Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 19 of 19

Thread: Zvon: Bundle PS4 + PSV la doar 500 USD!

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Zvon: Bundle PS4 + PSV la doar 500 USD!

    Inainte de a se agita spiritele pentru o astfel de oferta tin sa va reamintesc ca este vorba doar despre un zvon, desi cei de la Inside Gaming Daily spun ca au o sursa sigura de la Sony. De la aceasta aflam ca se pregateste un bundle ce ar trebui lansat pana la sfarsitul acestui an, bundle ce va contine o consola PlayStation 4 si o consola PlayStation Vita. Si totul la un pret de aproximativ 500 USD! Pentru mine genul acesta de oferta ar fi superba, pentru simplul motiv ca inca nu am reusit sa achizitionez un PSV (asteptam o reducere serioasa de pret).

    Daca stam si ne gandim bine, un PS4 (399.99 USD) plus un PSV (250 USD) ar costa 650 USD... asta insemnand ca la un bundle de 500 USD primim 150 USD discount! Sper sa fie adevarat... mai ales ca sunt interesat de Remote Play si Streaming de pe PS4 via PSV.

    Anyway, ramane sa asteptam Gamescom-ul din aceasta luna, moment in care spune sursa respectiva ca va fi anuntat acest bundle. Sicner, daca asta se va intampla, ar insemna inca o lovitura pentru Microsoft. Chiar sub centura as spune...
    Attached Images Attached Images ps4_psv_bundle.jpg

  2. #2 SP
    Member pufy's Avatar

  3. #3 SP
    Senior Member Malach HaMavet's Avatar
    and that is something nice that my pockets will be happy

  4. #4 SP
    Senior Member tudomih's Avatar
    Asta chiar ar fi o oferta interesanta care cu siguranta ar putea creste numarul utilizatorilor de PSV, macar din curiozitate

  5. #5 SP
    Member HollowMan's Avatar
    OH WOW... la o oferta de genul asta sunt convins ca le-ar da peste bot celor de la M$ urat de tot... Problema e ca daca nu apare in day 1 cu ps4 atunci nu prea rezolva mare lucru, cel putin nu la inceput. Eu unul deja am facut precomanda la PS4 si daca o sa lanseze acest bundle anul acesta o sa renunt la precomanda si il astept.

  6. #6 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Quote Originally Posted by HollowMan View Post
    OH WOW... la o oferta de genul asta sunt convins ca le-ar da peste bot celor de la M$ urat de tot... Problema e ca daca nu apare in day 1 cu ps4 atunci nu prea rezolva mare lucru, cel putin nu la inceput. Eu unul deja am facut precomanda la PS4 si daca o sa lanseze acest bundle anul acesta o sa renunt la precomanda si il astept.
    Exact asta se va intampla. Lansand zvonul de acum, majoritatea vor renunta la pre-order PS4 in asteptarea acestui bundle, ceea ce nu mi se pare foarte in regula.

  7. #7 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Pretul de productie de la Vita este de 160 $ si ei vor sa o vanda la 100$ ? Ce zvonuri de 2 lei
    Display and touchscreens: $50
    Battery: $3.60
    Cameras: $3.50
    Wi-Fi/BT/GPS: $3.50
    NAND: $6.00
    SDRAM: $9.25
    Processor: $16.00
    BB+XCR: $16.25
    Non-electronic: $11.00
    Other: $30.00
    Supporting materials: $10.00

  8. #8 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Trefla0874 View Post
    Pretul de productie de la Vita este de 160 $ si ei vor sa o vanda la 100$ ? Ce zvonuri de 2 lei
    Si la PS3 o foarte mare perioada l-au vandut sub pretul de productie... Se mai intampla. Din fericire pentru unii (si din pacate pentru altii) Sony e o firma care nu traieste strict din vanzarea consolei propriu-zise.

  9. #9 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Vreau sa zic , deja pierd 60$ din productie + marketing-ul and stuff.Doar daca o sa fie o editie limitata la 5000-6000 de bucati sa zicem.

  10. #10 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Trefla0874 View Post
    Vreau sa zic , deja pierd 60$ din productie + marketing-ul and stuff.Doar daca o sa fie o editie limitata la 5000-6000 de bucati sa zicem.
    Au fost momente in care Sony pierdea 240 USD per consola... Si nu era editie limitata Repet, Sony nu traieste din banii de pe consola, ci din accesoriile adiacente, licente, software (jocuri), etc...

    Is Sony eating hundreds of dollars on each PS3? - CNET News
    Sony still losing on every PlayStation 3 it sells | The Digital Home - CNET News
    Sony Still Loses Money on Every PS3 They Sell
    Sony Losing Money on PS3 Slim
    PS3 Slim hardware still losing money

  11. #11 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Dar cine a zis ca vor vinde PS Vita la 100$? Vand PS4+PSV la 500$. De ce am presupune ca din acel pret 100$ inseamna PSV? Reducerea este si la PS4 nu doar la PSV. Avand in vedere ca PSV este 200$ acum, putem zice ca dau PS4 la 300$, ceea ce e mai plauzibil.

  12. #12 SP
    Member Snake's Avatar
    Eu sper sa nu fie un zvon. Ca-l vreau! Chiar si la 550$ ar fi superb!

  13. #13 SP
    Member Mariush's Avatar
    Sunt curios la ce pret ar ajunge pe batranul continent, dar in fine...Vorba lui Snake, chiar si la 550€ ar merita din plin.
    Nu sunt adeptul consolelor portabile (de altfel nici n-am detinut una pana acum), dar un astfel de pack m-ar pune serios pe ganduri din 2 puncte de vedere:
    1. as vrea PS Vita
    2. as vrea totul la lansarea PS4

  14. #14 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Mariush View Post
    Sunt curios la ce pret ar ajunge pe batranul continent
    Un mic off-topic (si o gluma): pentru mine "batranul continent" este Africa

  15. #15 SP
    Member Mariush's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Un mic off-topic (si o gluma): pentru mine "batranul continent" este Africa
    Daca-mi permiti sa continui off-topic-ul, poti da mai multe detalii?

  16. #16 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Mariush View Post
    Daca-mi permiti sa continui off-topic-ul, poti da mai multe detalii?
    Sure thing. Majoritatea studiilor (you can google it) spun ca "cel mai vechi continent" ar fi Australia. Dar sunt foarte multe alte studii care contrazic asta, si vin cu exemple ale celor mai vechi urme de viata... ce provin din Africa. Totodata, majoritatea teoriilor si studiilor (si a dovezilor gasite) arata faptul ca primul om a aparut in Africa acum 2.4 milioane de ani (undeva in Ethiopia). Homo Sapiens a evoluat in Africa acum aproximativ 150.000 de ani, iar Homo Sapiens Sapiens (ceea ce suntem azi) a evoluat de acolo.

    Acum, exista mai multe teorii (printre care si aceea ca omul a evoluat in acelasi timp pe toate continentele), insa mie unul aceasta mi s-a parut cea mai plauzibila (bazata pe dovezile datate cu testele de carbon). Avand aceasta "lectie" in cap, pentru mine "batranul continent" ramane Africa (eventual Australia - d.p.d.v. geografic) si in nici-un caz Europa.

  17. #17 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Toate zvonurile au o sursa sigura.
    Un astfel de bundle ar fi o mutare strategica abea dupa primul an de viata al ps4-ului. Spun asta pentru ca in primul an toti fanaticii vor avea un ps4, iar apoi acest bundle ar putea fi lansat sa atraga cumparatorii mai rezervati/nehotarati.

  18. #18 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by Bizzare View Post
    Un astfel de bundle ar fi o mutare strategica abea dupa primul an de viata al ps4-ului. Spun asta pentru ca in primul an toti fanaticii vor avea un ps4, iar apoi acest bundle ar putea fi lansat sa atraga cumparatorii mai rezervati/nehotarati.
    Depinde cum privesti lucrurile. Din ce stiu eu acum vanzarile de PS Vita nu merg chiar asa de bine, iar daca un bundle PS4+PS Vita la pret bun ar fi disponibil la lansare ar creste mult vanzarile PS Vita, multi vor vrea sa-si cumpere PS4 si o sa zica: de ce sa nu dau inca un pic daca tot imi iau console si-mi iese un Vita la pret foarte bun practic.

  19. #19 SP
    Member HollowMan's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Sure thing. Majoritatea studiilor (you can google it) spun ca "cel mai vechi continent" ar fi Australia. Dar sunt foarte multe alte studii care contrazic asta, si vin cu exemple ale celor mai vechi urme de viata... ce provin din Africa. Totodata, majoritatea teoriilor si studiilor (si a dovezilor gasite) arata faptul ca primul om a aparut in Africa acum 2.4 milioane de ani (undeva in Ethiopia). Homo Sapiens a evoluat in Africa acum aproximativ 150.000 de ani, iar Homo Sapiens Sapiens (ceea ce suntem azi) a evoluat de acolo.

    Acum, exista mai multe teorii (printre care si aceea ca omul a evoluat in acelasi timp pe toate continentele), insa mie unul aceasta mi s-a parut cea mai plauzibila (bazata pe dovezile datate cu testele de carbon). Avand aceasta "lectie" in cap, pentru mine "batranul continent" ramane Africa (eventual Australia - d.p.d.v. geografic) si in nici-un caz Europa.
    Ha ha a zis homo

    On a more serious note, nu cred totusi ca o sa avem parte de asa ceva doar prin simplul fapt ca multi ai renunta la preorderurile actuale... eventual sa apara anul viitor

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 2 Last Post: 17-10-2012, 02:17
  2. Replies: 9 Last Post: 24-09-2012, 01:18
  3. Replies: 6 Last Post: 16-04-2012, 23:28
  4. Replies: 7 Last Post: 15-10-2008, 00:16

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts