Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Hey there!

It looks like you're enjoying Console Games but haven't created an account yet. Why not take a minute to register for your own free account now? As a member you get free access to all of our forums and posts plus the ability to post your own messages, communicate directly with other members and much more. Register now!

Already a member? Login at the top of this page to stop seeing this message.

---

Hello!

Se pare ca iti place Console Games insa nu ti-ai creat inca un cont. Pentru a beneficia de toate avantajele iti ia doar un minut sa te inregistrezi si este gratuit. In plus ca membru poti accesa nelimitat toate functiile acestui website, comunica direct cu ceilalti si participa la concursuri, tournaments, arcade, etc. Multumim anticipat pentru intelegere ! Inregistreaza-te acum !

Daca esti deja membru ConsoleGames.ro si inca iti apare acest mesaj, te rugam sa te loghezi cu userul si parola pentru a nu mai fi deranjat. O zi buna !

Page 366 of 788 FirstFirst ... 266 316 356 364 365 366 367 368 376 416 466 ... LastLast
Results 7,301 to 7,320 of 15756

Thread: Clubul Xbox 360

  1. #7301 SP
    Junior Member mikeee!'s Avatar
    Quote Originally Posted by tmsgaby View Post
    ms pentru toate raspunsurile, mai am cateva intrebari dupa ce il modezi se poate "demoda"? si daca e moda poti juca jocuri pe xbox live? iei ban? dak da banu se poate scoate???? sau exista vreun mod sa joci si sa nu te prinda???
    Vei lua ban cu siguranta si nu, nu se poate scoate.

    Nu il moda si cumpara jocurile. Asa e cel mai simplu.

  2. #7302 SP
    Junior Member tmsgaby's Avatar
    ms dar dak am consola modata si joc cu disc original in ea tot iau ban?

  3. #7303 SP
    Banned Spike2k's Avatar
    Quote Originally Posted by tmsgaby View Post
    ms dar dak am consola modata si joc cu disc original in ea tot iau ban?
    Da

  4. #7304 SP
    Junior Member tmsgaby's Avatar
    Quote Originally Posted by Spike2k View Post
    Da
    Ms.... Naspa.... Probabil o sa cumpar mw2/bc2 si o s ajoc vroe 2-3 luni online si apoi o voi moda.... mw2 e singuru meu motiv pt multiplayer

  5. #7305 SP
    Banned Spike2k's Avatar
    Daca joci MW2 sa imi zici si mie ca zilele astea mi-l cumpar si eu

  6. #7306 SP
    Junior Member Ltcol's Avatar

    Pt toti

    Quote Originally Posted by Istrate View Post
    Aceeasi problema o am si eu. Am internet de la RDS, fibra optica ce provine din media convertor. Am conectat cu un cablu switch-ul din care alimentez reteaua personala de PC-uri de acasa si Xbox-ul. Dar imi spune ca nu gaseste conexiunea. Trebuie cumva sa configurez eu ceva? Daca bag acel cablu in laptop am internet fara probleme si nu ma intreaba altceva.

    Deci cei cu net de la RDS ... daca vreti sa aveti net si pt PC sau laptop sau altceva in afara de consola aveti nevoie de un router care sa stie sa suporte conexiune PPOE.
    Daca nu aveti nevoie simultan de 2 conexiuni la net introduceti cablul de net in consola si faceti setarile ... "aveti undeva posibilitatea sa alegeti PPOE .. umblati la Seting Network" ii dati contul ala primit de la RDS si parola care o aveti.
    Asta este tot ... joaca placuta.

  7. #7307 SP
    Member Istrate's Avatar
    Eu nu am internet pentru persoana fizica, ci juridica. Deci nu am nicio treaba cu acele conturi PPOE. Pana acum pur si simplu bagam cablul in PC, selectam IP-ul automat si aveam internet. La fel se intampla cu orice alt periferic conectat la switch. Numai consola vad ca ar face figuri, deoarece nu vede reteaua. Mentionez ca eu nu am treaba cu conturi sau parole cum am vazut ca se practica la RDS Fiberlink.

  8. #7308 SP
    Junior Member bodo28's Avatar
    Intrebare: oare cu noul xboxSLIM se va termina odata cu acesta si problemele cu RROD-ul?????

  9. #7309 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Tot ce-i posibil.

  10. #7310 SP
    Junior Member george16's Avatar
    salut, am cautat pe net un xbox 360 elite si am gasit la Fvshop.ro, jocshop.ro, si buyshop.ro . As vrea sa va intreb daca a cumparat cineva de la ei. Sunt de incredere? consola functioneaza? garantia e in regula? sau se comporta la fel ca cei de la playcom ? Iar daca sunt de incredere pe care mi-l recomandati?

    Mentionez ca nu doresc sa fac reclama la aceste site-uri! Multumesc!

  11. #7311 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    Mai mult ca sigur sunt site-uri fantoma care nu au nimic pe stoc si care s-ar putea sa dispara in cateva luni, ia-ti de pe gameshop.ro

  12. #7312 SP
    Junior Member george16's Avatar
    mai astept pareri ! ms!

  13. #7313 SP
    Manager paul's Avatar
    Cumpara de la GameShop. Daca nu ai vazut pana acum, exista parteneriat intre ConsoleGames si GameShop deci chiar nu se pune problema increderii. Avem si thread dedicat legat de GameShop.

    Eu zic sa iti cumperi Pagina Produsului sau sa astepti Xbox 360 "Slim".

  14. #7314 SP
    Junior Member george16's Avatar
    am vazut ca sunt de incredere dar pt mine 1 mil conteaza, mai astept pareri despre cele 3.

  15. #7315 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    Economisesti 1 mil acum si iei o teapa frumoasa mai incolo, cam la asta o sa se rezume, iti dai seama ca sansele ca sa fi cumparat cineva de aici de la niste siteuri no-name sunt minime.

    Sau daca tot vrei economie cumpara-ti de pe amazon prin baietii de pe aici, un elite parca e vreo 900 acum

  16. #7316 SP
    Senior Member Csander's Avatar
    Sunt de acord cu muggs si paul. Mai bine dai un ban acum dar nu ai probleme cu acordarea garantiei decat sa dai de 3 ori mai multi bani pe reparatii + nervi cand vezi ca ai fost tepuit.

    In plus de asta, daca nu ma insel, gameshop iti acorda un discount pentru ca esti membru CG (era un cod pe aici).
    Nu stiu daca se aplica si la console dar poti intreba.

  17. #7317 SP
    Manager paul's Avatar
    Codul nu e pentru hardware, accesorii si produse aflate in promotie.
    Poti lua si de pe amazon.co.uk. Faci cont, pui adresa, card de debit/credit etc. In 2 saptamani (aproximativ) mergi la posta sa ridici coletul.

  18. #7318 SP
    Junior Member mosorwvlad's Avatar
    Daca il introduc in USB-ul din spate la xbox, dauneaza cu ceva ?
    Attached Images Attached Images usb-fan-1.jpg

  19. #7319 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    Nu dar nici nu o sa te ajute la racire, daca asta incerci

  20. #7320 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  2. Clubul Apple Mac & macOS By BogdanN1 in forum Apple
    Replies: 1148 Last Post: 17-03-2024, 16:11
  3. Clubul Xbox One By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 7883 Last Post: 15-06-2023, 20:45
  4. Clubul Xbox By MonkY in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 128 Last Post: 12-06-2023, 22:57
  5. Clubul Wii U By AndRewqp in forum Nintendo Wii U / Switch
    Replies: 1238 Last Post: 17-10-2017, 11:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts