Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 17 of 35 FirstFirst ... 7 15 16 17 18 19 27 ... LastLast
Results 321 to 340 of 697

Thread: iPhone 4

  1. #321 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Acum am incercat si eu la noul meu Iphone 4 si nu imi cade semnalul.
    (gluma)(gluma)(gluma)(gluma)(gluma)(gluma)(gluma)(gluma)(gluma)(gluma)(gluma)

  2. #322 SP
    Senior Member consol3's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    mah, sa stii ca nu e adevarat. Am facut chiar acum un test pe 3G-ul meu, tinut in toate felurile posibile, chiar si cu ambele maini, acoperind-ul, si nu ii pica DELOC semnalul, nici macar o liniuta. Ia incearca si tu...

    eu cred ca este vorba de antena aia minunata...
    Repet!Foloseai iOS4?

  3. #323 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by h0stile View Post
    nu il vor retrage. exista un schimb de mailuri cu steve jobs care confirma ca orice telefon, in functie de modalitatea in care e tinut, poate sa piarda din semnal si ca asta nu este o problema a i4, este o limitare a tuturor telefoanelor. deci, nu se va retrage nimic de pe piata. cui ii place, bine, cui nu, nu...asta e viata.
    Wth ? Si tu chiar crezi tot ce spune Steve Jobs ? N-am avut in viata mea un telefon pe care daca-l tin intr-un anumit fel in mana sa-mi scada semnalul... Daca s-ar fi intamplat asta, l-as fi vandut instant. Deci in momentul de fata Mr. Steve vrea sa ne invete si cum trebuie tinut un telefon ?!? Funny, insa daca se dovedeste a fi o problema reala si nerezolvabila... eu zic de-acum bye-bye iPhone 4 !

  4. #324 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by consol3 View Post
    Repet!Foloseai iOS4?
    ce treaba are un sistem de operare cu felu in care tii un telefon ?!?!?!

    tu te auzi ce zici ?

    Cum sa scada semanlul daca tin telefonul de marginile metalice, a.k.a. antena, din cauza sistemului de operare si nu al telefonului

    rog pe cineva care are un 3G sau un 3Gs si iOS 4 sa faca un test...

  5. #325 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by consol3 View Post
    Repet!Foloseai iOS4?
    Chiar daca prin absurd ar exista o astfel de legatura (intre software, semnalul gsm si pozitia mainii pe telefon), numai faptul ca Steve Jobs incearca sa ne "indobitoceasca" cu o astfel de explicatie si deja e... penibil. Ma asteptam de la oricine sa vina sa spuna o astfel de tampenie, dar nu de la el. L-am "iertat" pentru faza cu "Flash is bad... can't run on smartphones" ca dupa 2 zile sa vedem Flash pe Android... dar pentru asa ceva, nu pot. Sorry, dar daca o tine tot asa, devine un fel de Microsoft mai evil...

    P.S. E opinie personala... nu trebuie sa va placa

  6. #326 SP
    Senior Member consol3's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    ce treaba are un sistem de operare cu felu in care tii un telefon ?!?!?!

    tu te auzi ce zici ?

    Cum sa scada semanlul daca tin telefonul de marginile metalice, a.k.a. antena, din cauza sistemului de operare si nu al telefonului

    rog pe cineva care are un 3G sau un 3Gs si iOS 4 sa faca un test...

    LE. @razavrazy cred ca nu mai trebuie sa faca nimeni un test!Uitate mai jos...
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Chiar daca prin absurd ar exista o astfel de legatura (intre software, semnalul gsm si pozitia mainii pe telefon), numai faptul ca Steve Jobs incearca sa ne "indobitoceasca" cu o astfel de explicatie si deja e... penibil. Ma asteptam de la oricine sa vina sa spuna o astfel de tampenie, dar nu de la el. L-am "iertat" pentru faza cu "Flash is bad... can't run on smartphones" ca dupa 2 zile sa vedem Flash pe Android... dar pentru asa ceva, nu pot. Sorry, dar daca o tine tot asa, devine un fel de Microsoft mai evil...

    P.S. E opinie personala... nu trebuie sa va placa


    De ce 2G-ul nu are probleme de conexiune?Probabil pentru ca nu foloseste iOS4
    Si inca o stire: iPhone 4 are probleme si cu senzorul de proximitate | Noutati iPhone - tutoriale jailbreaking, unlock, customizare, jocuri.

  7. #327 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar

  8. #328 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Am probat si eu cu al meu acum (3GS cu iOS 4.0). NU pierde in nici un fel semnalul sau se diminueze in vre-un fel. L-am tinut in toate felurile posibile cu mainile. Nu mai credeti ce scriu toti tembelii de pe afara.

  9. #329 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    btw, ca mi-am adus aminte. O noua lege ne da voie sa renuntam la abonamentul telefonic, oricand :: Video [60430464] - Stirileprotv.ro

    Sper sa nu se schimbe mare lucru la telefoanele la abonamente... chair m-ar interesa un iPhone 4 la Orange...

  10. #330 SP
    Senior Member Pisboy's Avatar
    Si eu am incercat pe 3g ul meu cu os4 si nu cade deloc semnalul. Nu are cum sa fie de la os4. Ori e de la anten noului iphone 4 ori clipurile sunt fake.

  11. #331 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Dar nu era la fel si pe vremea 3g-3gs'ului? Semnalul pica in pasaj sau in mijlocul convorbirilor, random... Au scos firmware nou si nu mai avea nici o buba dupa.

    Nu cred ca e o problema hardware. Nici telefoanele chinezesti nu au probleme cu pierderea semnalului. Sunt sigur ca e o problema de adaptare intre soft si hard.

  12. #332 SP
    Admin MonkY's Avatar

  13. #333 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Si mai funny
    Attached Images Attached Images 500x_russian-iphone_01.jpg iphone4_1.png iphone4_2.jpg

  14. #334 SP
    Member bartonn's Avatar
    Orange Romania

    iphone 4 in Romania

  15. #335 SP
    Manager paul's Avatar
    When Chuck Norris touches an iPhone 4, the signal strength increases. lol

  16. #336 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    mah, sa stii ca nu e adevarat. Am facut chiar acum un test pe 3G-ul meu, tinut in toate felurile posibile, chiar si cu ambele maini, acoperind-ul, si nu ii pica DELOC semnalul, nici macar o liniuta. Ia incearca si tu...

    eu cred ca este vorba de antena aia minunata...

    m-ati inteles gresit...nici la 3GS-ul meu nu pica semnalul. am incercat si eu. in postul anterior eu am redat doar explicatia oficiala a apple si spuneam ca din moment ce au motivat asa, nu au de gand sa il retraga. daca il retrageau sau aveau asemenea intentii, nu se mai complicau cu astfel de declaratii. sper ca acum m-am facut inteles.

  17. #337 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    La 3G ul meu scade semnalul - evident OS4 ... deci astept cu nerabdare update ul

  18. #338 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by rodarkone View Post
    La 3G ul meu scade semnalul - evident OS4 ... deci astept cu nerabdare update ul
    Tu ai mana mare... masa corporala mare... Sorry, iOS4 este doar pt. balerini si balerine

  19. #339 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Pff ... stiam eu ca trebe sa ma reprofilez pe balet, cand eram mic nu m-au primit ca aveam laba prea mare.

  20. #340 SP
    Senior Member consol3's Avatar
    iPhone 4 already jailbroken
    Btw. nu stiu de ce iese 4.01(cel mai probabil maine)?Pe net scrie ca va rezolva probleme de conexiune

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 17 of 35 FirstFirst ... 7 15 16 17 18 19 27 ... LastLast

Similar Threads

  1. iPhone 8 & iPhone 8 Plus By MonkY in forum Apple
    Replies: 19 Last Post: 07-06-2018, 22:35
  2. iPhone 7 & iPhone 7 Plus By tudyniuz in forum Apple
    Replies: 166 Last Post: 07-04-2017, 14:21
  3. Replies: 96 Last Post: 13-10-2014, 18:58
  4. Replies: 97 Last Post: 04-10-2013, 12:12
  5. Replies: 4 Last Post: 28-09-2012, 22:51

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts