Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 32

Thread: Zvon: Microsoft pregateste HDD-ul de 1TB

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Zvon: Microsoft pregateste HDD-ul de 1TB

    Acum cateva ore au inceput sa "zumzaie" site-urile de specialitate pe tema unei informatii conform careia Microsoft are pe bancul de proba un nou HDD pentru Xbox 360. Aceasta noua unitate de stocare se pare ca este compatibila cu Xbox 360-urile actuale si va avea capacitate de 1TB (de 8 ori mai mult decat cel mai mare HDD pentru Xbox 360, si de 2 ori mai mic decat maximul disponibil pe PC). Se pare ca intentia este de a lansa acest nou accesoriu impreuna cu Project Natal, in 2010. In sfarsit n-o sa mai aveti de ce sa va plangeti de spatiul liber pe consola

    "I don't see the timing between new release and digital download being a function of anything other than hard drive sizes," analyst Michale Pachter told GamesIndustry.biz. "I think as soon as we have large hard drives - think the rumoured Project Natal 'new' Xbox 360 with a terabyte of storage in 2010 - we'll have day-and-date downloads."

    Una din surse: Rumour: Xbox 360 to get one terabyte HDD? | News | TechRadar UK
    Attached Images Attached Images xbox_360_hdd_1tb.jpg

  2. #2 SP
    Member Solozaur's Avatar
    Si totusi de ce in poza aia plutesc ?

    Dar daca unu de 120gb e 400ron in magazine cel de 1Tb o sa coste o mana si un picior!

  3. #3 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Solozaur View Post
    Si totusi de ce in poza aia plutesc ?
    Mi-a fost lene sa pictez cu . In plus, e mai kinky, trezeste intrebari la fanboys de ambele parti
    Quote Originally Posted by Solozaur View Post
    Dar daca unu de 120gb e 400ron in magazine cel de 1Tb o sa coste o mana si un picior!
    Nu-ti face probleme. Cu aceasta ocazie Microsoft va lansa un nou serviciu "Credite online doar cu buletinul. Disponibile doar pe XBL !"

  4. #4 SP
    Member Atrium's Avatar
    Sincer mi-e groaza cand ma gandesc cat va costa

    Se pare ca sistemul "Games on demand" se apropie din ce in ce mai repede. E si asta un mod de a trece peste faptul ca Xbox-ul nu are Blu-Ray, nu ? Mai ales ca acum vine si MGS "pe la noi"...

  5. #5 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Probabil o sa fie bundle si atunci pretul se poate sa fie unul rezonabil. Avand in vedere ca se vrea un concurent pentru WII nu vad un pret prea piperat. Probabil o sa-l vanda in pierdere.

  6. #6 SP
    Member dilibau666's Avatar
    iertati-mi ignoranta dar la ce i-ar trebui cuiva hdd de 1 Tb pe xbox?se pot juca cumva oficial sau neoficial jocurile de xbox de pe hdd?atunci da ar reprezenta o realizare extraordinara pentru posesorii acestei console ca asa cu dual layer nu prea faci mare branza fatza de calitatea unui bluray oferita de concurenta

  7. #7 SP
    Member Atrium's Avatar
    Sincer, nu stiu de ce spui ca il vand in pierdere. Cat poate costa un HDD de 1 TB ? Ma refer aici doar la unitatea HDD, fara adaptor.

    Eventual uite-te acum la cat costa un HDD de 120GB de 2.5` si vezi cat costa unul de la Ms.

    Un HDD de 120 GB e sa zicem 200 RON, cel de la MS e peste 400 RON. Acum intrebarea vine, adaptorul acela chiar costa inca o data cat HDD-ul ? Poate acum uit eu ceva, sau chiar nu ma pricep la chestiile astea, dar mie mi se pare aiurea.

    Sincer, nu-mi vine sa cred ca vor vinde in pierdere. Nici nu vreau asta. Tot ce vreau e sa vina cu un pret mai aproape de realitate si sa coboare odata de pe mentalitatea aia a lor de a pune totul la vanzare la suprapret...

    @dilibau : iti trebuie HDD mai mare, sau iti va trebui in viitor. Din simplul motiv ca piata jocurilor pare sa se pregateasca din ce in ce mai mult pentru "Games on Demand", adica vrei un joc, dai banul si il cumperi, il downloadezi. Eu cred ca asta e o strategie prin care sunteaza faptul ca Xbox-ul nu are Blu-Ray... My 2 cents.

  8. #8 SP
    Senior Member Nariggar's Avatar
    Quote Originally Posted by Atrium View Post
    Sincer mi-e groaza cand ma gandesc cat va costa

    Se pare ca sistemul "Games on demand" se apropie din ce in ce mai repede. E si asta un mod de a trece peste faptul ca Xbox-ul nu are Blu-Ray, nu ? Mai ales ca acum vine si MGS "pe la noi"...
    Cit poate costa? Banui ca doar de 4 ori cit consola, sau poate fac vre-un pret special, cine stie poate un bundle. Te necajeam doar .

    Acum la modul serios, e o miscare inteligenta din partea Microsoft (asta daca se materializeaza), prin acest zvon se raspunde, oarecum, si la anuntul cu "Games on demand". Sa speram ca MS nu va face uz si de data asta de politica lor ciudata (money first) si se vor gindi si la consumeri.

    LE: Un HDD 120GB 2.5' e 150 lei.

  9. #9 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by dilibau666 View Post
    iertati-mi ignoranta dar la ce i-ar trebui cuiva hdd de 1 Tb pe xbox?
    Intotdeauna iti trebuie mai mult spatiu. Trust me. De cand cu instalarea pe HDD a jocurilor... nici 1TB nu ti se mai pare mare branza. Ar insemna vre-o 30-40 de jocuri puse pe HDD. Nu mai vorbim de filme HD, jocuri Xbox (chiar daca nu sunt available la noi). Pentru cei care tin la diskuri si la zgomot si caldura produsa de dvd = priceless.
    Quote Originally Posted by babulu View Post
    Sunteti obsedati de bluray.
    Corect. Am postere cu blu-ray. Folosesc hartie igienica cu logo blu-ray. Am cana blu-ray. Si un tricou cu HD-DVD is DEAD !

  10. #10 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Pe tine te stiu Hater !

  11. #11 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Thread cleaned. Stay on topic pls !

  12. #12 SP
    Diesel k1du's Avatar
    Ce sa faci cu un 1TB? Pui muzica,instalezi jocuri si altele de 1000GB? Mai stergi din ele in timp,nici pana la 500 Gb nu cred ca poti ajunge....

  13. #13 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Bine baieti... daca voi nu vreti... Uite eu o sa-l iau. Vreau 1TB. Imi pun frumusel toate jocurile care sunt in "rulaj" pe HDD... si deja mai raman cu vre-o 100GB, asa... pentru salvari

    Eu sper ca in acelasi moment cu lansarea celui de 1TB, sa scoata Dzeului o optiune sa-mi ceara diskurile macar prin sondaj or something... pentru ca e pacat la greutatea mea sa mai si caut diskul prin biblioteca

  14. #14 SP
    Member dogdan's Avatar
    daca va fi pana in 4 mil am sa il cumpar, pai cum ce sa faci cu un tb? lasi jocurile gata instalate pe el ,patchuri ,dlc etc. sa vedem oricum nu cred ca va fi de 1 tb poate 500gb si tot ar fi bine oricum sub 4 mil ca altfel la banii aia imi iau ps2 nou.

  15. #15 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    in sfarsit un HDD serios pe o consola. m-am saturat de salturi din 20 in 20 GB. la cate vor face, nu ar trebui sa coste mai mult de 50$.

    off: mai monky, unde esti tu gras? chiar eram curios inainte sa ne intalnim, tot citeam prin posturile tale...gras, greu, heavy, etc....si esti chiar normal hostile, e la categoria grea

  16. #16 SP
    Member Atrium's Avatar
    Ce bine ar fi sa fie doar 50$ lol

    ffocus, poate s-a mai ingrasat omul de cand l-ai vazut ultima oara

  17. #17 SP
    Q
    Member Q's Avatar
    bun bun .. big is better desi daca ma gindesc in urma, cind l-am luat pe al meu ... azi l-am luat si tot azi l-am umplut cu filme HD pina la refuz ... doh, parca as spune dar de 2, 3 ... 10 TB nu se poate ? ... acum mai am 10G si ma tot chinui sa inteleg ce sa sterg, e greu sa te decizi mai ales cind ai totul HD, gata preparat* pentru PS3, cu titrari cu tot, calitate super - extra te cam doare inima sa stergi unul pentru ca nu mai ai spatiu.


    *a se intelege convertit

  18. #18 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Eu instalez orice joc pe HDD. Mă zg�rie la urechi sunetul DVD-rom-ului. 1TB? Perfect! More games, less noise

    De c�teva zile mi-am cumpărat un HDD de 120 și deja sunt �n criză de spațiu

  19. #19 SP
    Senior Member Christien's Avatar
    Oh , ce veste minunata ... pe internet ni se arata ..

    OFF : Asta inseamna ca vor fi valabile si pentru laptop-uri HDD-uri de 1TB , nu ?

  20. #20 SP
    Junior Member Tzeb's Avatar
    De unde 1TB intr-un hard de 2.5? Nu exista asa ceva pe piata. Daca apare in 2010 un astfel de hard, n-are cum sa coste mai putin de 5-6 milioane, fara shell, in cel mai fericit caz. Mult mai realistic si probabil este ca MS sa scoata un hard de 320-500 GB, care sa nu coste o caruta de bani. Astfel de harduri sunt de multa vreme in magazine, iar la noi le iei cu 230-360 RON.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 3 Last Post: 30-09-2014, 20:38
  2. Replies: 10 Last Post: 21-02-2014, 01:37
  3. Zvon: Pentru 2012, Ubisoft ne pregateste.... By Honord in forum Console News
    Replies: 8 Last Post: 20-02-2012, 16:49
  4. Replies: 6 Last Post: 17-10-2010, 20:09
  5. Replies: 1 Last Post: 04-06-2010, 10:21

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts