Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 40 of 50 FirstFirst ... 30 38 39 40 41 42 ... LastLast
Results 781 to 800 of 981

Thread: Gears of War 3

  1. #781 SP
    Senior Member Rasko's Avatar



  2. #782 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    M-am chinuit aseara vreo 2 ore sa bat final boss pe insane, nu am reusit. Cel mai simplu cred ca e sa iau infinite ammo mutator, imi va usura lupta cu mult.
    Am incercat si in 4 coop si in 2 coop, si consider ca tot singur e mai simplu ( cu conditia sa ai mutatorul respectiv).
    Cine il are si vrea sa incercam, im up for it.

    ---------- Post added 18-10-2011 at 07:47 PM ----------

    Nevermind, got it.

  3. #783 SP
    Junior Member MisterGhe's Avatar
    Eu l-am facut solo in arcade mode cu super reload mutator. dar tot asa chinuiala vreo ora si jumatate.

  4. #784 SP
    Senior Member psypc2's Avatar
    Cum se deblocheaza Super Reload Mutator?

  5. #785 SP
    Senior Member kragod's Avatar

  6. #786 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Salut, as putea spune ca am jucat destul Gears 3 ca sa imi pot exprima o parere, nu ca parerea mea ar conta pentru cineva dar simt nevoia sa o exprim

    In primul rand, dificultatea. Am citit pe multe forum-uri ca oamenii se plang de dificultate, in special aia pe x360achievements trambita sus si tare ca e imposibil pe insane.
    Nu, pe insane nu este deloc imposibil, eu am reusit sa termin campania cap-coada pe insane singur. Trebuie doar sa ai rabdare si sa lasi AI-ul sa isi faca treaba in 80% din cazuri. Sunt harti pe care le poti termina pe insane stand in spate si dand revive la AI sau doar cu Longshot-ul din cand in cand sa mai cureti putin zona.
    Boss fight-ul nu este imposibil, trebuie doar sa anticipezi cumva de unde se spawneaza mizeriile alea de reinforcements ca practic AI-urile alea fac boss fight-ul greu. In rest este scriptat in draci stau dupa stalp tragi stai dupa stalp tragi si tot asa...
    La mine a functionat de minune cu miscarea in cerc, adica nu stai mai mult de 1 rafala de foc dupa acelasi stalp, mergi mereu in partea stanga cate un stalp dupa fiecare charge al boss-ului... In timp ce faceam asta AI-urile mele pareau sa se ocupe de minune de reinforcements...so, cam asta e.
    Personal am gasit mult mai greu boss fight-ul din Act 3 charpter 2 cu Berseek-erul ala galben si suparat. Dar si acolo se aplica de minune teoria cercului...

    Pe partea de story, ar fi penibil sa ma pronunt Epic ne-a obisnuit cu asa ceva inca din primul joc si sincer nu se putea termina altfel.
    Grafica/sunet, priceless.
    Ce m-a surprins insa pe mine si mai mult, este felul in care au fost concepute reward-urile. Adica vreau sa zic ca pana si pe mine care nu sunt un impatimit al MP-ului in general m-a facut sa tind catre Level 50 daca nu mai sus.
    Momentan sunt 33 dar inca incerc sa inteleg de ce unii pot folosi Gnasher-ul de minune si eu nu

    Problema pe care o vad eu la acest joc este Horde mode. O problema cauzata nu de modul in sine ci de sistemul de matchmaking. Aseara am ajuns sprinten si fericit pana in wave 20 si au dat toti quit. Innebunesc la faza asta...mor. Si nimeni nu este penalizat pentru quit asta ma omoara

    N-as vrea sa ma apuc acum sa stabilesc sesiuni pe forum cu alti colegi de forum pentru ca nu sunt genul "stabil" sa pot garanta ca in ziua cutare la ora cutare sunt la consola. Am un program deseori haotic asa ca prefer sa nu incurc pe nimeni de pe aici...am sa imi incerc in continuare norocul pe net, sperand ca odata si odata am sa dau de niste oameni seriosi sa facem si Horde.

    Singurul minus adevarat pe care il gaseasc jocului este mizeria aia cu level 100 si all onyx medals. Sincer mi se pare totusi iesit din limitele normalului pentru orice om care mai face si altceva decat sa se joace...
    Pacat ca 99% din fanii seriei vor avea la final doar 900G...

    Gata, m-am descarcat mi-am spus parerea despre joc, probabil nu interesa pe nimeni dar eu mi-am spus-o

    Cheers tuturor si spor la treaba!

  7. #787 SP
    Manager paul's Avatar
    Today, Microsoft and Epic Games announced �RAAM�s Shadow,� the new campaign experience for the award-winning blockbuster, �Gears of War 3.� Starring a cast of characters both new and eerily familiar to the series, �RAAM�s Shadow� will deliver more than three hours of gameplay set in a storyline that precedes the events of the first �Gears of War,� as well as six new multiplayer characters, the Chocolate Weapon Set and an additional 250 Gamerscore. �RAAM�s Shadow� will launch Dec. 13 for 1,200 Microsoft Points on Xbox LIVE Marketplace, marking the second major game add-on for this year�s critically-acclaimed blockbuster, �Gears of War 3.�
    Gears of War 3: RAAM's Shadow Game Add-on Coming Dec. 13th

  8. #788 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Quote Originally Posted by Xander Ro View Post
    Pacat ca 99% din fanii seriei vor avea la final doar 900G...
    Da-le inca 2 saptamani si te vei mira. Never underestimate the true power of achievs and trophy needs!

  9. #789 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Dar nici nu e suficient de greu sa faci 1000/1000. Eu nu voi reusi, dar nici 2 saptamani nu va mai dura pana voi vedea gramada.

  10. #790 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    E posibil sa aveti dreptate ce sa zic. Totusi in 2 saptamani sa faci toate medaliile Onyx...dar e posibil sa aveti dreptate.
    As vrea sa cunosc un asemenea om, pe cuvant as vrea sa ies cu el la o bere sa il vad, sa il ating, sa vad daca e real
    Pana una alta majoritatea care au acum 900G in LB au pentru ca a existat acel bug la "Socialite" acievement. Ca altfel nu prea vad eu unde si cum au facut ei 30 de events...
    In fine, norocul celui care se baga in fata

    Pana una alta am terminat si eu aseara cu niste amici cele 50 de valuri de Horde - MULTUMIM SCROOM!!

    Momentam mai am de facut lvl50 si sunt cam stuck la 830G, probabil o sa imi creasca barba alba pana am sa particip eu la 30 de events...

    Cheers!

  11. #791 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    Erau oameni pe TrueAchievements care aveau dupa 1-2 saptamani achievementul Seriously 3.0... now really, in 300 de ore sa zicem, nu poti sa faci toate medaliile Onyx, sa mai faci si 100 000 de kills (parca atat era nevoie, poate ma insel).. Ar insemna 1 kill la 12 secunde, sa nu mai zic de tona de alte chestii pe care ar trebui sa le faci ca sa obtii medaliile.....

    Singura explicatie ar fi ca deja au facut o parte buna din chestii in timpul beta-ului, chestii care nu s-au resetat la lansare.

  12. #792 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    la oricare se pot face si "smecherii" ca nu le zic cheaturi.
    si intotdeauna mai exista si posibilitatea de a juca cu Boti, dupa cum tie voia, si primesti toate bunataturile ca si cum ai juca online (doar ca le faci de o mie de ori mai rapid).

  13. #793 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Si cand intri online pe public esti muci cu sange, te omoara si unu de level 15.
    Sa fie sanatosi cu boostingurile, mie nu-mi plac si nici nu te ajuta pe tine ca jucator.

  14. #794 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Pentru mine s-a inventat Casual
    Si nici macar cu boosting nu ma ocup.
    Sunt Total Fail

  15. #795 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Quote Originally Posted by GreyhounD View Post
    Si cand intri online pe public esti muci cu sange, te omoara si unu de level 15.
    Sa fie sanatosi cu boostingurile, mie nu-mi plac si nici nu te ajuta pe tine ca jucator.
    ieri am facut un tdm scurt si era pe locul 1 unul de lvl 9 iar pe ultimele locuri 2 de lvl59 respectiv 62 =)

    Parerea mea, esti bun daca ai in portofoliu achievementuri ca Halo Reach - Solo Legendary, Gears of War - insane (dar nu cu mizeria de exploit de intra unu casual unul insane), Mile high Club, ala din MW2 sa faci toate misiunile alea Special Ops pe Veteran - 10x Dj Mo! (aici daca nu termina el singur hartile si eu sa stau in cover si sa fumez eram declarat pa de la bun inceput ), acolo discutam de jucatori.
    N-am mai stat de mult pe forum si nu sunt sigur daca randurile de mai sus intra la gunoi pt off-topic dar faceam o paralela referitor la afirmatia ta.

  16. #796 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Pai mi-ai intarit spusele, degeaba intra un level 100 facut din boosting, care de abia tine controllerul in mana si nu stie care-i stanga si care-i dreapta. Va fi terminat online de un jucator ok care are doar level 15 sa spunem.

  17. #797 SP
    Manager paul's Avatar
    Extras din Event Calendar:
    Hardcore Weekend - OCT. 21 - OCT. 24
    Grab your friends and show off your Epic skills this weekend!

    - Gnashers only playlist!
    - Warzone & Execution have 5 rounds!
    - Hardcore Horde!
    si Gears Weekend: Hardcore Playlist � Warzone Changes | Epic Games Community .

    Nu intrati pe Live sa jucam ?

  18. #798 SP
    Senior Member Krusht's Avatar

  19. #799 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Cod si Battlefield? Pleaaaaaase...

  20. #800 SP
    Senior Member Krusht's Avatar
    Quote Originally Posted by Raskolnikov1944 View Post
    Cod si Battlefield? Pleaaaaaase...
    True, true, true...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 40 of 50 FirstFirst ... 30 38 39 40 41 42 ... LastLast

Similar Threads

  1. Gears of War (movie + anime, Netflix) By RonanN1 in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 5 Last Post: 23-03-2023, 20:20
  2. Gears of War 4 By Rasko in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 191 Last Post: 12-09-2018, 09:50
  3. Gears of War 2 By MonkY in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 1259 Last Post: 10-08-2013, 14:16
  4. Replies: 0 Last Post: 29-06-2011, 20:07

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts