Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 17 of 17

Thread: Deadfall Adventures anuntat

  1. #1 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

    Deadfall Adventures anuntat

    Deadfall Adventures a fost anuntat oficial cu cateva ore in urma de catre dezvoltatorul The Farm 51, acelasi dezvoltator care ne-a adus cu vreo noua ani in urma celebrul joc Painkiller. Distribuitorul acestui joc, Nordic Games, a confirmat pentru cei de la VG 247 ca jocul Deadfall Adventures va sosi in aceasta vara (iulie) pe Xbox 360 si PC. Actiunea jocului are loc in anul 1938, personajul principal James Lee Quatermain fiind un aventurier care o insoteste pe doamna agent Jennifer Goodwin in Egipt, pentru a recupera un artefact numit "Inima Atlantidei". La o prima vedere jocul pare o copie nereusita a mult mai celebrului joc Uncharted, dar poate mi se pare.

    Va las mai jos un trailer din Uncharted fps, pardon Deadfall Adventures, astept si parerile voastre, poate exagerez si sunt un pic rautacios:

    Attached Images Attached Images 418614171.jpg

  2. #2 SP
    Member andreiaka's Avatar
    Respect xbox !

  3. #3 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Quote Originally Posted by DanTe23 View Post
    La o prima vedere jocul pare o copie nereusita a mult mai celebrului joc Uncharted, dar poate mi se pare.

    Va las mai jos un trailer din Uncharted fps, pardon Deadfall Adventures, astept si parerile voastre, poate exagerez si sunt un pic rautacios:
    Nu poate, sigur exagerezi cu comparatia, mai ales ca e vorba de un articol, o stire unde s-ar fi putut folosi mai [strike]putin fanboyis[/strike] multa obiectivitate (nu ca nu ar fi vadita aversiunea si prin alte posturi). Comparatia ta se bazeaza pe faptul ca actiunea se petrece in jungla? Jocul este un FPS deci nu poti compara merele cu perele. Din ce am vazut in filmuletul de prezentare, mi se pare a fi un joc de Arcade, mai de buget. Sper sa avem parte de un titlu bun, cu toate ca nu pare asa.

  4. #4 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Probabil, toate site-urile de specialitate sunt pline de fanboys

    PS coloana sonora m-a făcut sa ma gândesc la Uncharted, poate o sa fie un joc bun. De ex. multi au dat la început in darksiders, dante inferno, castlevania los, trei jocuri care mi-au plăcut foarte mult

  5. #5 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Quote Originally Posted by DanTe23 View Post
    Probabil, toate site-urile de specialitate sunt pline de fanboys

    PS coloana sonora m-a făcut sa ma gândesc la Uncharted, poate o sa fie un joc bun. De ex. multi au dat la început in darksiders, dante inferno, castlevania los, trei jocuri care mi-au plăcut foarte mult
    Pai adevarul e ca nu era de ajuns sa colcaie si pe aici, era nevoie de inca cativa.
    Revenind la joc, are deja data de anuntare si pare ca este cam finalizat, nu cred ca va fi titlu triple A.

  6. #6 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Sincer, acum exagerezi si tu, uita-te te rog pe eurogamer, vg 247, gameinformer, ign, gamespot, etc... toti exagerează cu aceasta comparaţie. Am greşit ca si mie mi s-a părut ca seamănă cu Uncharted din anumite puncte de vedere? Nu înţeleg până la urmă unde este problema? Daca am postat o stire care are miros de fanboy sau flame imi cer scuze pentru neînţelegere dar nu ma cunoşti deloc.

    PS prima consola din generaţia actuala a fost xbox 360

  7. #7 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Sincer nu exagerez cu nimic, am spus lucrurilor asa cum le-am vazut eu. Daca toti sunt fanboy sau fac comparatii de genul asta inseamna ca trebuie sa urmam si noi trendul? Atata tot. Ai dreptate, nu te cunosc deloc cu toate ca nu vad relevanta, dar de obicei posturile o dau in fanboyism imediat, fara sa fie nevoie de paie pe foc. Hai sa revenim on-topic.

  8. #8 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Dupa cum arata, mai ales la sfarsit, seaman cu Indiana Jones si Serious Sam. Sper sa ma insel si sa fie doar Indiana Jones + multe puzzle-uri.

  9. #9 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    De acord cu razvanrazy! Acum să nu comparăm toate jocurile adventures cu Uncharted....

  10. #10 SP
    Member Zadawn's Avatar
    Sa nici nu iasa pe PS3.

  11. #11 SP
    Senior Member OlBlueEyes's Avatar
    Amin sa nu iasa. Il vad mai slab decat Duke Nukem Forever. Trailerul nu mi-a starnit cu nimic interesul,jocul zici ca e low buget android/ios. Si va rog nu-l comparati cu Uncharted care e o capodopera mai degraba varianta FPS a lui Temple Run.

  12. #12 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Quote Originally Posted by beugen2001 View Post
    Amin sa nu iasa. Il vad mai slab decat Duke Nukem Forever. Trailerul nu mi-a starnit cu nimic interesul,jocul zici ca e low buget android/ios. Si va rog nu-l comparati cu Uncharted care e o capodopera mai degraba varianta FPS a lui Temple Run.
    Hai sa fim rautaciosi si sa omoram studiourile indie si jocurile cu buget mic,uitand ca de la astfel de studiouri am primit Limbo,Deadlight,Shank,Mark of the Ninja si muuuulte altele.
    Probabil ca daca ar fi avut bugetul lui Uncharted ar fi fost si asta o capodopera pt tine...

  13. #13 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Quote Originally Posted by beugen2001 View Post
    jocul zici ca e low buget android/ios.
    Dar cum reusesti sa-ti fornezi o opinie dupa un amarat de trailer care dureaza 1:25 din care numai 3 sec. e actiune ?!

  14. #14 SP
    Senior Member OlBlueEyes's Avatar
    Asta e opinia mea vorbim dupa lansare.Voice acting-ul din trailer .

  15. #15 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Painkiller nu au fost asa de rele. La vremea lor mi-au placut cand le-am jucat pe PC. Eu sper sa semene cu Serious Sam, ca si mie mi-a dat trailer-ul impresia de Serious Sam

  16. #16 SP
    Junior Member catalin32's Avatar
    din cate vaz, pare de fapt un action -adventure similar cu seria Uncharted. Eu zic ca mai au mult developerii lui Painkiller ca sa ajunga la calitate un asa titlu, dar incercarea moarte n-are.

  17. #17 SP
    Member darcangel's Avatar
    FPS ? Cum ar fi Uncharted fps, sau Darksiders, sau God of War, sau Tomb Raider, sau ... Unele jocuri nu se impaca deloc cu acest gen.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Deadfall Adventures By Dant3 in forum Console Club
    Replies: 7 Last Post: 12-07-2014, 18:08
  2. Age of Conan: Hyborian Adventures By Donely in forum Console News
    Replies: 14 Last Post: 03-10-2008, 00:27

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts