Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 158 of 185 FirstFirst ... 58 108 148 156 157 158 159 160 168 ... LastLast
Results 3,141 to 3,160 of 3688

Thread: Clubul iPhone & iOS

  1. #3141 SP
    Admin MonkY's Avatar
    HERE e acum disponibil for free si pentru iOS! Good one, Nokia!


  2. #3142 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    vin si eu cu o intrebare: din experienta voastra se poate repara la service autorizat un iphone 5s cu display-ul putin dezlipit de si cu carcasa lovita ?sau se schimba direct cu unul nou ?

    mi-am cumparat telefonul cu abonament(+asigurari daune si furt) la orange anul trecut iar ieri l-am scapat pe jos,pe ciment.telefonul avea carcasa dar va dati seama ca n-a rezistat.

  3. #3143 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    la cele autorizate nu se repara nimic, ti se schimba teleofonul direct, atata timp cat ai garantiea aceea internationala si senzorii de umiditate sunt ok. du-te la noumax si iti schimba telefonul.

  4. #3144 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai daca ai asigurare de daune si furt ar trebui sa-ti dea altu nou pe loc. Il poti declara furat si-ti dau altul nou si mai usor

    Daca nu le convine si inca esti in primul an, du-te la Noumax sau iStyle si ti-l inlocuiesc, dar e mai complicat, pentru ca a suferit un soc mecanic si nu stiu sigur daca o vor face.

    Oricum, joaca-ti cartea asigurarii, ca d-aia ai facut-o.

  5. #3145 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    ideea e ca asiguratorul probabil va trimite banii catre orange iar ei imi vor recomanda ceva in limita a 708 E(pretul standard cand l-am cumparat) si cum nu mai au pe stoc Iphone 5s si Iphone 6 e tot 708 E...well ..let's hope for the best

    eu l-am cumparat fix inainte sa apara 6 si daca mai asteptam 2 saptamani dadeam fix aceiasi bani pentru 6

  6. #3146 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Pfff nu ai mai avut rabdare deloc ? Imi pare rau, de obicei noile produse apple se lanseaza la acelasi pret mereu. Cel mai bine suni la orange si intreaba-i cum se procedeaza in situatia actuala si afla daca ai vreo sansa sa primesti i6

  7. #3147 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Din moment ce iPhone 5S inca se mai fabria, asiguratorul si cei care se ocupa de service, vor cere unul refurbished in locul telefonului tau, in niciun caz nu-ti vor da banii.

    Asta, repet, daca nu a avut un soc mecanic. Daca a avut (si-si dau si ei seama) atunci pierzi garantia de tot si ramai doar cu asigurarea pe care ai facut-o, dar tot asa, iti vor da un alt 5S, nu spera la un 6.

  8. #3148 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    pai da..a avut un soc mecanic..dar este acoperit de asigurare.iar asiguratorul lucreaza cu orange si cum orange nu mai are pe stoc iphone si nici nu-l mai aduce..

    anyway.am inca o intrebare: am cumparat o melodie pe ipad si nu o pot downloada pe iphone(folosesc acelasi cont icloud pe ambele).ce e de facut ?melodia apare cu status purchased cand intru pe itunes store pe iphone dar nu o pot downloada.

  9. #3149 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Da un mail la Apple si te rezolva ei.

    Dar incearca intai sa downloadezi in iTunes, daca merge si ar trebui sa mearga pe toate dupa aia.

    Cat de asigurare, nu au treaba cu stocul, aduc altu. Oricum, incearca. Vezi ce reusesti.

  10. #3150 SP
    Junior Member TheArsonist's Avatar
    Salut. Am observat ca pe langa binecunoscutul iStyle mai exista un magazin numit iStyle Pro. I-am intrebat pe aia de la iStyle pe pagina lor de FB daca au legatura cu ei si au zis ca da, ca sunt tot ei. Ce nu inteleg eu este de ce au alte preturi ?! Adica, la iPhone-urile vandute prin resellerei autorizati, pretul e acelasi peste tot (istyle,noumax,icentre). Iar la iStyle Pro preturile sunt mai mici (si nu, nu sunt open-box sau refurbished). Ah si inca ceva, din toti cei care vand autorizat la noi, pe cine recomandati ? La fel intrebarea si pentru service: cine e mai ok ? Istyle, noumax ... ? Momentan am un 4S dar cred ca o sa fac marea trecere la 6 si vreau sa imi nu dau peste probleme. Mersi.

  11. #3151 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Mi-am pus azi aplicatia Onavo, pentru monitorizarea traficului prin 3G (dupa ce am avut surpriza, zilele astea sa observ cu stupoare, cum mi se consola cate 600mb la cateva ore, desi nu ma atingeam de telefon) si am observat, dupa cateva ore pe 3G, ca, printre altele, imi consuma trafic si aplicatia Music, dar nu inteleg de ce.

    Problema e ca de obicei ascult app 1-2h de muzica pe zi, iar azi, doar de test, am ascultat maxim 30 de secunde.

  12. #3152 SP
    Ω Pira's Avatar
    Mai exista vreo metoda astazi de-a face downgrade de la 8.3 la iOS 7?

  13. #3153 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    La iOS 7 in mod clar nu. Poate la iOS 8.1.3 sau care este cel dinainte, cat timp inca mai permite Apple.

  14. #3154 SP
    Ω Pira's Avatar
    Mersi de info!

  15. #3155 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Se pare ca frustrarea la Google a atins niste limite... No comment
    Attached Images Attached Images 2015-04-24_151522.jpg

  16. #3156 SP
    Member Hitman's Avatar
    Te doare capul de atata inteligenta din partea lor
    CA COpiii aia mici

  17. #3157 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    E user created, in niciun caz google. Aveti aici scuzele celor de la Google si tot in articol, vedem cum arata in urma cu ceva timp, ca a fost adaugat pe parcurs intrucat daca era adaugat tot odata, ar fi fost detectat de catre Google.

  18. #3158 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Sa fiu sincer e si mai nasol daca oricine poate edita hartile din Google Maps fara ca Google sa stie...

  19. #3159 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai asa functioneaza google maps. Cum altfel crezi ca ar obtine google pana si forma blocurilor noastre sau aleile din parcuri... ca informatiile astea nu sunt publice pe nicaieri, sunt user generated. Nu si-ar permite nicio companie sa aibe ceva de ordinul a 10.000 de angajati doar ca sa actualizeze constant hartile in toata lumea. Asta e si motivul pt care apple maps era "less accurate", pt ca avea doar datele de la TomTom si cam atat, nu avea 10 ani in spate de user corrected content si din cate stiu nici macar nu se putea modifica de catre utilizatori.

    Uite ca zic astia cam cum functioneaza, pe scurt.

  20. #3160 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Man, nu stiu si nici nu ma intereseaza cine introduce acele informatii. Spun doar ca indiferent cine face asta, trebuie verificate toate informatiile inainte de a deveni publice. Sau intr-o buna zi o sa intre unul cu masina in ceva si Google o sa spuna "pai nu e vina noastra, ca e user generated". Sau mai rau...

    P.S. Acum sper ca intelege lumea de ce unii (ca mine) prefera aplicatii dedicate gen iGO sau Navigon. Nu m-as lasa pe mana unor pusti care pot schimba oricand o harta fara sa-i verifice nimeni... Culmea este ca pustiul asta a mai comis-o de cateva ori, si tot are voie sa editeze. Deh, Google...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 158 of 185 FirstFirst ... 58 108 148 156 157 158 159 160 168 ... LastLast

Similar Threads

  1. iPhone 6S & iPhone 6S Plus By MonkY in forum Apple
    Replies: 280 Last Post: 06-11-2016, 15:30
  2. Replies: 96 Last Post: 13-10-2014, 18:58
  3. Replies: 97 Last Post: 04-10-2013, 12:12
  4. Update iPhone iOS By freddie91 in forum Software
    Replies: 6 Last Post: 11-02-2013, 13:35
  5. Replies: 4 Last Post: 28-09-2012, 22:51

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts