Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 21 of 34 FirstFirst ... 11 19 20 21 22 23 31 ... LastLast
Results 401 to 420 of 668

Thread: Jailbreak my IOS device

  1. #401 SP
    Admin MonkY's Avatar
    De curiozitate, ai incercat sa reinstalezi FM-ul?

  2. #402 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Acum am instalat si eu Facebook Messenger-ul. Eu foloseam chat-ul din aplicatia de Facebook. In Messenger, primesc mesajele integral.

  3. #403 SP
    Senior Member Pisboy's Avatar
    Stiti o alternativa in Appstore pentru Movie box din Cydia, e singura aplicatie ca nu ma lasa sa fac update la 7.1 pe Ipad 2.

  4. #404 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Nu cred ca exista asa ceva, moviebox is a beast

  5. #405 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar
    Guys, eu nu sunt familiar cu jailbreak-ul. Cum mai sta treaba pentru posesorii de 5s? As vrea sa fac si eu treaba asta ca sa customizez Control Center-ul si alte cateva mici chestii. Please help

  6. #406 SP
    Admin MonkY's Avatar
    x2z: pai e simplu. Daca ai iOS de la 7.0 la 7.0.6 poti face jailbreak (vezi evasi0n iOS 7.0.x Jailbreak - official website of the evad3rs). Daca ai 7.1 or above, nu poti sa faci jailbreak (cel putin nu inca).

  7. #407 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar
    Awesome. Conteaza daca e codat? Si inca o chestie, am vazut un warning cu OTA updates, iar eu doar ce l-am ridicat din service, un aparat nou si nu stiu daca i-a fost aplicat vreun OTA pana acum. Ar trebui sa am in vedere ceva?

  8. #408 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eu zic inainte de toate sa te uiti in Settings > General > About si vezi ce versiune ai. Cam toate astea venite de la Apple au deja 7.1 sau chiar 7.1.1.

  9. #409 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar
    Are 7.0.5. Sunt ok din punctul asta de vedere.

    ---------- Post added 08-06-2014 at 15:54 ----------

    Am reusit. Pentru cine foloseste CCToggles. Nu am toate optiunile. De unde le activez?(as vrea location switch si 3g switch)

  10. #410 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eu folosesc CCControls. Habar n-am daca e mai bun sau nu, dar imi ofera toate optiunile posibile... Merge si pe iPhone si pe iPad.

  11. #411 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar
    Va recomand Virtual Home. E genial pt touch ID

  12. #412 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by x2z View Post
    Va recomand Virtual Home. E genial pt touch ID
    Asta daca ai Touch ID

  13. #413 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar

  14. #414 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar
    Ceva care face ce face si Gridlock dar mai putin costisitor?

  15. #415 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Ai putea incerca fie cu Iconoclasm (dar nu-ti permite sa muti oriunde vrei icoanele, ci doar in anumite template-uri)... ori sa folosesti smecheria cu iblank (iti creeaza practic un icon transparent).

  16. #416 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar

  17. #417 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eu v-as recomanda sa stati potoliti momentan. Stiti ca au mai fost jailbreak-uri sponsorizate de chinezi care veneau si cu un "bonus". Deja se plang multi de el (face probleme cu cache-ul la icoane si PPSync-ul pe care-l instaleaza)...

    Don't get me wrong... si pe mine ma arde rau sa fac update la iPad Air, dar... must... ressist...

    ---------- Post added 24-06-2014 at 06:47 ----------

    Well

  18. #418 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar
    Eu nu mai fac niciun update. Cred ca fara jailbreak as vinde imediat telefonul asta.

  19. #419 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eu tocmai am facut pe 2 device-uri. Pe unul mi-a cauzat mici probleme (a trebuit sa fac restore as new de vreo 3 ori)... insa in final am reusit sa pun iOS 7.1.1 cu jailbreak.

    P.S. Nu inteleg, tu vinzi mai greu un telefon cu jailbreak?

  20. #420 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Se refera probabil la functionabilitatea mult mai redusa a telefonului fara JB, caz in care ar prefera sa il vanda si sa se reorienteze. Eu cel putin asta am inteles.

    MonkY, ai pus si pe vreun 5/5s? Eu am ramas blocat pe 7.1.1 de cand am luat ultimul aifon pentru ca altfel nu puteam face restore din iCloud. Acum insa vreau in sfarsit sa fac JB pentru unele chestii. iOS8 e prea instabil momentan incat sa raman cu el.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 21 of 34 FirstFirst ... 11 19 20 21 22 23 31 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ce device Android folosesti? By MonkY in forum Android
    Replies: 11 Last Post: 24-02-2015, 13:36
  2. Care este device-ul tau de baza? By MonkY in forum Polls
    Replies: 16 Last Post: 05-01-2014, 03:44
  3. 7 milioane de device-uri iOS au jailbreak in doar 4 zile By MonkY in forum Stories & Other News
    Replies: 1 Last Post: 04-03-2013, 03:11

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts