Quote Originally Posted by David9 View Post
Nu a spus nimeni ca jocul are o grafica slaba. Chiar am zis ca grafica e excelenta si asta e singurul lucru care mi-a atras atentia la acest joc. Dar m-a dezamagit mediul inconjurator care pare prea modernizat. Zici ca ai jucat KZ2 si KZ3. Poi aici actiunea se intampla pe Helghan. Joaca tu si un KZ1 ca sa vezi cum arata Vekta de aici si compar-o apoi cu Vekta din Killzone Shadow Fall si o sa iti dai seama la ce am facut referire cand am spus ca nu sunt multumit. Si dupa cum am spus, e doar parerea mea. Nu trebuie sa critici tu parerile altora.
Am jucat si KZ1 sa stii pe PS2 dar nu are legatura. Vekta era la fel doar ca nu putea sa o renderizeze la ora aia in felul asta. Si ce are mediul inconjurator? e aproape realist si foarte futurist. Nu esti pe Terra, esti pe Vekta si oricum ISA era avansata tehnic cel putin la nivelul helghastilor. Mereu gasiti cate ceva. KZ4 e CGI cum bine a zis cineva aici pe forum. La mass effect 3 nu a mai zis nimeni nimic ca mediul inconjurator e prea futuristic!
Sa fim realisti, e o revolutie! Nu ati mai vazut asa ceva pana acum si se vede clar ca e next-gen! Si DA, m-a impresionat profund, consider ca e un mare pas inainte si astept si reactia MS! pt ca sigur nu vor dormi!Poate la E3 vom avea parte de ceva de la ei si mai mult de la Sony!

PS: m-a impresionat si titlul de la Capcom cu dragonul si chiar si noul Infamous (deci celelalte nu mi-au placut) dar e offtopic pt ca daca am ceva de zis, voi zice pe thread-urile dedicate!
Raskolnikov1944: pdv = punct de vedere man!