Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 6 FirstFirst 1 2 3 4 5 ... LastLast
Results 41 to 60 of 114

Thread: Concurs "Un nou look pentru ConsoleGames.ro"

  1. #41 SP
    Member padawan's Avatar
    Nu am avut timp sa fac cum as fi vrut...nici nu stiu daca o sa se potriveasca...macar am avut o ocupatie pe ziua de azi
    Attached Files

  2. #42 SP
    Senior Member Uziwood's Avatar
    Cam urat decupate consolele, iesea mai bine cu niste rendere putin mai profesioniste

  3. #43 SP
    Max
    Member Max's Avatar
    Work in Progress :
    (nu pot pune aici psd-ul pentru ca e prea mare)
    Attached Images Attached Images wip34.png

  4. #44 SP
    Max
    Member Max's Avatar
    Preview :
    Attached Images Attached Images cgpreview.png

  5. #45 SP
    Member EvilG's Avatar
    well s-a terminat concursul?

    Later Edit: S-a terminat nu s-a terminat eu am mai facut inca un header sper sa va placa
    P.S. le-am lasat mai simple ca sa fie loc pt sponsori
    Attached Images Attached Images header.jpg header.psd

  6. #46 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Nu s-a terminat. E genul de "concurs" care nu se termina niciodata
    Doar ca saptamana asta se da un premiu

  7. #47 SP
    Member EvilG's Avatar
    hehe pana la urma trebuia sa fac unu cu POP ...sper ca nu deranjeaza pe nimeni
    Cu atat mai bine ca nu se termina....(ma stimuleaza sa fac cat mai multe...dc?? I love it .....) sper sa mai fac cateva...din ce in ce mai bune...si care sa ramana placute

  8. #48 SP
    Admin MonkY's Avatar
    padwan: mai e de lucru

    Max: looks good, se vede ca lucrezi cu PS. Dar faptul ca au capetele taiate iar CG nu va fi recunoscut decat de cei care au vazut sigla at least once... nu ajuta. Nu stiu, poate vrem prea mult de la doar 90pixeli inaltime. Cei care se simt prea limitati de asta, pot creste la 100 - 120 in cazuri extreme. In plus, cred ca ai ales numai personaje serioase. What about funny games ? Un PacMan, un Rabbid, o gagica gen Lara, Nariko...

    EvilG: you didn't even used our font

    Am facut ceva rapid acusica... nu prea imi place, e mult de reparat, mai ales ca vine dupa un background alb (nah, l-am luat direct din cel de pe monky.ro - i stealed myself)... dar asa, ca idee.
    Attached Images Attached Images sample.jpg cg-banner.jpg

  9. #49 SP
    Member alalalt's Avatar
    My 2 cents:
    Attached Images Attached Images alalalt_header.jpg alalalt_header_nocrop.jpg alalalt_header_demo.jpg alalalt_header.psd

  10. #50 SP
    Member mariuck's Avatar
    Frumoase proiecte unele sunt chiar dementiale, tura asta sper sa nu mai fie ca tura trecuta... nu va mai bateti joc de munca voastra si nu incercati sa influentati voturile.. Felicitari pentru munca depusa, eu nu am asa mare rabdare in PS.. respecta'

  11. #51 SP
    Max
    Member Max's Avatar
    Update :
    Attached Images Attached Images cgpreview3.5.png

  12. #52 SP
    Member EvilG's Avatar
    @Monky...in ultimul nu am mai folosit acelasi font pt ca am zis ca e prea repetitiva (ar fi fost de 2 ori folosit)...oricum se poate modifica...toul a fost doar ca si idee...unde merg puse anumite chestii (gen spatiu liber...sponsori ) de astea sunt mai simpliste...ca as fi putut sa le umplu si sa le fac...extraordinar de pline si sa fie console games n things ...dar m-am gandit si la sponsori sa fie a "space" pt ei...iar fontul folosit in ultimul a fost doar ca idee (oricum e fff usor sa modific ) a fost doar ca idee...scuze ca nu am folosit acealasi font dar am considerat ca e repetitiv deja (si in plus...se poate schimba cum ai zis tu sa lasam psd-ul pt eventuale modificari )

  13. #53 SP
    Admin MonkY's Avatar
    alalalt: dementiala ideea cu logo-ul "expandat" cu rosu si albastru. Pacat doar ca se duce mult pe verticala. Oricum il vom folosi pentru wallpapers ceva. Love it. Poate mai faci variatii pe tema acea.

    mariuck: aici nu se voteaza, deci nu are cine ce sa pacaleasca

    Max: much better, funnier. Dar tot au capetele taiate

    EvilG: no problem man, stiu ca orice se poate schimba. Poate intr-un final vom folosi cate un element din fiecare header lucrat.

    I'll announce this round's winner un pic mai tarziu. Dar continua "concursul", so keep them coming

  14. #54 SP
    Member alalalt's Avatar
    Felicitari Max. Ai meritat pe deplin premiul

  15. #55 SP
    Admin MonkY's Avatar
    alalalt: stai linistit, ca acel concurs inca mai continua. Sper sa mai faci variatii pe tema aleasa de tine. E chiar... super

  16. #56 SP
    Admin MonkY's Avatar
    No more works ? Hmmm...

  17. #57 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    Me when i get home Am una super pe teava !

  18. #58 SP
    Max
    Member Max's Avatar
    Coming Soon, in productie

  19. #59 SP
    Member alalalt's Avatar
    [strike]Ma apuc sa fac niste brushuri vectoriale si poate mai pe seara trimit un design [/strike]

    Edit: terminat, brushuri proprii, foarte nemultumit..
    Attached Images Attached Images alalalt_header2.jpg alalalt_header2_nocrop.jpg alalalt_header2_nocrop.psd

  20. #60 SP
    Member padawan's Avatar
    De ce asa nemultumit ? Arata chiar foarte bine

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 6 FirstFirst 1 2 3 4 5 ... LastLast

Similar Threads

  1. Concurs "Vine Mosul pe ConsoleGames" By MonkY in forum Concursuri
    Replies: 79 Last Post: 21-12-2009, 20:18
  2. Voting - Concurs "Halloween ConsoleGames.ro" By MonkY in forum Concursuri
    Replies: 56 Last Post: 16-11-2008, 12:56
  3. ConsoleGames.ro Concurs - "O luna de vis" By MonkY in forum Concursuri
    Replies: 61 Last Post: 02-09-2008, 10:29
  4. Voting - Concurs "ConsoleGames.ro Mania" By Dj Mo in forum Concursuri
    Replies: 123 Last Post: 29-08-2008, 17:26
  5. Concurs "ConsoleGames.ro Mania" By Dj Mo in forum Concursuri
    Replies: 176 Last Post: 25-08-2008, 03:07

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts