Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 13 of 54 FirstFirst ... 3 11 12 13 14 15 23 ... LastLast
Results 241 to 260 of 1068

Thread: iOS Games

  1. #241 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Un nou filmulet in care putem vedea cea mai importanta noutate din noul FIFA 12 pentru iPad. Faptul ca vom putea folosi iPad-ul ca o consola si putem folosi iPhone-urile/iPod-urile ca si controllere.

    Se pare ca functioneaza foarte bine si sunt super nerabdator sa apara


  2. #242 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    In cursul serii trecute, cei de la MadFinger (genial nume ) Games au lansat in AppStore jocul ShadowGun. Acesta este o aplicatie universala, costa 5.99 euro si este...pur si simplu superb. Grafica superba, texturi foarte mari si detaliate, modele cu destul de multe poligoane, sunet bun, control perfect (pentru iPad) si iluminare buna. Daca si povestea este buna, pot spune ca este cea mai reusita copie Gears of War de pana acum. Merita fiecare banut

    ShadowGun (universal) - 5.99 euro




    LE: Pe iPad 2 functioneaza perfect (nici nu ma asteptam sa fie altfel).
    L-am testat acum si pe iPhone 4. Inafara de timpi mai mari de incarcare, jocul merge la fel de fluid si ofera aceeasi experienta superba.
    Un singur minus ii dau pe iPhone 4. Faptul ca au alocat jumate de ecran pentru virtual stick (indiferent daca il setezi pe static sau free move) si cealalta jumatate pentru swipe, pentru uitat. Cum ecranul este destul de mic, se trece prea usor in cealalta jumatate si "activam" virtual stick-ul in loc sa facem swipe.

  3. #243 SP
    Junior Member Jaak's Avatar
    Yeah, l-am incercat azi pe "batranul" iPad1 si arata foarte bine cu exceptia texturilor, pe care nu le-as numi high res. Deh, 256MB de memorie...
    Imi place stilul GeoW, mai ales ca in ultimele saptamani am avut maratoane de GeoW 1 si 2 -- probabil de asta imi lipseste functia dodge. Totusi controlul e surprnzator de bun, mai ales pentru touch screen. Like it a lot though, acuma am Gears portabil.

    LE:
    razvanrazy, swipe-ul de care vorbesti e cumva functia de dodge?

  4. #244 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu, ma refer strict la faptu de uitat cu personajul (analogul din dreapta). Ecranul este impartit fix in 2, analogu din stanga si cel din dreapta (care este inexistent fizic vorbind), dar puteau pune si ei analogul din stanga doar intr-un colt cat un sfert de jumatate de ecran , pentru a putea face swipe pentru analogul din dreapta mai mult de jumatate.

    Eu personal nu il pot juca pe iPhone, doar pe iPad.

    Nu stiu cum sunt texturile pe iPad 1, dar pe 2 arata pur si simplu foarte bine. Totul este High Res.

  5. #245 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Dupa indelungi asteptari si niste asteptari chiar prea mari din partea mea, aseara am avut surpriza sa gasesc in AppStore FIFA 12, atat de iPad cat si de iPhone (din pacate, 2 versiuni separate si costisitoare, in locul uneia singure, universale).



    Versiunea de iPad, cea HD, costa 6.99 euro iar cea de iPhone costa 4.99 euro.

    De la inceput am fost putin dezamagit de faptul ca nu-ti poti alege o echipa preferata, care sa o puna mereu ca prima echipa, cand joci un amical. Intrucat eu nu joc nici cu Manchester nici cu Arsenal (echipele puse "default" in quick match), trebuie sa pierd timpul cautand liga si echipa preferata.

    Ca gameplay, nu sunt schimbari prea mari. Au adaugat un "mini" Impact Engine, au lasat aceeasi grafica, poate au adaugat cateva animatii noi, un nou sistem de executare a loviturilor libere/cornerelor/auturilor de poarta (prin swipe, dupa cum am explicat aici) si un Manager Mode care are niste timpi exasperant de mari de incarcare/salvare (aceasta din urma este automata dupa orice modificare facuta, chiar si dupa citirea unui mail). In acest Manager Mode avem cateva optiuni de customizare a echipei, de upgrade al staff-ului si al stadionului, transferuri (desi felul in care au loc acestea ma super depaseste. Daca aleg sa cumpar un jucator pe care se cere 2.100.000 si eu introduc de mana, sa zicem 3.000.000, la suma oferita imi arata doar 2.350.000, suma peste care nu pot urca. foarte ciudat. mai am de experimentat).

    Cel mai entuziasmat eram de noul mod de a putea folosi iPad-ul pe post de consola si iPhone/iPod touch pe post de controller. Acest lucru exista, asa cum au promis, problema este ca nu poti jucat DECAT la dublu, cu 2 iPhone/iPod touch si doar amicale. Nu poti pune iPad-ul in stand si sa joci un manager mode (de ex.) cu iPhone-ul pe post de gamepad. Din acest punct de vedere, sunt foarte dezamagit.

    Pentru a putea folosi iPhone-ul/iPod-ul pe post de gamepad, aveti nevoie de o mini aplicatie gratuita numita EASPORTS GAMEPAD pe care o puteti folosi (cel putin momentan) doar cu FIFA 12.

    NU aveti nevoie de FIFA 12 pe iPhone pentru a putea juca FIFA 12 pe iPad (pe post de controller).

  6. #246 SP
    Admin MonkY's Avatar
    2 jocuri bestiale construite pe engine de Unity (free engine) care vin pe iOS: Bladeslinger si Aquaria (remake)



  7. #247 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Arata foarte bine Bladeslinger, dar imi da impresia ca va fi un alt railshooter. I hate that...

  8. #248 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Arata foarte bine Bladeslinger, dar imi da impresia ca va fi un alt railshooter. I hate that...
    Nu sunt sigur ca va fi un railshooter.
    So what do we know about the game? Not a whole lot just yet, aside from a vague description and a bullet list of features. It's a third person "action brawler" where players will be pitted against multiple enemies (at once, apparently) in both ranged and close quarters combat. It's set in a dystopian future, which always is a great setting for a game, and comes packed with "intuitive touch controls" designed exclusively for touch-based devices. There's said to be an engaging storyline that will play out through "hours of unique gameplay," and there's even talk of high replay ability.

  9. #249 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    In cazul asta, day one buy from me. La fel ca ShadowGun, nu regret nici o secunda banii dati pe el. Este pur si simplu o incantare pentru ochi si dejte' si odata cu Fifa 12, parca mi s-a renascut iPad-u

  10. #250 SP
    Member kside's Avatar
    ShowGun arata bine, dar la 6 EUR... astept poate scade undeva sub 2 EUR sau chiar 0.79 :-)
    Acum ca ne-au dat drumul si la MUZICA pe store.RO poate fac altceva cu xx EUR...

    intre timp...

    Monster Trouble HD = Free


    Cubes vs. Spheres =Free


    Si din seria "numai cu 1 $"

    * World of Goo HD
    * Let's create! Pottery HD (Si toate de la Infinite Dreams Inc reduse)
    * Aerox

  11. #251 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Chiar daca e scump, este un joc excelent. Nici eu nu sunt adeptul acestor jocuri scumpe, dar nu am ezitat cand a aparut si nu regret achizitia. Pot spune sincer ca e cel mai bun joc de gen din AppStore si chiar ca da clasa multor jocuri de gen, de X360/PS3 ca gameplay si grafica (pe iPad 2).

  12. #252 SP
    Member kside's Avatar
    Dragons Rage = Free


  13. #253 SP
    Member kside's Avatar
    UConnect 2 =Free



    * 600+ nivele
    * Mie personal tot UConnect 1 imi place mai mult...
    * Un joc care e mai usor pe telefon decat pe ipad (si mai curat)

  14. #254 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar


    asa!

  15. #255 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Asta este pt. RonanN1:


  16. #256 SP
    Member kside's Avatar
    Gameloft 1$ SALEs ( 0.79 EUR ) ... Columbus Day Sale!

    Si... restul

    * Exitium: Saviors of Vardonia = 0.79 EUR
    . Un Action-RPG 2D, care pare dragutzel pana te plictiseste... (am incercat demo-ul, mai demult)



    * Cogs = FREE
    . Varianta de iPhone, nu HD, dar pt un joc de logica ~3D nu e rau nici in [2x]


  17. #257 SP
    Admin MonkY's Avatar
    kside, please... foloseste sistemul de Attachments.

  18. #258 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Ataaat!


  19. #259 SP
    Member kside's Avatar
    OK, ok...

  20. #260 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by kside View Post
    OK, ok...
    Ideea este ca site-ul respectiv poate fi down... se pot incarca greu sau ajung sa blocheze ip-ul care vede ca le trage atatea imagini. Asa macar, avem totul local, just in case. In plus, poti insera imagini la rezolutii mai mari si sa le pui la ce size doresti (cu Insert Image).

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 13 of 54 FirstFirst ... 3 11 12 13 14 15 23 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ce te joci acum (iOS) By Trefla in forum Apple
    Replies: 8 Last Post: 13-12-2016, 20:44
  2. iOS 8 By MonkY in forum Apple
    Replies: 158 Last Post: 10-04-2015, 13:43
  3. iOS 7 By MonkY in forum Apple
    Replies: 245 Last Post: 25-08-2014, 18:28
  4. IOS updates By AndRewqp in forum Apple
    Replies: 5 Last Post: 19-02-2013, 21:19
  5. Update iPhone iOS By freddie91 in forum Software
    Replies: 6 Last Post: 11-02-2013, 13:35

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts