Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 19 of 19

Thread: 5 jocuri noi din seria Guitar Hero in 2009

  1. #1 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar

    5 jocuri noi din seria Guitar Hero in 2009

    2009 o sa fie anul Guitar Hero ? Asa se pare. Recent cei de la Activision Blizzard au promis ca vor lansa, nici mai mult, nici mai putin decat 5 jocuri noi din familia Hero. Jocurile acestea sunt: Band Hero un top 40 cu melodiile din Guitar Hero, un joc cu o idee noua DJ Hero la care o sa avem parte si de un controller nou, Guitar Hero V care o sa fie urmatorul joc full version. De asemenea Activision planuiesc sa mai lanseze Guitar Hero: Smash Hits o versiune full-band a melodiilor anterioare din Guitar Hero si Guitar Hero: Van Halen un joc cu melodiile Rock din anii '80. Sunt o multime de jocuri doar pentru anul 2009. Ce credeti este o miscare buna din partea lui Activison, care incearca sa-si mareasca publicul tinta, de a scoate multe jocuri intr-un interval atat de scurt de timp? E adevarat ca aceasta franchise i-a adus companiei americane o suma frumoasa de 2 miliarde de dolari, dar merita sa scoti jocuri pe banda rulanta doar pentru profit, iar jocurile sa scada in calitate? Prevad ca viitorul o sa sune Guitar Hero.
    Attached Images Attached Images play-guitar-hero-4-world-tour-all-songs-unlocked-big.jpg

  2. #2 SP
    Ex-Studentul :D Ovidiu's Avatar
    Nu prea am eu treaba cu Guitar Hero Series , dar prevad un viitor insorit lui DJ Hero ... sunt foaarte multi omuleti pasionati de dj-ing ( mixing ) ... asa ca se muleaza perfect pe numarul tot mai mare de DJ de la noi

  3. #3 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Mie nu mi se pare o idee buna. Sunt 5 jocuri care se vor lansa si Guitar Hero: Metallica care s-a lansat deja. 6 jocuri intr-un singur an mi se pare cam mult, mai ales ca au pret de joc full( 60$). Daca ar fi 20-30$ ar fi mai bine, dar e aiurea sa platesti 60$ doar pentru ca are cateva melodii noi, gameplayul si stilul grafic fiind acelasi. Guitar Hero 5 si DJ Hero o sa merite un pret de joc normal pentru ca o sa existe cateva schimbari si multe melodii, dar Metallica, Van Halen, Smash Hits nu merita. Mai bine ar scoate DLC decat sa scoata 6 jocuri intr-un an, si astea sunt doar alea anuntate ca e posibil pana la sfarsitul anului sa fie 10.
    @Studentul: Nu prea are legatura cu realitatea DJ Hero. Va fi exact ca Guitar Hero, doar controlerul si piesele vor fi diferite, dar tot pe 5 butoane va trebui sa apesi pentru a "canta"

  4. #4 SP
    Ex-Studentul :D Ovidiu's Avatar
    Atunci that's not quite appealing Repet , n-am treaba cu jocurile muzicale ...

  5. #5 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Eu nu inteleg ce legatura are DJ Hero cu Guitar Hero.

  6. #6 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Same publisher, same principle, same gameplay idea.

  7. #7 SP
    Senior Member eXist's Avatar
    Se face abuz deja de franciza asta... too much, is too much.

  8. #8 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    The Cow...milking it.

  9. #9 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Imi repet si sustin ideea: este hotie la drumul mare! Sa le fie rusine cu cele 5 jocuri lansate cu tot. DLC - ring the bell Activision????







  10. #10 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by eXist View Post
    Se face abuz deja de franciza asta... too much, is too much.
    Subscriu!

    Frate...fă un singur joc iar piesele noi pune-le ca DLC-uri. Ce-i așa greu...deja mă disperă. 100 de rock banduri, 100 de guitar heroes...wtf!?

    +că la Ghitar Hero e problemă de compatibilitate �ntre versiuni (iar o iau de la capăt cu disc-urile).

    Fă unu și bun + DLC-uri.

    Gata.

  11. #11 SP
    Member collector's Avatar
    peste cativa ani o sa se ajunga sa se faca un joc pentru fiecare album .. sau chiar melodie

  12. #12 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Inafara de Guitar Hero Smash Hits si DJ Hero nici nu ma uit la restul. Totusi pretul pentru Smash Hits mi se pare aberant. Sunt aceleasi melodii din GH1,2,3 si nu vad de ce as plati 60 USD pt ele.

  13. #13 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Quote Originally Posted by Khan View Post
    Inafara de Guitar Hero Smash Hits si DJ Hero nici nu ma uit la restul. Totusi pretul pentru Smash Hits mi se pare aberant. Sunt aceleasi melodii din GH1,2,3 si nu vad de ce as plati 60 USD pt ele.
    Daca erau TOATE piesele din jocurile precedente era ceva. Cel putin pentru un new-comer care nu are chef sa le ia pe toate. Asa o selectie de 50 de cantece din astea, nici vorba. Probabil jocurile alea 3 le iei mai ieftin second-hand separat si ai si mai multe cantece.

  14. #14 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Da dar nu le poti canta cu formatia - aici e smecheria. Desi e cam aiurea.. de exemplu la Heat - Barracuda nu stiu cati s-ar incumeta sa faca vocalul.
    La Rockband sunt alese melodiile de asa tonalitati incat oricine sa poata incerca sa le cante pe toate. Pff.. incet incet o sa devin fanboy Rockband cand tot ce detin acasa e GH Ce paradox.

  15. #15 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    lol Bine zis. Chiar as vrea sa vad pe cineva cantand Barracuda.

    *personal nu-mi place nici la chitara* - note succesive -> neah.

  16. #16 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    ...ăsta urmează �n 2010:
    Attached Images Attached Images thfr.gif

  17. #17 SP
    Member cosminhards's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    ...ăsta urmează �n 2010:
    hahah genial!!!

    made my day!

  18. #18 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  19. #19 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    si lista cu artistii care vor aparea in acest joc, confirmati:
    The Rolling Stones
    The White Stripes
    Kings of Leon
    Tom Petty
    Bob Dylan
    Johnny Cash
    Santana
    Vampire Weekend
    Beastie Boys
    Coldplay
    Duran Duran
    Gorillaz
    Jimmy Eat World
    Muse
    The Raconteurs

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 18 Last Post: 19-02-2010, 19:14

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts