Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 101 of 185 FirstFirst ... 51 91 99 100 101 102 103 111 151 ... LastLast
Results 2,001 to 2,020 of 3688

Thread: Clubul iPhone & iOS

  1. #2001 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Daca am spus partile negative ale iOS 6 mi-ai sarit imediat la gat. E totul perfect cumva si nu vad eu? Iti spun ca nu exista perfectiune si tot ce e bun, are si parti rele.

    Ca esti tu fanboy, e prostia ta, dar nu-mi veni mie cu replici de genul asta. Scuteste-ma.

  2. #2002 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Oricum nu ai ce Google Maps sa iei de pe AppStore pentru ca inca nu exista (si sunt sanse nici sa nu existe prea devreme - au fost calcati pe ego cei de la Google, si nu doar de Apple. Si Amazon a renuntat la serviciile lor).

    Revin si eu cu intrebarea pusa de Snake: de ce va faceti update la OS daca sunt chestii care nu va plac? Asa, pentru ca v-ati obisnuit cu Microsoft? Probabil ca aveti deja Windows 8... doar pentru ca e latest thing. Indiferent cat de prost sau bun e...

  3. #2003 SP
    Member Snake's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Ca esti tu fanboy, e prostia ta, dar nu-mi veni mie cu replici de genul asta. Scuteste-ma.
    Eu nu te-am facut nici prost, nici fanboy. Dar cred ca vrei sa demonstrezi ca ai ambele calitati, plangandu-te de un OS pe care te-ai grabit sa-l pui repede fara sa ai habar despre ce e vorba. Ai report!

  4. #2004 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Da omule ai dreptate. iOS e absolut perfect nu are nicio problema si nicio parte negativa. E extraordinar si nemaipomenit. E cel mai bun OS din toate timpurile. Asta e impresia pe care o lasi cand lauzi OS-ul asta toata ziua si nu accepti faptul ca unii ii gasesc si parti negative.

    Si ca sa pricepi si tu de ce am facut update-ul, uita-te la filmuletele de promovare ale lui iOS 6. O sa remarci chiar si tu faptul ca lauda noua aplicatie Maps din cale afara, si o numesc cea mai grozava si mai buna din lume. Pai cand auzi asta, te gandesti bai, uite ca au facut-o din nou. O super aplicatie. Si apoi faci update-ul si remarci ca au facut un rahat. Intelegi acum de ce ma enerveaza noul Maps?

    Nu am nimic cu tine omule, dar m-am saturat de laudele continue pentru iOS. Are si iOS problemele lui.

  5. #2005 SP
    Senior Member Pisboy's Avatar
    Mai oameni buni ,dar nu are voie omu sa isi exprime opinia despre IOS 6 ca gata e troll ??? WTF is wrong with u. Si ce daca nu s-a documentat iainte sa faca update. Poate s-a documentat si si-a creat o opinie gresita ca in final sa isi dea seama ca a luat teapa cu Update-ul.

    Acu fara suparare dar ,cand vii si imi spui tu in marele eveniment al anului ca poti face poze panoramice cu atata fast,si alte "features" (bull****) pai am impresia ca ma iau de prost retadat. La fel s-a intamplat si cand au anuntat ca au introdus functia copy&paste WTF,ce erau asa entuziasmati

    Chiar daca nu ma atrage cu nimic IOS6 ,o sa fac si eu update cand va putea fi jailbrak-uit. Si asta din cauza faptului ,ca pe langa aplicatiile inutile,e posibil ca sistemu in sine sa fie mai nine optimizat ,iar pe viitor vor fi aplicatii ce vor cere sa fii pe IOS6.
    Asa ca,putem presupune ca ,colegul de mai sus si-a facut update sa aiba un IOS mai bine optimizat si mai putin pentru aplicatiile si "featur-ile" "revolutionare "

    LE: am postat in acelas timp cu @tudiniuz

  6. #2006 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Linistiti-va putin si purtati discutiile contra pe un ton mai civilizat, ca sa nu se supere nimeni.

  7. #2007 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Era vorba de ce nu-i place lui la iOS 6. Mai exact aplicatia Maps. Atat. Avea optiunea sa aleaga intre cele peste 200 de noutati din iOS 6, si vechiul Maps. Omul a ales sa faca upgrade, fara sa-l oblige nimeni. Si-a spus opinia, si orice opinie e binevenita. Dar de la a spune "nu-mi place noul Maps" pana la a spune "iOS 6 e de rahat" dupa care sa-i faca prosti pe toti cei care spun ca avea si o alta optiune, e o mare diferenta. Eu de exp. am ales sa nu-l upgradez. Inca. Asta insa nu-mi da dreptul sa-i fac prosti pe cei care au updatat! Intelegi acum Pisboy (ocazie cu care te rog sa ai grija de semnele acelea de punctuatie, ca m-a luat durerea de cap)?

  8. #2008 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by stefipsy View Post
    ios6 available si pt 4? sau doar 4s ?
    Merge si pe 3GS: Tempting fate: Installing iOS 6 on the iPhone 3GS | Ars Technica
    Attached Images Attached Images ios6-chart-web-bigger.jpg ios6_compatibility.png

  9. #2009 SP
    Senior Member Pisboy's Avatar
    Nu il scuz cu nimic pe colegu ca l-a facut prost pe @snake. Poate nu a gasit nici restul de modificari, utile ,ale IOS6 si overall i s-a parut slab,asta inseamna ca e troll ?

    Imi cer scuze cu semnele de punctuatie si lipsa de litere.De pe Ipad asa patesc cand postez si am prostul obicei de a nu citi inainte de a da drumu la post.

  10. #2010 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Pisboy View Post
    Nu il scuz cu nimic pe colegu ca l-a facut prost pe @snake. Poate nu a gasit nici restul de modificari, utile ,ale IOS6 si overall i s-a parut slab,asta inseamna ca e troll ?
    Desigur ca nu. De aceea nici nu a primit infractiune de troll, ci doar de injurii. Chiar nu e cazul sa ne aruncam cuvinte aiurea intre noi, pentru ca la urma urmei, dupa cum am mai zis, nu ne plateste nici Apple, nici Samsung, nici Google... ca sa le laudam sau sa le comentam produsele. Eu de cate ori postez, imi imaginez ca stau cu voi la o masa, si discutam frumos pe tema x si y.

    Revenind la iOS6, eu mai astept... am prea multe tweak-uri (plus XBMC) din Cydia ca sa nu imi permit un upgrade. Si recunosc ca nu am folosit niciodata StreetView...

  11. #2011 SP
    Senior Member Krusht's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Shared Photo Stream si Vip Mail merg si pe 3gs.

  12. #2012 SP
    Senior Member psypc2's Avatar
    Faza cu eliminarea navigarii turn-by-turn pe iPhone 4 mi se pare o mare magarie din partea lui Apple.

  13. #2013 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by psypc2 View Post
    Faza cu eliminarea navigarii turn-by-turn pe iPhone 4 mi se pare o mare magarie din partea lui Apple.
    Daca nu cumva e vorba de limitari hardware, sunt sigur ca vor iesi tweak-uri care sa activeze chestia asta (long live Cydia!)

  14. #2014 SP
    Senior Member Pisboy's Avatar
    Nu prea as crede/imagina ca exista o limitare hardware. Modului de Gps exista in telefon,restul tine de software. E doar chestie de marketing. Mi se pare ca si cu Siri a fost aceiasi treaba intre I4 si I4S. (se poate sa gresesc).

  15. #2015 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Pai trebuie sa te faca sa cumperi un model mai nou. Dar in acelasi timp mi se pare corect, eu am trecut de la 3GS la 4S si vreau chestii in plus. Cu JB o sa se poata orice.

  16. #2016 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Nici eu nu o sa fac upgrade-ul. Desi vad imbunatatiri la iOS 6,tot nu poate sa imi ofere ce imi ofera Cydia. 5.1.1. deocamdata. Si astept next JB.


    LE : Sper doar sa fie untethered.

  17. #2017 SP
    \ tudyniuz's Avatar

  18. #2018 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Alternativa "do not disturb" iOS6 pe iOS 5.1.1 este "ringerx vip" (via cydia).


  19. #2019 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar

    Clubul iPhone & iOS

    Street Fighter X Tekken este valabil pe iPad, iPhone si iPod

    http://m.youtube.com/watch?v=40mHk8lTmPE

  20. #2020 SP
    Junior Member rosiani's Avatar
    probleme cu bateria ( se duce mai repede) experimenteaza cineva care a pus ios6 ?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 101 of 185 FirstFirst ... 51 91 99 100 101 102 103 111 151 ... LastLast

Similar Threads

  1. iPhone 6S & iPhone 6S Plus By MonkY in forum Apple
    Replies: 280 Last Post: 06-11-2016, 15:30
  2. Replies: 96 Last Post: 13-10-2014, 18:58
  3. Replies: 97 Last Post: 04-10-2013, 12:12
  4. Update iPhone iOS By freddie91 in forum Software
    Replies: 6 Last Post: 11-02-2013, 13:35
  5. Replies: 4 Last Post: 28-09-2012, 22:51

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts