Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 5 FirstFirst 1 2 3 4 5 LastLast
Results 41 to 60 of 97

Thread: Un nou Metal Gear Solid?

  1. #41 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    Quote Originally Posted by SeikQ View Post
    o sa stati degeaba. la ora respectiva, site-ul o sa pice de la prea multe accesari . Am sa las browser-ul deschis, ca oricum nu ma bag la somn pana la ora aia.
    mama-omida iti zic de acum

  2. #42 SP
    esbhrwvnjfkajhd SeikQ's Avatar
    mda. ne duc cu zaharelu'. am reusit pana la urma sa incarc pagina lor. imaginea s-a schimbat. furtuna a devenit mai puternica (ploaia, fulgere and stuff). acum apar mai multe litere si cifre. prima data apare E, urmat la cateva secunde de 3, deci probabil mai multe informatii vor fii dezvaluite la E3-ul din acest an. Urmeaza apoi un 5 si un "e" sau G (sau 9 intors, unde 9 este simbolul snake in chineza). Se tot repeta combinatia eE5. dracu stie ce inseamna. oricum, a aparut alt counter care se termina peste aproximativ 5 zile. de aceasta data o sa fie cu zaharina

    le: in momentul de fata, counterul imi arata ca au mai ramas 119 ore si 16 minute. pe alte site-uri, indica 199 ore, adica peste aprox. 8 zile unde are loc si MS Press Conference. sa dam drumu imaginatiei ....

    lee: vad ca intre timp, si-au revenit si serverele lor.

  3. #43 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Au spus mai multe site-uri ca va incepe un nou countdown care se va termina la inceputul E3-ului. Bine ca nu am stat treaz pana la 4 noaptea.

  4. #44 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    A reinceput un nou countdown de 120 de ore. Poza a fost schimbata, acum apar fulgere si se modifica ceva in spate, aparand 5@E3. Pana acum pare destul de clar. MGS 5 prezentat la E3.

  5. #45 SP
    Member Vami's Avatar
    uitati si pozele.. Joystiq

    5 @ E3 - adica MGS5 la E3 cum spune si Mo .

  6. #46 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    Quote Originally Posted by Dj Mo View Post
    A reinceput un nou countdown de 120 de ore. Poza a fost schimbata, acum apar fulgere si se modifica ceva in spate, aparand 5@E3. Pana acum pare destul de clar. MGS 5 prezentat la E3.
    poate fi si Snake @ E3

    sau See @ E3...there's always hope

  7. #47 SP
    Member Solozaur's Avatar
    Spunea cineva pe destructoid ca sigur o sa fie o schema - cand au scos mgs ptr iphone teaserul ala i-a dus pe toti cu gandul la xbox si era toata lumea convinsa ca e vorba de mgs ptr xbox si s-a dovedit a fi altceva!

    Aici cam toate indiciile duc spre viitorul titlu mgs cu raiden si desi mi-ar place foarte mult sa fie asa chiar mi se pare inutil teaserul daca a fost asa usor de dedus despre ce este vorba, dar ramane de vazut cand counterul counterului ajunge la 0

  8. #48 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Mie tare imi este ca nu va fi vorba de un nou Metal Gear ci de o noua serie gandita de Kojima. Ar fi o mare supriza si aceasta.

  9. #49 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    probabil va fi multi-platform

  10. #50 SP
    esbhrwvnjfkajhd SeikQ's Avatar
    am scos globul de cristal si vad un Metal Gear pt. PSP care il are pe Raiden ca protagonist.

  11. #51 SP
    Member Zaktan's Avatar
    Quote Originally Posted by SeikQ View Post
    am scos globul de cristal si vad un Metal Gear pt. PSP care il are pe Raiden ca protagonist.
    Exact asta cred si eu,am citit undeva ca ar fi vorba de un MGS pe PSP,dar cu raiden,unde mai e partea Stealth?

  12. #52 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    nde mai e partea Stealth?
    ...�n Gears of War 2

  13. #53 SP
    Senior Member Walkman's Avatar
    Quote Originally Posted by X Zaktan XI View Post
    Exact asta cred si eu,am citit undeva ca ar fi vorba de un MGS pe PSP,dar cu raiden,unde mai e partea Stealth?
    eu nu inteleg.Snake e cumva marca inregistrata Stealth?Nu uita ca in MGS4 ,Raiden il invata pe Snake sa se furiseze cand cauta urmele pasilor lui Naomi,pentru a nu-l ataca inamicii din iarba cand are solid eye-ul echipat si face prea mult zgomot.

  14. #54 SP
    Manager paul's Avatar
    Hideo Kojima has said on more than one occasion that Metal Gear Solid 4 would be the last game in the canon. Then again, he said the same thing about Metal Gear Solid 3: Snake Eater and we all know how that ended up. Without saying specifically that Kojima has changed his mind once again, Siliconera reports that Konami has registered the title Metal Gear Existence on the Japanese Trademark Database along with the image attached to this post.

    The only thing left to wonder is what ever happened to the rumored Metal Gear Solid 3: Revolver Ocelot?

    That VideoGame Blog Konami registers new Metal Gear Solid title

  15. #55 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar

  16. #56 SP
    Banned inFamous's Avatar
    Inca 78 de ore? WTF? Nu cred ca va fi anuntat un Metal Gear pt PSP...doar nu faceau ei numaratoarea asta inversa ca sa zica ca apare un METAL Gear pe PSP.Oricum nu cred ca vom mai vedea un MGS 5 pt ca nu cred ca mai are ce poveste sa mai continuue.Eu mi-as dori foarte mult sa mai apara inca un MGS dar sa vedem ce e in capul lui Kojima.Sau sar putea sa anunte portarea lui MGS 4 pe Xbox 360.Cred ca daca vor anunta acest lucru va incepe cea mai mare revolutie din istoria gamingului.

  17. #57 SP
    Senior Member huber's Avatar
    Quote Originally Posted by inFamous View Post
    Inca 78 de ore? WTF? Nu cred ca va fi anuntat un Metal Gear pt PSP...doar nu faceau ei numaratoarea asta inversa ca sa zica ca apare un METAL Gear pe PSP.Oricum nu cred ca vom mai vedea un MGS 5 pt ca nu cred ca mai are ce poveste sa mai continuue.Eu mi-as dori foarte mult sa mai apara inca un MGS dar sa vedem ce e in capul lui Kojima.Sau sar putea sa anunte portarea lui MGS 4 pe Xbox 360.Cred ca daca vor anunta acest lucru va incepe cea mai mare revolutie din istoria gamingului.
    ma faci sa rad

  18. #58 SP
    Banned inFamous's Avatar
    hahahahaha..nu stiu ce e asa amuzant.

  19. #59 SP
    Senior Member consol3's Avatar
    E foarte amuzanta atitudinea pe care o ai tu...ce crezi ca se revolutioneaza gamingul ca apare MGS pe 360,iti zic eu ca asta nu se va intampla decat la GOW sau daca vine gears of war pe PS3.
    P.S. daca as avea bani as face pariu pe oricat ca va aparea MGS 5

  20. #60 SP
    Senior Member huber's Avatar
    a raspuns consol3 pentru mine

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 5 FirstFirst 1 2 3 4 5 LastLast

Similar Threads

  1. Licitatie: Metal Gear Solid 4 By GreyhounD in forum Licitatii
    Replies: 5 Last Post: 17-11-2014, 13:02
  2. Replies: 0 Last Post: 03-09-2012, 12:44

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts