Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3
Results 41 to 59 of 59

Thread: Your Mac Specs

  1. #41 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Proaspat scos din cutie.
    Attached Images Attached Images screen-shot-2014-08-23-1.07.50-am.jpg

  2. #42 SP
    Member Hitman's Avatar
    Sa-ti traiasca !

  3. #43 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Quote Originally Posted by Razzosinni View Post
    Proaspat scos din cutie.
    Congrats , banuiesc ca nu mai ma crezi nebun cand am dat 120 mil pe un laptop ? E modelul cu 750M sau doar Iris Pro ? ( In About This Mac apare doar placa care e activa in momentul ala )

  4. #44 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    What? De cand exista varianta de 15" fara placa dedicata?

  5. #45 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Nu stiai ? Sunt doua modele , unul cu Iris Pro Only mai ieftin la 2000$ si cel de 2600$ cu 750M si SSD mai mare ( la modelul vechi avea in plus si +8GB RAM dar acuma vad ca e standard 16 GB )

    Uitate jos : http://store.apple.com/us/buy-mac/macbook-pro

  6. #46 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Mersi, e doar Iris Pro. Nu am putut justifica diferenta de aproape 2500RON pentru 750M si un SSD mai mare. Stii cate jocuri de PS4 imi iau de banii aia?

    Ba da, te mai cred nebun, si la fel ma cred si pe mine. Trebuia sa il iau din State si sa ies mult mai ieftin, insa mi-au ramas niste bani blocati o perioada pe card si nu am mai avut rabdare sa dau iarasi comanda, sa astept sa imi vina de acolo, asa ca l-am luat din iStyle.

  7. #47 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Putin dezamagit de 13" asa ca am trecut la 15", portabilitatea in schimb am pierdut-o complet.
    Attached Images Attached Images screen-shot-2014-09-24-16.03.13.png

  8. #48 SP
    Junior Member florianro's Avatar
    Să pun și eu cu iMac-ul meu.., mai bătrânel așa...

    screen-shot-2014-11-05-23.22.57.png

  9. #49 SP
    Senior Member DeathWings's Avatar
    Si un update. Pot sa spun ca singurul avantaj pe care il are fata de macbook este hardware-ul. Daca as putea sa ii conectez un extra monitor atunci ar fi genial, insa din cate stiu nu se poate.
    Attached Images Attached Images screen-shot-2014-11-27-16.07.56.png

  10. #50 SP
    Member dtancu's Avatar
    Credeai ca poate avea ca avantaj si software-ul?

  11. #51 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Lol, cum sa nu poti adauga inca un display? Ai thunderbolt pe spate, iei un adaptor pentru VGA/HDMI sau whatever ai la monitorul respectiv si gata.

  12. #52 SP
    Junior Member florianro's Avatar
    Sau daca are port de minidisplay... exista cablu adaptor: Dismaq - qCable MiniDisplayport to HDMI with Audio - White - iSTYLE - Apple Premium Reseller - Magazin, Service, Training
    sau direct monitor cu thunderbolt: PN-K321

  13. #53 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Quote Originally Posted by DeathWings View Post
    Si un update. Pot sa spun ca singurul avantaj pe care il are fata de macbook este hardware-ul. Daca as putea sa ii conectez un extra monitor atunci ar fi genial, insa din cate stiu nu se poate.
    Sa il stapanesti sanatos man. Vezi ca se poate conecta foarte usor un monitor extern prin adaptor thunderbolt.

    L.E : Poate te-ai referit daca ai putea sa folosesti iMac-ul sine pe post de monitor extern , nope. Poti doar cu alte mac-uri prin target display mode.

    Si la mine o jucarie noua :
    Attached Images Attached Images imac.png

  14. #54 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu ne dai si noua bani sa ne luam cate unu ?

  15. #55 SP
    Senior Member DeathWings's Avatar
    Realizez ca nici exprimarea mea nu a fost cea mai buna si imi cer scuze pt asta, dar uneori sunteti cam "acizi" .

    Am un setup mai dubios (am atasat si o poza ca sa va dati seama) si aveam nevoie de monitorul de la iMac sa il conectez la un alt PC pt a face switch mai usor si aveam nevoie si de macos-ul de pe el.

    Dtancu nu la soft m-am referit nu sunt chiar tamp, ci la screen..pt ce aveam eu nevoie m-ar fi ajutat destul de mult sa pot sa il folosesc ca si monitor extern
    imageuploadedbytapatalk1417202088.308304.jpg

  16. #56 SP
    Member Hansel31's Avatar
    cred ca raspunsul e putin cam intarziat pentru deathwings dar anyway.. se poate folosii display-ul imacului ca monitor extern, iti trebuie doar o placa de captura video sau un kanex xd..

  17. #57 SP
    Senior Member cashonly's Avatar
    umilul meu imac:
    Attached Images Attached Images screen-shot-2015-04-29-22.47.58.png

  18. #58 SP
    Junior Member BigBibi's Avatar
    Merge si cu Hackintosh ?

  19. #59 SP
    Member Hansel31's Avatar
    hahahah vb serios?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3

Similar Threads

  1. Clubul Apple Mac & macOS By BogdanN1 in forum Apple
    Replies: 1148 Last Post: 17-03-2024, 16:11
  2. Your PC Specs By Anderul in forum Hardware
    Replies: 226 Last Post: 01-09-2020, 16:50
  3. Replies: 0 Last Post: 11-03-2012, 02:02
  4. Valve si pe Mac By GS0Ls in forum Apple
    Replies: 1 Last Post: 12-05-2010, 11:29

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts