu acolo inteleg ca xbox live reprezinta 80% din consola!!!! Asta spune multe despre exclusivitatile oferite de Microsoft.....

  13. #53 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Yay, Xbox e prost pentru ca-l modam si are exclusivitati SF iar PS3 e prost pentru ca se modeaza mai greu si costa jocurile.
    The end of Internet.

  14. #54 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Procentul conteaza mai putin, ideea era mai importanta, consider ca ai ratat-o. In fine, foloseste doar 40%-50%, e ok asa?

  15. #55 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Quote Originally Posted by GreyhounD View Post
    Yay, Xbox e prost pentru ca-l modam si are exclusivitati SF iar PS3 e prost pentru ca se modeaza mai greu si costa jocurile.
    The end of Internet.
    Si Raskorica ie gamer ca are toati consolili... se misca... bini di tat

  16. #56 SP
    Senior Member tray's Avatar
    Dupa aproape o luna de la postare stirii vad pe vgchartz (Video Game Charts, Game Sales, Top Sellers, Game Data - VGChartz) ca xboxul este tot in fata cu 1.6 milioane. Ce s-a intamplat?

  17. #57 SP
    Member Quasivasi's Avatar
    VGA Chartz nu sunt date oficiale, sunt estimari.

  18. #58 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Cu toate astea, e adevarat... Xbox 360-ul s-a vandut ceva mai bine in ultima perioada. Poate cine stie, un marketing mai bun, poate exclusivitatile gen Halo 4 si Forza Horizon au contat... Oricum, sunt perioade in care PS3-ul se vinde mai bine, si tot asa. Asta nu e un lucru rau... inseamna ca e o dinamica pe piata, si fiecare trebuie sa se lupte sa ramana in frunte la vanzari. Si cum sa poti face asta, daca nu prin jocuri exclusive si foarte bune?

    Acum ca se va anunta PS4-ul (daca se va intampla asta), ma tem ca vanzarile la PS3 vor incepe sa scada... foarte multi vor astepta noua consola, ca sa nu faca o investitie de 2 ori.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3

Similar Threads

  1. Schimburi / Vanzari jocuri XBOX Cluj-Napoca By nameless_fear in forum Bazar Microsoft: Jocuri Console
    Replies: 216 Last Post: 27-09-2017, 11:55
  2. Replies: 21 Last Post: 16-09-2013, 18:33
  3. Microsoft Xbox 360 intrece Sony PS3 By Daniel in forum Console Club
    Replies: 21 Last Post: 05-02-2010, 23:26
  4. Replies: 8 Last Post: 12-09-2008, 11:58

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts