Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 17 of 17

Thread: Don Mattrick paraseste Microsoft in favoarea celor de la Zynga

  1. #1 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar

    Don Mattrick paraseste Microsoft in favoarea celor de la Zynga

    Probabil numele nu va spune nimic, dar va garantez ca stiti cine este Don Matrick. El e entertainment business president-ul de la Microsoft care a prezentat o mare parte din conferinta companiei americane la E3 anul acesta. Sau mai bine zis a fost. Conform celor de la "All Things D", Don a schimbat taberele si a acceptat postul de CEO la Zynga, unul dintre cele mai cunoscute, reusite (si bogate) companii care au adus nenumarate jocuri pe platformele mobile portabile precum Apple iOS sau Android inca din 2007.

    Am primit foarte multe declaratii in care Don Matrick sustine ca motivele principale pentru care a luat aceasta decizie a fost "pentru a livra cat mai multe jocuri sociale (precum FarmVille si World With Friends) de inalta calitate oamenilor de pretutindeni" si pentru "a aduce compania Zynga la adevaratul sau potential", dar care credeti voi ca a fost adevaratul motiv? Banii? Stresul cauzat in urma fiascoului de dupa conferinta Microsoft? Sau intr-adevar doreste sa faca o fapta buna pentru gamerii mai putin hardcore?
    Attached Images Attached Images e3microsoftmattrick.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    A pierdut un pariu.
    El pariasera pe faptul ca oamenii sunt destul de prosti sa cumpere x1 in fornatul lui original si apoi sa zica 'sarumana nene'.

  3. #3 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    Se zvonea dinainte de E3 că va pleca de la Microsoft după lansarea Xbox One. Doar că destinația era EA, fostul său loc de muncă.
    Mie-mi pare rău dacă zvonul este adevărat.

  4. #4 SP
    Senior Member iPaul's Avatar
    Era de asteptat,avand in vedere ca ale sale conceptii nu concorda cu cele ale gamerilor si pe langa asta,va ramane intotdeauna infamul care a spulberat visurile a multor gameri prin implementarea DRM-ului,imagine pe care Microsoft probabil nu o doreste.

  5. #5 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    don't shoot the messenger..

  6. #6 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    I can only think of ONE reason...

  7. #7 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    I can only think of ONE reason...
    I see what you did there!

    Omul asta mi s-a parut mereu cel putin extrem de antipatic, daca nu scabros, deci cred ca e un lucru bun pentru cei de la Microsoft ca a plecat.

  8. #8 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Nu stiu daca e un lucru asa bun ca a plecat, poate cu ocazia asta m$$ revine la idea geniala si reintroduce drm-ul )

  9. #9 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    L-a chemat Bill in birou dupa E3, i-a tras 2(doua) palmi ca la fetele de pe centura si Don care este mai sensibil, a cedat.

  10. #10 SP
    Member j0hnnyReaper's Avatar
    Drum bun.

  11. #11 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    On: eu cred ca e mai bine ca a plecat, poate aduc pe cineva in locul lui mai bun, mai placut publicului care sa transmita mesajul noii console mai bine fiindca Don nu s-a descurcat prea bine in opinia mea, mai ales cu declaratii gen "daca nu va place cumparati sau ramaneti la X360"

  12. #12 SP
    Member Snake's Avatar
    Va dati seama ce de lume buna l-a vrut daca el a plecat la... Zynga?

  13. #13 SP
    Member eneea's Avatar
    Don, esti veriga slaba, la revedere drum bun!
    Sincer eu nu i-as plange de mila, sigur castiga o tona de bani si ca CEO la Zynga, chair daca n-o sa fie in lumina reflectoarelor cum a fost la MS

  14. #14 SP
    Member SwingShot's Avatar


    Pa-pah

  15. #15 SP
    Senior Member CSergiu's Avatar
    fapta buna pentru gamerii mai putin hardcore
    Nu exista asa ceva in mintea lui, e ca un paradox.

    Singurul lucru care exista in mintea lui: click.

  16. #16 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    si uite ca totusi de gandea de aproape 3 ani sa mute... poate conferinta de la E3 l-a ajutat sa se hotarasca in cele din urma

    Mattrick negotiated Zynga buy-out while at Microsoft in 2010 – report | VG247

  17. #17 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Sa se mute e una... si sa-i cumpere, e totusi alta mancare de peste. Ar fi culmea acum sa cumpere Microsoft Zynga... ooops Mattrick?!?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 37 Last Post: 06-10-2013, 18:57
  2. Steve Balmer paraseste Microsoft By MonkY in forum Stories & Other News
    Replies: 10 Last Post: 26-08-2013, 20:07
  3. Replies: 0 Last Post: 11-07-2013, 01:34
  4. Stuart Black paraseste Codemasters By erik95 in forum Console News
    Replies: 1 Last Post: 20-07-2010, 17:55
  5. Replies: 4 Last Post: 09-01-2010, 19:03

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts