Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 103 of 788 FirstFirst ... 3 53 93 101 102 103 104 105 113 153 203 603 ... LastLast
Results 2,041 to 2,060 of 15757

Thread: Clubul Xbox 360

  1. #2041 SP
    Member RaduValentin's Avatar
    Quote Originally Posted by the_fool2k View Post
    Stie cineva cum pot verifica inainte de a achizitiona xbox live points, daca exista restrictii de download a downloadable content-ului?
    intrii pe xbox.com, iti alegi regiunea (eu am UK), si in Marketplace poti verifica fiecare joc, tematica, video sau addon.

  2. #2042 SP
    Member dogdan's Avatar
    revin cu o intrebare e noob ,deci imi iau monitor pe care sa folosesc xboxul si pcul , dar mai ramane problema sunetului. am un sistem audio 2.1 care il folosesc cu pcul ,as vrea sa il folosesc cu pcul si xboxu in acelasi timp , adica fara sa scot cablu de pc si sa il bag pe cel de xbox.faza cu line in ,line out de la placa de sunet a pc-ului merge doar cand e aprins asa am inteles .am vazut asta Amazon.com: 5.1 Game Console Adapter Convert Rca Plugs To A Single 1/8: Electronics oare merge sau astept sfaturi de la voi .....multumesc.

  3. #2043 SP
    Senior Member Mask's Avatar
    Intrebare : Cam cat timp ati jucat Fallout 3 ? Este replayable ?
    Multumesc!

  4. #2044 SP
    Senior Member SublimingSun's Avatar
    Peste 55 de ore. Da, este foarte replayable, cu atat mai mult cu cat are si dlc (si mai vin doua luna asta, parca). Google it...

  5. #2045 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    am si eu o intrebare legata de "backupuri" , daca poate sa imi dea cineva pm , eventual cineva care a folosit asa ceva si a mai cumparat si dlc pt. aceste backups

  6. #2046 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    @dogdan: depinde de tipul de conexiune intre consola si monitor cat si de sistemul tau de sunet 2.1, nu ai specificat modelul si tipul de conexiuni acceptate.

    1. Daca vei folosi cablul component sau VGA, ambele au iesire stereo cu RCA-uri, mai departe depinde de sistemul tau 2.1 - daca accepta sau nu intrare de sunet de la un alt device. Daca accepta si este intrare stereo cu mini jack (ca cele folosite de placa de sunet) atunci poti folosi asa ceva, se gaseste pe toate drumurile.

    2. Daca vei folosi HDMI, lucrurile se complica putin. Va trebui a) sa folosesti cablul original Microsoft HDMI care vin cu un adaptor cu iesire pentru sunet (apoi indicatiile de la pct.-ul 1.) sau b) sa folosesti iesirea de sunet a monitorului, asta in cazul in care monitorul are un bypass pt. sunet si accepta sunet pe HDMI. Exista, bineinteles, si versiunea c) descrisa aici dar eu personal nu ti-o pot recomanda.

  7. #2047 SP
    Senior Member Mask's Avatar
    Multumesc SublimingSun,intreb pentru ca vreau sa stiu cam cat m-ar tine in fata TV-ului
    Trebuie sa imi vina azi de la Webpredator
    Multumesc inca o data.

  8. #2048 SP
    Senior Member Pisboy's Avatar
    Quote Originally Posted by Bleszinsky View Post
    Intrebare : Cam cat timp ati jucat Fallout 3 ? Este replayable ?
    Multumesc!
    e destul de diversificat si foarte multe locatii de descoperit,eu aproape l-am teminat cu toate questurile,achievementurile si tot nu am descoperit toata harta.Sunt 160 de locatii.

  9. #2049 SP
    Senior Member SublimingSun's Avatar
    Quote Originally Posted by Bleszinsky View Post
    Multumesc SublimingSun,intreb pentru ca vreau sa stiu cam cat m-ar tine in fata TV-ului
    Trebuie sa imi vina azi de la Webpredator
    Multumesc inca o data.
    N-ai pentru ce, jocul merita explorat, e super frumos! Nu te grabi sa ajungi la final, trebuie savurat .

  10. #2050 SP
    Member dogdan's Avatar
    Quote Originally Posted by AlanPoe View Post
    @dogdan: depinde de tipul de conexiune intre consola si monitor cat si de sistemul tau de sunet 2.1, nu ai specificat modelul si tipul de conexiuni acceptate.

    1. Daca vei folosi cablul component sau VGA, ambele au iesire stereo cu RCA-uri, mai departe depinde de sistemul tau 2.1 - daca accepta sau nu intrare de sunet de la un alt device. Daca accepta si este intrare stereo cu mini jack (ca cele folosite de placa de sunet) atunci poti folosi asa ceva, se gaseste pe toate drumurile.
    nu,sistemu meu audio are decat o iesite 3.5mm jack si alte 2 intrari in care intra satelitii. am facut niste poze cu ce mi-ar trebuii ,ceva asemanator pe acelasi principiu si cu conexiunile sistemului. sa nu radeti de spiritul meu artisitc !!
    Attached Images Attached Images audio.jpg audio2.jpg audioss.jpg

  11. #2051 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Quote Originally Posted by dogdan View Post
    nu,sistemu meu audio are decat o iesite 3.5mm jack si alte 2 intrari in care intra satelitii. am facut niste poze cu ce mi-ar trebuii ,ceva asemanator pe acelasi principiu si cu conexiunile sistemului. sa nu radeti de spiritul meu artisitc !!
    Ba da, radem, radem! Glumesc, evident, spiritul tau artistic este perfect in regula.

    Serios vorbind, problema ta este legata exclusiv de sistemul de sunet. Eu am luat, la un moment dat, o pereche de boxe ca astea pt birou, sunt niste boxe Genius care costa vreo 40 - 50 lei (fara niciun fel woofer) dar care au in plus fata de iesirea de casti o intrare pt. o sursa externa. Si nu, n-au niciun fel de switch ca cel imaginat de tine, pur si simplu infigi un jack acolo si noua sursa o anuleaza pe cea principala (similar cu jack-ul de casti, care anuleaza sunetul difuzoarelor). Alternativa ar fi sa "capturezi" sunetul pe intrarea "midi" sau "mic" a placii de sunet de la PC, dar mi se pare ca te scarpini cu mana stanga la intrarea de la metroul bucurestean.

  12. #2052 SP
    Member Istrate's Avatar
    Mi se pare mie, sau cand joci Gears Of War 2 in Split Screen se reduce o bucata considerabila din dimensiunea vizuala? Nu stiu de ce am senzatia ca parca lipseste partea inferioara, mai ales ca impartirea se face pe orizontala.

    Sunt jocuri la care pot alege ca impartirea ecranului sa fie facuta pe verticala? Nu de alta, dar la un TV Wide este destul de obositor sa urmaresti cu privirea o fasie subtire si lunga.

  13. #2053 SP
    Member mariusonweb's Avatar
    intrebare... cred k tampita... pot folosii dvd romul de xbox 360 pe pc (nu pt flash-uire ci folosit k dvd-rom practic..)? ma rog nu cu firmware-ul standard, chiar si modificat.. si cu o smecherie facuta la alimentare si la butonul de eject.....

  14. #2054 SP
    Senior Member Mask's Avatar
    Quote Originally Posted by SublimingSun View Post
    N-ai pentru ce, jocul merita explorat, e super frumos! Nu te grabi sa ajungi la final, trebuie savurat .
    Asa o sa si fac Subliming Vad ca au intarziat curierii astia,iar!

  15. #2055 SP
    Member mariusonweb's Avatar
    intrebare: cine are sa-mi dea si mie o mufa care intra in consola? poate sa fie cablul taiat, casapit.. ma intereseaza doar mufa... si nu degeaba...

  16. #2056 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  17. #2057 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar

  18. #2058 SP
    Junior Member bigfish's Avatar

    intrebare RROD -- TNT Games

    Salut,

    am tot cautat o opinie ferma in ceea ce priveste schimbarea consolei care a dat RROD, dar fara succes.
    Am o consola pro cumparata in decembrie 08 care a dat RROD. De la TNT Games unde e garantia inca nu am un raspuns, pentru ca nu era disponibil domnul ce se ocupa de garantii. Intrebarea mea este daca cineva de pe forum stie ceva de TNT Games si modul in care solutioneaza problemele de garantie. Multumesc.

  19. #2059 SP
    Member toto's Avatar
    Jocurile pentru primul xbox , merg si pentru xbox 360 ?............multumesc

  20. #2060 SP
    Member mishu's Avatar
    Quote Originally Posted by Dj Mo View Post
    xboxliveuk76 - Sunt de incredere, codul vine in cateva ore.

    gamepointsnow - de incredere, cod instant
    Mi-am facut cont pe gamepointsnow si dupa ce pun username si password imi scrie "Enter the 6 character code that was sent to your postal address to verify your account".Dar nu merge codul ala.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 103 of 788 FirstFirst ... 3 53 93 101 102 103 104 105 113 153 203 603 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  2. Clubul Apple Mac & macOS By BogdanN1 in forum Apple
    Replies: 1148 Last Post: 17-03-2024, 16:11
  3. Clubul Xbox One By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 7883 Last Post: 15-06-2023, 20:45
  4. Clubul Xbox By MonkY in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 128 Last Post: 12-06-2023, 22:57
  5. Clubul Wii U By AndRewqp in forum Nintendo Wii U / Switch
    Replies: 1238 Last Post: 17-10-2017, 11:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts