Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 21

Thread: Killzone: Shadow Fall anuntat pentru PS4

  1. #1 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

    Killzone: Shadow Fall anuntat pentru PS4

    Guerilla Games au anuntat in aceasta dimineata prin intermediul conferintei Sony urmatorul joc exclusiv PS4, nu este vorba de Killzone 4 cum se zvonea cu ceva vreme in urma, ci de Killzone: Shadow Fall. Prea multe nu pot spune, asta ar insemna sa va explic prezentarea propriu-zisa care a avut loc pe scena conferintei, va las sa savurati in liniste cele aproape opt minute de gameplay, bineinteles dupa vizionare astept parerile voastre.

    Attached Images Attached Images killzone_shadow_fall.jpg

  2. #2 SP
    Member toto's Avatar
    Sincer , nu am fost impresionat cu nimic !!!

  3. #3 SP
    Member Prototype93D's Avatar
    Nu mi se pare foarte interesant. Singurul lucru care imi atrage atentia e grafica excelenta. Am impresia ca fiecare joc din seria Killzone care apare e din ce in ce mai SF. Nu mai e ca in Killzone 1 sau Killzone 2 cand actiunea parea ca se intampla "mai in prezent". Killzone Shadow Fall iti da senzatia ca actiunea de aici se intampla cu 100 de ani mai tarziu fata de cea din Killzone 1 (cladirile si orasele arata total diferit) Nu stiu, asta e parerea mea, poate voi aveti o parere mai buna, dar eu sunt putin dezamagit mai ales ca seria Killzone e preferata mea.

  4. #4 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Quote Originally Posted by toto View Post
    Sincer , nu am fost impresionat cu nimic !!!

    But you sure as hell impressed me with that statement!

  5. #5 SP
    Junior Member catalin32's Avatar
    mie nu-mi vine sa cred cat de retardati sunteti la cap! KZ4 stabileste noi standarde, grafica se apropie de standardele actuale cinematice (pre-rendered) si voi spuneti ca nu sunteti impresionati? ati jucat macar KZ2 si KZ3? sunt superbe atat la grafica cat si la poveste, mai ales ep.2. Ganditi draq inainte sa vorbiti.
    KZ4 e dovada clara ca PS4 e cu adevarat o revolutie.

  6. #6 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    "Amice" mai bine te relaxezi un pic și lași jignirile în urmă. Încercăm să ne respectam cât de cât pe CG. Nu e nimeni obligat să-ți împărtășească opinia.

  7. #7 SP
    Junior Member catalin32's Avatar
    Quote Originally Posted by bubli-789AD View Post
    "Amice" mai bine te relaxezi un pic și lași jignirile în urmă. Încercăm să ne respectam cât de cât pe CG. Nu e nimeni obligat să-ți împărtășească opinia.
    de acord cu tine, trebuie sa ne respectam insa cand vad cat de lipsiti de cunostinte si cata minte au unii in cap....ma sperii efectiv. Tocmai ca ne respectam foarte mult trebuie sa fim de acord cu toate punctele de vedere si ce am scris mai devreme e pdv-ul meu.

  8. #8 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    pdv-ul wtf is that dude?

  9. #9 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Quote Originally Posted by catalin32 View Post
    de acord cu tine, trebuie sa ne respectam insa cand vad cat de lipsiti de cunostinte si cata minte au unii in cap....ma sperii efectiv. Tocmai ca ne respectam foarte mult trebuie sa fim de acord cu toate punctele de vedere si ce am scris mai devreme e pdv-ul meu.

    Sa nu faci atac de cord de la sperietura, "amice"...

  10. #10 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Ce are 'cunostinta' cu ce vede respectivul pe ecran?! Nu-i place ce vede, simplu.

  11. #11 SP
    Member Prototype93D's Avatar
    Quote Originally Posted by catalin32 View Post
    mie nu-mi vine sa cred cat de retardati sunteti la cap! KZ4 stabileste noi standarde, grafica se apropie de standardele actuale cinematice (pre-rendered) si voi spuneti ca nu sunteti impresionati? ati jucat macar KZ2 si KZ3? sunt superbe atat la grafica cat si la poveste, mai ales ep.2. Ganditi draq inainte sa vorbiti.
    KZ4 e dovada clara ca PS4 e cu adevarat o revolutie.
    Nu a spus nimeni ca jocul are o grafica slaba. Chiar am zis ca grafica e excelenta si asta e singurul lucru care mi-a atras atentia la acest joc. Dar m-a dezamagit mediul inconjurator care pare prea modernizat. Zici ca ai jucat KZ2 si KZ3. Poi aici actiunea se intampla pe Helghan. Joaca tu si un KZ1 ca sa vezi cum arata Vekta de aici si compar-o apoi cu Vekta din Killzone Shadow Fall si o sa iti dai seama la ce am facut referire cand am spus ca nu sunt multumit. Si dupa cum am spus, e doar parerea mea. Nu trebuie sa critici tu parerile altora.

  12. #12 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by David9 View Post
    Nu a spus nimeni ca jocul are o grafica slaba. Chiar am zis ca grafica e excelenta si asta e singurul lucru care mi-a atras atentia la acest joc. Dar m-a dezamagit mediul inconjurator care pare prea modernizat. Zici ca ai jucat KZ2 si KZ3. Poi aici actiunea se intampla pe Helghan. Joaca tu si un KZ1 ca sa vezi cum arata Vekta de aici si compar-o apoi cu Vekta din Killzone Shadow Fall si o sa iti dai seama la ce am facut referire cand am spus ca nu sunt multumit. Si dupa cum am spus, e doar parerea mea. Nu trebuie sa critici tu parerile altora.
    Si eu sunt un pic dezamagit de "mediul inconjurator", dar sa nu uitam ca ala e doar inceputul jocului (presupun) si chiar si acolo se vede cum se duce naibii tot dupa explozie, deci nu e exclus ca restul jocului (sau o mare parte din joc) sa fie intr-un mediu mult mai "dezordonat".

    Pe de alta parte un pic de schimbare nu strica, iar eu as fi preferat sa jucam cu helghanii... Ca e un oras frumos sau distrus ma intereseaza mai putin cat timp e "randat" frumos, in plus banuiesc ca intalnim mai multe medii (orase, munti, desert, etc).

    Cat despre cei care spun ca nu e realtime... ce sa zic. E o consola noua, care apare dupa 7 ani de la PS3, o evolutie grafica spectaculoasa e de asteptat, nu? Cum arata Killzone2 fata de Killzone1? Nu e logic ca si Killzone4 sa arate mult mai bine fata de generatia actuala?

  13. #13 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    CGI toata noaptea.

  14. #14 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Hai fiti seriosi, ca mediul inconjurator e nu stiu cum, ca paleta de culori nu se potriveste, etc. Killzone 4 e mega smecher la cum arata, numa sa nu fie vreo tapa cu gameplayul ala si sa nu fie realtime.
    PS4 nu e racheta, nici nu putea sa fie la banii aia care se zvoneste ca va costa dar cel putin ce mi-au vazut ochii nu are cum sa nu impresioneze.
    Mai vedem, oameni buni. Ah ce n-as da sa ma pun acu sa joc ceva din ce ne-au aratat Sony la conferinta. Io cred ca si crap pana ajung in posesia ei.

  15. #15 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Da fovu? Cum e fovu?

  16. #16 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Ce-i ala fov?

  17. #17 SP
    Banned cryyo's Avatar
    E califragilistic urban

  18. #18 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Field of view, probabil

  19. #19 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    FOV - Field of view

  20. #20 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Quote Originally Posted by DanTe23 View Post
    Field of view, probabil
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    FOV - Field of view
    ah

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts