Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 10 of 10

Thread: Un nou Nintendo Direct cu focus pe Monster Hunter 4

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Un nou Nintendo Direct cu focus pe Monster Hunter 4

    Fanii Nintendo sunt probabil deja obisnuiti cu noul "program" Nintendo Direct (modalitatea prin care Nintendo anunta noutatile ce apar pe consolele Wii, Wii U, DS, 3DS si mai nou 2DS), iar de data aceasta urmatorul episod se va tine pe 8 Septembrie (Duminica) la ora 7AM EST. De data aceasta am aflat din surse sigure ca vedeta show-ului va fi mult asteptatul joc Monster Hunter 4. Acesta are deja review in Famitsu si a primit un scor impresionant: 38 / 40.

    Presedintele Nintendo, Satoru Iwata, spera ca odata cu lansarea unor titluri internationale, cum ar fi Monster Hunter 4, Pokemon X si Pokemon Y, vanzarile la consolele sale sa creasca direct exponential. Din pacate insa nu avem o data de lansare pentru Monster Hunter 4, insa speram sa o aflam la Nintendo Direct.
    Attached Images Attached Images monster_hunter_4.jpg

  2. #2 SP
    Member dilibau666's Avatar
    Pai clasic, cum nu stii? In Nipon de sarbatori si restu...tot de sarbatori ( aaa sa nu uit, sarbatorile din 2016 pentru restu ... asta daca nu ne razgandim) Saionara coane munca-ti-as!

  3. #3 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Daca ma intrebi pe mine, cei de la Nintendo sunt foarte destepti. Foarte! Au luat unul dintre cele mai bine vandute si iubite (cel putin in Japonia) serii de la Capcom si i-au convins sa il faca exclusive. Au anuntat cei de la Capcom ca nu au de gand sa lanseze prea curand nici un Monster Hunter pe PSVita. Pai aia e o lovitura sub centura extrem de mare. Seria asta e una dintre cele mai bine vandute pe PSP (care nu avea vanzari incredibile daca tineti bine minte). Cred ca e unul dintre cele mai importante exclusive-uri third party de la Nintendo (nu Bayonetta, sau Mad World sau stiu eu ce). Sunt curios ce vom vedea Duminica.

  4. #4 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Poate-mi traduce si mie cineva, ca Nintendo nu a binevoit sa puna si subtitrare (inca):



    Ah, nu mai e nevoie... am dat "pe sarite" si tot ce am vazut a fost Monster Hunter 4 de 3DS. Superb, nu alta...

  5. #5 SP
    Junior Member Darksell93's Avatar
    @Monky imi poti explica si mie despre ce este vorba in jocurile monster hunter(nu este nevoie sa spui foarte multe...pe scurt ca sa inteleg si eu ca sunt mai nepriceput in legatura cu acest joc si as vrea sa in cep monster hunter tri pe Wii)?

  6. #6 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Pe scurt: Monster Hunter e un joc in care tu esti un hunter si primesti diverse misiuni in ceea ce priveste monstrii. Fie trebuie sa-i capturezi, fie sa-i omori. Monstrii sunt din ce in ce mai puternici, prin urmare va trebui sa-ti upgradezi toate cele. Probabil a prins asa bine din cauza ca nu prea erau jocuri de genul acesta... sau poate datorita multiplayer-ului. Uite mai jos un review la Monster Hunter 3 Ultimate:


  7. #7 SP
    Junior Member Darksell93's Avatar
    Multumesc Monky ...cred ca o sa ma apuc de jocul asta!

  8. #8 SP
    Member dilibau666's Avatar
    Atentie Darksell93 jocul e usor sado-maso!

  9. #9 SP
    Senior Member solecon's Avatar
    Jocul a vandut 1.7 milioane de copii in 2 zile, fara vanzarile digitale. 3DS-ul a sarit de la 80.000 de unitati vandute saptamana trecuta la aproape 280.000 saptamana asta. (in Japonia)
    Attached Images Attached Images mh4.png

  10. #10 SP
    Senior Member solecon's Avatar
    Peste 2.5 milioane de unitati vandute in 3 saptamani!!!
    Si cei de la Capcom estimau 2.8 milioane pana la sfarsitul lui martie . Ma intreb de ce au probleme financiare, doar isi cunosc publicul atat de bine...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 01-02-2015, 21:48
  2. Replies: 0 Last Post: 10-06-2014, 23:14
  3. Monster Hunter 4 By MonkY in forum Nintendo DS, DSi, 3DS & XL
    Replies: 3 Last Post: 29-06-2013, 13:18
  4. Replies: 4 Last Post: 09-01-2012, 21:46

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts