Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 11 of 11

Thread: Achievement Blocking

  1. #1 SP
    Member mishu's Avatar

    Question Achievement Blocking

    Vi s-a intamplat vreodata ca fix cand asteptati sa fie deblocat un achievement,sa intre cineva online,sa dea invite in party sau orice altceva?Ce s-a intamplat dupa aceea?L-a mai dat?da?nu?peste 5min?

  2. #2 SP
    Senior Member Dj Mo's Avatar
    Chiar ieri mi s-a intamplat, in ODST. Exact cand s-a auzit sunetul de achievement, a intrat cineva online, dar l-am primit imediat dupa.

  3. #3 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by Myshu View Post
    Vi s-a intamplat vreodata ca fix cand asteptati sa fie deblocat un achievement,sa intre cineva online,sa dea invite in party sau orice altceva?Ce s-a intamplat dupa aceea?L-a mai dat?da?nu?peste 5min?
    Eu pățesc mereu, nu-ți face probleme...achievement-ul se deblochează după ce se termină animația online. Lista mea de friends e plină...intră și iese lumea ca de pe un canal de mIRC. La �nceput eram și eu wtf?! apoi m-am obișnuit.Treaba e super enervantă atunci c�nd tragi tare pentru un achievement și intră cineva și te amăgește sunetul aiurea lol...oricum notificarea se poate dezactiva

  4. #4 SP
    Member RaduValentin's Avatar
    Ar fii bune cateva setari putin mai avansate pentru notificari, ca de exemplu "Show only achievement notifications", sau sunete diferite in functie de tipul notificare... Numai cel de sus stie cate "achievement-uri" de genul "XXX-ulescu ii online" am primit

  5. #5 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by RaduValentin View Post
    Ar fii bune cateva setari putin mai avansate pentru notificari, ca de exemplu "Show only achievement notifications",
    Există așa ceva.

  6. #6 SP
    Member RaduValentin's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    Există așa ceva.
    Nu, nu exista asa ceva. Exista optiunea care te lasa sa opresti notificarile de tot sau in timpul vizionarii video, in schimb eu ma refer la o optiune mai avansata de a opri doar anumite tipuri de notificari, cum ar fii cele care spun cand intra cineva online, invitatiile in party-uri, notificari de mesaje noi etc. - si in acelasi timp sa poata fii selectate notificarile care sa fie afisate cum ar fii cele de achievement-uri.

  7. #7 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Eu inca nu am achievementul pentru actul 3 in Halo 3 neactivat desi am terminat jocul. Nu-mi amintesc sa fi primit alta notificare atunci.

  8. #8 SP
    Senior Member Dj Mo's Avatar
    La Halo, achievements sunt ciudate. Daca te opresti din jucat la un checkpoint dintr-un nivel si continui ulterior, nu iti mai deblocheaza achievement pentru misiunea respectiva. Ca sa il iei, dai replay act, selectezi actul si dai de la inceputul lui. Il rejoci pe tot si gata.

  9. #9 SP
    Junior Member Clabuc's Avatar
    Imi plac jocurile unde ai un mic freeze inainte de achievement, ala chiar nu te induce in eroare
    De exemplu, dupa 2 saptamani de grinding in Too Human dupa achievementul de Elite Aesir Armor mi-am luat un freeze imediat dupa ce a murit un mob, si cu cateva secunde bune inainte sa-mi apara "achievement unlocked" pe ecran.

  10. #10 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by Clabuc View Post
    Imi plac jocurile unde ai un mic freeze inainte de achievement.
    ...alea-s cele mai penale. De ce? Păi dacă ești �mtr-un combo (50hits+) și se deblochează și face un mic freeze...s-a dus dracului combo-ul. Sau nu neapărat combo...să zicem că ești �ntr-o cursă...pai dacă să �nt�mplă așa ceva...un frame drop (că asta e defapt) se duce dracului toată cursa...și niciodată nu merită să sacrifici gameplay-ul pentru un achievement.

    Eu am pățit așa ceva la...Ninja Gaiden II. Un joc excelent...și vroiam să-i fac 1250/1250 din tot sufletul dar din păcate...profilul meu a luat-o razna și mi-am promis că nu-l ma joc.

    Cel mai simplu: să caute �n librăria lor de sunete...și să facă un mic update și să ai de unde alege. Cel de la achievement să fie blocat (standard) iar pentru celelalte notificări...fiecare cum dorește. Ca la programele de IM.

  11. #11 SP
    Member HawK's Avatar
    eu la dirt 2 am jucat online pana am facut lvl15 , dupa a intrat cineva si mi-a dat achievment-ul ziua urmatoare cand am intrat iarasi in joc !

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Achievement Trading By Bobby in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 185 Last Post: 08-10-2013, 17:27
  2. Replies: 9 Last Post: 14-11-2012, 18:52
  3. Resident Evil 5 Achievement List By Mika in forum Console News
    Replies: 10 Last Post: 10-03-2009, 18:37
  4. Replies: 4 Last Post: 28-12-2008, 11:55
  5. Hideo Kojima lifetime achievement By GreyhounD in forum Console News
    Replies: 7 Last Post: 17-12-2008, 13:03

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts