Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 7 of 7

Thread: Mai mult de 10 ore de joc pentru a termina Killzone: Shadow Fall?

  1. #1 SP
    Junior Member naerayan's Avatar

    Mai mult de 10 ore de joc pentru a termina Killzone: Shadow Fall?

    Cel putin asa spune Steven Ter Heide (Guerrila Games director) intr-o discutie avuta pe Playstation Blog. "Campania din Killzone: Shadow Fall va tine multi gameri peste 10 ore in joc", a declarat Steven Ter Heide (Game Director la Guerrilla Games). Din pacate modalitatea de co-op split screen nu va mai fi valabila, dar se anunta un pack separat de online co-op care va fi disponibil la lansare.

    Pe partea de multiplayer, Steven Ter Heide a spus ca, Killzone: Shadow Fall va avea servere dedicate, insa utilizarea unor "masinarii" precum Jetpack-ul sau Exoskeletons nu vor fi utilizabile, "cel putin la data lansarii jocului".

    "Am vrut sa ne asiguram ca toti jucatorii creati, ca toate hartile online de multiplayer suporta customizarile speciale WARZONE, iar includerea vehiculelor in acest moment ar fi insemnat introducerea de prea multe variabile si exceptii pentru a putea garanta functionarea acestora. " - Steven Ter Heide

    Una peste alta, Steven Ter Heide a mai spus ca in joc vor fi disponibile 22 de arme care pot imbunatita atasandu-le diferite "bunatati" si ca touchpad-ul de la gamepad va fi utilizat in single player ca sa selectezi OWL-ul iar in multiplayer ca sa selectezi meniuri.

    Nu se anunta planuri de conectivitate intre Killzone: Mercenary si Killzone: Shadow Fall, a incheiat Steven Ter Heide.

    Acestea fiind zise, eu o mare nelamurire: ce inseamna, exact, unor jucatori o sa le ia peste 10 ore ca sa termine campania de single player? A atat de vast teritoriu incat permite unui searcher sa umble in voie? Sunt atat de multi inamici care vin in valuri a la Serious Sam si trebe sa stai minute in sir ca sa-i nimicesti pe toti? Are zone atat de greu de trecut incat te trezesti ca ai stat 2-3 ore la o harta daca nu esti un gamer experimentat?

    Raspunsul asta cu "pentru cei mai multi gameri" mi se pare o pastiluta pe care Ter Heide a aruncat-o ca sa scape, de fapt, de aceasta intrebare a fanilor, intrebare care l-a incomodat, cred, pentru ca nu stie cat dureaza campania single player.

    E ciudat sau nu?

    O sa aflam pe 15 noiembrie (USA) respectiv, 29 noiembrie (Europa).

    Spor la joaca si trofee!
    Attached Images Attached Images killzone_shadow_fall_2.jpg killzone_shadow_fall_1.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by naerayan View Post
    Acestea fiind zise, eu o mare nelamurire: ce inseamna, exact, unor jucatori o sa le ia peste 10 ore ca sa termine campania de single player? A atat de vast teritoriu incat permite unui searcher sa umble in voie? Sunt atat de multi inamici care vin in valuri a la Serious Sam si trebe sa stai minute in sir ca sa-i nimicesti pe toti? Are zone atat de greu de trecut incat te trezesti ca ai stat 2-3 ore la o harta daca nu esti un gamer experimentat?
    Sunt 100% de acord cu tine, mai ales ca sunt multe tipuri de "gameri". Unii prefera sa "savureze" jocurile, sa exploreze fiecare coltisor din lumea virtuala, altii vor sa termine cat mai repede jocul (pe aia sincer nu-i inteleg, am o cunostinta care tot timpul se lauda ca el a terminat jocul x in 3 ore si jocul y in 4 ore, etc).

    La fel si cu dificultatea, pentru unii jocul perfect e ala in care tocesti 3 controllere si dai restart checkpoint de 20 de ori intr-o ora, normal ca daca jocul e extrem de greu iti va lua mult timp sa-l termini, pentru mine insa aia e un defect major.

    Apoi sunt trofeele, unii vor sa "faca" jocul 100% si e posibil ca pentru o chestie minora pe care ai scapat-o la un moment dat in joc sa trebuiasca sa iei de la inceput jocul, logic ca si asta va prelungi enorm timpul de "finalizare".

  3. #3 SP
    Member pufy's Avatar
    Okay so ce inteleg eu :
    1 Co-op va fi DLC
    2 No jetpacks...
    3 Arme care pot fi customizate
    4 Omu clar habar nu are cat o sa dureze campania

  4. #4 SP
    Junior Member Bogdan91's Avatar
    Dezamagitor...

  5. #5 SP
    Junior Member naerayan's Avatar
    Quote Originally Posted by RaverX View Post
    Sunt 100% de acord cu tine, mai ales ca sunt multe tipuri de "gameri". Unii prefera sa "savureze" jocurile, sa exploreze fiecare coltisor din lumea virtuala, altii vor sa termine cat mai repede jocul (pe aia sincer nu-i inteleg, am o cunostinta care tot timpul se lauda ca el a terminat jocul x in 3 ore si jocul y in 4 ore, etc).

    La fel si cu dificultatea, pentru unii jocul perfect e ala in care tocesti 3 controllere si dai restart checkpoint de 20 de ori intr-o ora, normal ca daca jocul e extrem de greu iti va lua mult timp sa-l termini, pentru mine insa aia e un defect major.

    Apoi sunt trofeele, unii vor sa "faca" jocul 100% si e posibil ca pentru o chestie minora pe care ai scapat-o la un moment dat in joc sa trebuiasca sa iei de la inceput jocul, logic ca si asta va prelungi enorm timpul de "finalizare".
    Exact la asta ma gandeam si eu. Desi nu sunt un vanator de platina, imi place sa explorez mediul din joc. Iar daca un joc este prea usor, eu jucandu-le de obicei pe medium sau pe penultimul nivel inainte de dificultate, in cazul in care este, atunci renunt la el, indiferent daca-i fain sau nu jocul.
    Data fiind "diversitatea tipului de gamer" raspunsul lui Steven este in doi peri, dar nu inteleg de ce a dat un astfel de raspuns, mai ales cand putea sa dea un raspuns diplomat in genul: "va fi campania cea mai lunga si interesanta din seria KILLZONE" si ne impaca si ne lasa balind pe toti....

    Dar, probabil datorita unor raspunsuri si al unui mod de gandi de genul eu sunt doar un amarat angajat la o firma din Romania pe cateva sute de euro iar el e director la Guerilla Games.

    ---------- Post added 23-10-2013 at 07:34 ----------

    Quote Originally Posted by pufy View Post
    Okay so ce inteleg eu :
    1 Co-op va fi DLC
    2 No jetpacks...
    3 Arme care pot fi customizate
    4 Omu clar habar nu are cat o sa dureze campania
    Nu-ti scapa nimic!

    Este, totusi, posibil ca in viitor sa bage si "masinarii" spre utilizare in multiplayer. Nu a spus clar ca au renuntat la idee total sau ca nu e vreo sansa sa fie introduse mai incolo. Eu inca sper!

    ---------- Post added 23-10-2013 at 07:47 ----------

    Quote Originally Posted by Bogdan91 View Post
    Dezamagitor...
    Pai, e si nu e....

    1 - vor sa fie siguri ca la lansare jocul va functiona perfect indiferent de e SP sau MP (vezi sincopele si probleme R* la GTA V - by the way - foarte multi cumparatori si-au vandu copia dupa ce au terminat SP-ul si au vazut ce probleme sunt cu MP-ul ). Ceea ce este un lucru bun.
    2 - Decat sa se crash-uiasca hartile in MP pentru ca s-au hotarat sa bage si gadget-uri, mai bine mai asteapta sa vada daca sunt in stare sa sustina aceste interventii si mai apoi decid daca baga sau nu. O decizie inteleapta, in opinia mea, care arata respect, totusi, fata de comunitate - nu ne imbata cu apa rece.
    3 - Co-op doar online ca si DLC, da, pe mine unul, ma deranjeaza. Mai ales ca au renuntat la split-screen... Dar nu cred ca este o piatra de moara in vederea achizitiei jocului.
    4 - Campania de peste 10 ore - aici a gafat-o. A vorbit probabil cu marketing-ul si cu cei care lucreaza la SP si astia i-au dat semi-raspunsuri, de unde a venit si decizia de a reactiona asa cum a facut-o. Anyhow, mie mi-a lasat impresia ca omul si-a luat ceva notite la repezeala si ca nu prea stie care-i treaba cu jocul, de fapt... Din fericire, istoricul francizei este ireprosabil. Si cred ca este extrem de greu sa trantesti ditamai franciza si nu cred ca sunt atat de inconstienti incat sa o gafeze big time. Merg de-a busilea ca sa nu ridice prea mult stacheta in ceea ce inseamna asteptarile gamerilor. Fair-play, zic eu.

  6. #6 SP
    Member Joystick's Avatar
    Eu am o singura intrebare , lasam deoparte faza cu jetpack's si exoskeletonuri am inteles (unele mape sunt mici) ...
    Steven Ter Heide zice '' Campania dureaza mai mult de zece ore'' . OK. Intrebare: Domnule Steve , in baza carei dificultati ati calculat durata campaniei EASY, NORMAL , HARD, sau VETERAN ?

  7. #7 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Y U NO ON PS3?!?!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Killzone: Shadow Fall anuntat pentru PS4 By Dant3 in forum Console News
    Replies: 20 Last Post: 22-02-2013, 15:12

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts