Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 26

Thread: Volan pentru Xbox 360

  1. #1 SP
    Junior Member IronM's Avatar

    Volan pentru Xbox 360

    Are careva volanul de la microsoft pt xbox360? E bun de ceva? Se merita?
    M-ar tenta sa-mi iau unu si nu prea stiu daca se merita...

  2. #2 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    ce imi place ca deschideti cate un thread pentru fiecare intrebare.. Exista acest thread dedicat pentru intrebari

  3. #3 SP
    Manager paul's Avatar
    Dj Mo da-le merge la threads.

  4. #4 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eeeh, lasati acum. Ca altfel ajungem sa avem un singur thread imens pentru toate cele. Eu zic ca e mai bine sa ramana threaduri dedicate, cu probleme aparte. Altfel o sa ajunga un haos si sa se discute doar pe un singur thread... ca pe... stiti voi unde

    Sorry IronM, nu am volan, dar poate apare cineva care are si-ti da ceva detalii

  5. #5 SP
    Manager paul's Avatar
    Si imi ziceai mie sa nu cenzurez

    Volane pentru X360 facute de alcineva decat Microsoft sunt ?

  6. #6 SP
    Junior Member IronM's Avatar
    @paul Game steering wheel - LOGITECH DriveFX Racing Wheel for Xbox 360 - Buying guide: compare prices, technical specifications, tests and reviews, news and videos...
    Data viitoare, foloseste google inainte sa umplii inutil thredurile
    ...imi pare rau ca am apelat la forumul asta, youtube e mul mai prietenos!!!

  7. #7 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by paul View Post
    Si imi ziceai mie sa nu cenzurez
    Pai... cine/ce a cenzurat ?
    P.S. Mai exista si de la third party, inclusiv JoyTech...
    Quote Originally Posted by IronM View Post
    ...imi pare rau ca am apelat la forumul asta, youtube e mul mai prietenos!!!
    Eeeh. Nu fi si tu rautacios... ai pus intrebarea acum nici macar 2 ore. Forumul nu este totusi youtube. Poate nu este nimeni online acum care detine acel volan. Anyway, iata cateva surse de informatii. Sper ca te ajuta:

    IGN: Xbox 360 Wireless Steering Wheel Review
    Logitech DriveFX Wheel Review (Xbox 360)
    Microsoft Xbox 360 Wireless Steering Wheel - TrustedReviews
    Xbox 360 Wireless Wheel Hands-On (Verdict: Driving 2.0)
    Peripheral Review: Microsoft Xbox 360 Wireless Racing Wheel
    Microsoft Xbox 360 Wireless Racing Wheel - Tweak3D.Net



  8. #8 SP
    Junior Member IronM's Avatar
    Mersi Monky dar nu la asta ma refeream. Nu asteptam raspunsul imediat, dar din 5 posturi nici unu nu era la obiect.
    In fine, asa review-uri gasisem si eu pe net, da ma gandeam ca e cineva prin Ro care sa aibe si sa zica daca merita sau nu.
    Si ca sa nu mai supar pe cineva nu mai deschid alt topic si zic aici: dar stand pentru volan are careva, cumparat din romania? Si da paul, exista si nefacut de microsoft
    ceva asa: http://wheelstandpro.com/
    sau asa: http://forums.forzamotorsport.net/fo...ad/456655.aspx

  9. #9 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    eu am avut... volanul este foarte reusit si foarte bine calibrat, dar nu se merita decat daca ai spatiu dedicat pentru el... eu l-am dat pentru ca pur si simplu ma loveam de el prin casa

  10. #10 SP
    Banned Mircea Badea's Avatar
    Eu am un astfel de volan, l-am luat pe vremea cand a aparut Grid. Am avut probleme cu el, in sensul ca in majoritatea jocurilor masina accelera sau mergea cu spatele singura. L-am dus la garantie, am asteptat vreo 3-4 saptamani, dupa care mi l-au inlocuit.

    Ce sa zic, e fun la inceput, pe urma te plictisesti si, vorba lui Mo, te impiedici de el prin casa Plus ca oricand e mai usor sa joci pe gamepad.

    Nu stiu daca sa-l vand sau nu. Ma gandesc ca apare Baja si Midnight Club LA care vor avea splitscreen de pana la 4 jucatori, si probabil va fi fun. Bine, in 3 jucatori la mine, 2 gamepaduri + volan. Castigatorul joaca pe volan

  11. #11 SP
    Junior Member IronM's Avatar
    Gata, l-am comandat, impreuna cu o masuta Table MAte II
    Sper sa fie buna combinatia. Va mai tin la curent, in cazul in care mai este cineva interesat

  12. #12 SP
    Banned Mircea Badea's Avatar
    Hm si eu caut o masuta pt el. Sa-mi zici daca se potrivesc si la ce pret e masuta.

    Later edit: acum am vazut si eu masuta pe net, pare interesanta, dar... nu o vad stabila. De volanul ala tragi nene cu toata forta, pe cand masuta aia e pt servit ceaiul Anyway... lemme know daca merita.

  13. #13 SP
    Junior Member IronM's Avatar
    A sosit Momentan doar volanu. Este super!!!! Calitata exceptionala a materialelor, feeling bun...tre doar sa te obisnuiesti cu brutalul forcefeedback. In rest super ok. Singurele dezavantaje pe care le vad: covrigu are circumferinta cam mica zic io, si clapetele schimbatoare de viteza nu scot nici un sunet cand le apesi (ca la logitech momo sau G25).
    Masuta in seara asta o iau si va anunt daca il suporta sau nu...pe youtube am vazut ca merge. Pretul era de 49 lei.

  14. #14 SP
    Banned Mircea Badea's Avatar
    Incearca in Grid sau in FM2 sa lasi masina pe loc, sa vezi daca nu ai si tu problema pe care am avut-o eu, sa se deplaseze singura masina. Eventual da-i o acceleratie sau o frana, si las-o iar pe loc sa vezi daca sta sau se duce de nebuna.

    Anyway, sa-l stapanesti sanatos, si nu consuma alcool cand te joci pe el.

  15. #15 SP
    Junior Member IronM's Avatar
    Am jucat FM2 si merge ok. Am jucat si Burnout Paradise si merge la fel de ok. Alcool oricum nu mai consum ca-s la regim dar o sa tin minte pe viitor...

  16. #16 SP
    Banned Mircea Badea's Avatar
    Erm, nu FM2 voiam sa zic, ci PGR4. Problema era in PGR4, Grid si in GTA4 (desi n-o sa joci GTA4 niciodata cu volanul). Pe FM2 intr-adevar merge bine. Am citit ca e o problema des intalnita, de asta iti recomand sa verifici.

  17. #17 SP
    Junior Member IronM's Avatar
    N-am PGR4 dar am testat in PGR3 si merge ok. E diferenta mare ca gameplay si grafica intre pgr3 si 4?
    Am mai gasit un minus...e foarte incomod sa stai cu calcaiul in gaura de la pedalier...cred ca o sa iau un mauspad cu gel sa acopar gauroiu ala ca e stresant...

  18. #18 SP
    Banned Mircea Badea's Avatar
    N-am jucat PGR3, dar PGR4 arata destul de marfa.

  19. #19 SP
    Junior Member IronM's Avatar
    Gata si masuta...e ok ea asa...dar cam fragila Ca design se potriveste cu volanul, dar nu tre sa fii prea brutal cu ea. As fi pus niste poze da nu stiu cum sa atasez poze pe forum...

  20. #20 SP
    Banned Mircea Badea's Avatar
    Ti-am zis ca nici din poze nu parea stabila. Poze pui ca atasamente cand postezi in advanced mode.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts