Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 11 of 11

Thread: Pozele presupusului controller Amazon apar pe internet

  1. #1 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar

    Pozele presupusului controller Amazon apar pe internet

    In caz ca mai avea cineva dubii legate de faptul ca Amazon lucreaza la o noua consola de jocuri, ei bine, astazi am primit dovada clara ca lucrurile sunt in miscare, dupa ce Dave Zatz a publicat online pozele unui controller purtand sigla Amazon. Si daca cineva crede ca ar putea fi fake-uri avem si hartia cu specificatiile controllerului purtand reglementarea "Amazon Fulfillment Services Inc".

    Cotrollerul aduce ca si configuratie cu cel de Xbox, stick-ul stanga fiind pozitionat in partea de sus, apoi avem cele 4 butoane A / B / X / Y in partea dreapta, D-Padul in partea stanga sub stick si in mijloc cele 3 butoane pentru comenzi rapide: Back / Home si Start care surprinzator seamana cu cele de pe telefoanele Android (probabil acest controller fiind gandit din start pentru consola ce va rula jocuri de Android). In rest avem controllerul alimentat de 2 baterii AA pozitionate pe partea din spate si cele 2 triggere.

    Partea surprinzatoare cu adevarat vine in partea de jos a controllerului sub forma unui buton lucios (posibil de Share / sincronizare ??? pentru pareri la ceea ce credeti ca face acel buton postati mai jos) si 6 LED-uri de status, 4 in partea dreapta si 2 in partea stanga.

    De asemenea se pare ca Amazon a contactat pertenerul de productie al Apple, Foxconn pentru crearea si fabricarea acestui controller si posibil a consolei in sine. Pozele controllerului sunt expuse mai jos. Sursa acestui articol este Engadget.com.
    Attached Images Attached Images amazon_console.jpg

  2. #2 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Si pozele cu controllerul:
    Attached Images Attached Images consola-amazon-0000-1.jpg consola-amazon-0002-1.jpg consola-amazon-0004-1.jpg consola-amazon-0006-1.jpg

  3. #3 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Hmm, deci se pare ca anul acesta o sa avem parte de o tona de "console"... Sunt curios care dintre ele se va detasa si va incerca sa prinda din urma ceea ce a reusit Sony, Microsoft si Nintendo. Amazon, Google si Apple cred ca sunt printre putinele care au puterea financiara pentru a face asta...

    E funny ca a aparut informatia imediat dupa ce am aflat ca, http://www.consolegames.ro/forum/f7-...opria-consola/.

  4. #4 SP
    Member eneea's Avatar
    Un fel de controller de Xbox...dar mai patrat si urat

  5. #5 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Hmm, deci se pare ca anul acesta o sa avem parte de o tona de "console"... Sunt curios care dintre ele se va detasa si va incerca sa prinda din urma ceea ce a reusit Sony, Microsoft si Nintendo. Amazon, Google si Apple cred ca sunt printre putinele care au puterea financiara pentru a face asta...

    E funny ca a aparut informatia imediat dupa ce am aflat ca, http://www.consolegames.ro/forum/f7-...opria-consola/.
    Sincer, cred ca le incurcam. Sunt diferite astea 2 de PS4 si X1. Sunt mai mult ca sigur ca si asta, ca si aia a chinezilor, sunt doar competitive cu Ouya si in mod clar nu se vor ridica la nivelul hardcore gamers.

    Eu personal nu mi-as cumpara asa ceva, cand ma pot juca linistit pe iPhone sau iPad si nici nu tin TV-u ocupat cu mizerii d-astea.

  6. #6 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Ideea de consola cu Android nu e rea defel. Partea proasta ca inca nu a aparut nici una cu adevarat dorita, performanta si cu pret decent. Jocuri pe Android sunt garla, inclusiv jocuri cu grafica ok (pt. o consola cu Android) gen GTA SA, Max Payne, Mass Effect Infiltrator, Real Racing, Asphalt, etc.
    Dar trebuie sa vina cu un pret decent, sa ruleze decent pe TV-uri HD si sa suporte controller - decent.

  7. #7 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Sincer, cred ca le incurcam. Sunt diferite astea 2 de PS4 si X1.
    Cred ca ar fi corect "le incurci"... nu "le incurcam". Eu nu le-am comparat niciodata cu PS4 sau X1... am zis ca pot concura cu cu Microsoft, Sony si Nintendo. De exemplu Nintendo nu are nici pe departe cine stie ce super hardware... Sony are PSVita si PlayStation TV care sunt mai slabe decat multe din smartphone-urile de pe piata. Si cu toate astea nu se incurca nimic si produsele se vand, jocurile la fel... Deci se poate (mai ales daca ai bani) si e cerere pentru asa ceva. Problema nu ar fi de hardware cat de software (jocuri). Dar cred ca atat Amazon cat si Apple si-ar permite sa cumpere cateva studiouri pentru exclusivitati.
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Eu personal nu mi-as cumpara asa ceva, cand ma pot juca linistit pe iPhone sau iPad si nici nu tin TV-u ocupat cu mizerii d-astea.
    Pai, spune-le asta si celor de la Sony (cu al lor PlayStation Vita TV): http://www.consolegames.ro/forum/f7-...ation-vita-tv/. Eu stiu pe multi care isi doresc o mizerie de genul Vita TV (printre care cred ca ma numar si eu).

  8. #8 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Daca VitaTV (doamne ce "a la" cowboy suna numele ) va rula jocuri de PS2 pana si mie mi-ar suna bine sa am una prin casa...

  9. #9 SP
    Member Snake's Avatar
    Eu cred ca de fapt nu mai vrea nimeni sa se bata cu Sony si Microsoft, sau Nintendo. Nimeni in afara de Valve cu al sau Steam. Daca ne uitam atenti, toate consolele mari traiesc dintr-un singur motiv: jocuri exclusive! Plus servicii bune, jocuri la pret redus s.a.m.d. Cei care se uita strict la performantele grafice se duc pe PC. Pentru toate celelalte, exclusivitatile inseamna cateva milioane de unitati vandute in plus indiferent de ce hardware e sub capota.

    Exemplu: daca maine iese un God of War exclusiv pentru Vita TV (si eu urasc numele asta de VITA de innebunesc) un gamer serios va cumpara indiferent daca acea consola e mai slaba decat telefonul bunicii. Eu cel putin as face-o!

  10. #10 SP
    Member FlyingPotatoes's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Hmm, deci se pare ca anul acesta o sa avem parte de o tona de "console"... Sunt curios care dintre ele se va detasa si va incerca sa prinda din urma ceea ce a reusit Sony, Microsoft si Nintendo. Amazon, Google si Apple cred ca sunt printre putinele care au puterea financiara pentru a face asta...

    E funny ca a aparut informatia imediat dupa ce am aflat ca, http://www.consolegames.ro/forum/f7-...opria-consola/.
    Cu toate ca cel mai posibil incalc regulamentul (prin faptul ca aduc la viata un topic de aproape 2 sapt) vreau sa te corectez putin,Apple a incercat odata sa faca o consola si nu prea le-a iesit.Vezi Apple Pippin
    Ceea ce ar putea sa faca apple totusi ar fi sa introduca o functie de jocuri (din cele care ruleaza pe Mac,presupun) in urmatorul Apple TV insa ma indoiesc.

  11. #11 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Referitor la Apple Pippin trebuie tinut cont de cativa factori:
    1. Pippin nu a fost neaparat o consola, cat o jucarie care sa stie sa se descurce cu multimedia stuff
    2. Ideea a fost a celor de la Bandai (care mai tarziu devine subsidiara la Namco Bandai, dupa ce au intrat in faliment) si nu Apple
    3. Consola a avut succes initial, chiar si in US si Canada... insa in momentul in care Steve Jobs s-a intors la conducerea Apple (in 97) acesta a spus NU oricarui proiect de tip "Macintosh clone", printre care se numara si Pippin

    Acestea sunt si motivele pentru care Apple nu a ridicat un deget pentru a promova Pippin (totul a fost facut de Bandai). Practic Apple le-a oferit hardware-ul si un OS modificat. Lucru care pentru Steve Jobs nu a fost OK niciodata (externalizarea).

    Din 95-97... asa cum bine stim cu totii, lucrurile s-au schimbat enorm. Daca in 95 Apple nu prea avea legaturi cu lumea gaming-ului, in 2014 deja au depasit 800 de milioane de device-uri care sunt folosite si pt. gaming. Asa cum dealtfel si pe Mac s-au schimbat multe si s-a trecut de la PowerPC la arhitectura x86.

    Deci da, daca vor... pot face. Fie un nou AppleTV (la care nu trebuie decat un gamepad - desi iOS7 suporta deja via Bluetooth acest lucru), fie un nou device de gaming. Totul e doar sa vrea acest lucru, dar am un feeling ca Apple se multumeste cu ceea ce stiu ei sa faca cel mai bine. Sa vedem daca Tim Cook va avea curajul sa treaca "barierele"...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Mturk (Amazon) By Pastilutza in forum Offtopic
    Replies: 6236 Last Post: 29-08-2016, 08:14
  2. Amazon Fire Tv By Dant3 in forum Android
    Replies: 3 Last Post: 17-04-2014, 03:04
  3. Plata Amazon.co.uk By SkeedzGamesHD in forum Offtopic
    Replies: 1 Last Post: 24-11-2013, 23:14
  4. Replies: 14 Last Post: 13-08-2013, 15:57
  5. Amazon hyperlink By RonanN1 in forum Help Desk
    Replies: 1 Last Post: 24-02-2009, 06:48

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts