Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 319 of 788 FirstFirst ... 219 269 309 317 318 319 320 321 329 369 419 ... LastLast
Results 6,361 to 6,380 of 15756

Thread: Clubul Xbox 360

  1. #6361 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    Quote Originally Posted by kside View Post
    As fi preferat sa existe ceva gata facut (oficial) cu iesire coaxiala (se schimba mai usor).
    Separat nu cred ca gasesc numai adaptorul audio.

    Daca iau cablul component, o sa am liber un HDMI pe TV si iesire digital optic, si nu dau xx $ pe un cablu HDMI care pare absolut "standard" .
    M-am uitat si peste :: manuale :: dar parca se evita in mod vadit orice mentiune legata de "S/PDIF" sau surround 5.1...

    Mare dezamagire, elite fara nici o urma de cablu HD.
    man ti-am dat link. acela este adaptorul oficial

    repet. (pana in iarna parca ) facea parte din pachet la Elite. dupa care s-a renuntat sa iasa mai ieftin cica.

    ia linistit adaptorul ala ca deja cablu hdmi ai. mufa pt xbox este cat sa intrepeste/sub mufa hdmi
    Attached Images Attached Images gmstxboxcab5_tl.jpg

  2. #6362 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Destructoid - Star Wars invades the Avatar clothing store thing
    Perhaps in celebration of the latest Star Wars: The Force Unleashed DLC release, the Hoth mission pack, LucasArts has bombarded the Avatar Marketplace with all sorts of game-related clothing -- all of which you can catch a digital peek at via the LucasArts Workshop. We know you want to say, "Oh, Avatar clothing is soooo stupid!" But we also know you want it. Admit it. It's OK to want something.
    Attached Images Attached Images 165064-trynumber2.jpg

  3. #6363 SP
    Junior Member andreisly's Avatar
    in curand vreau sa vand si eu elite-ul meu vechi de o luna. consola este modata cu ixtreme LT... tot ce are un elite in cutie. singurul defect sunt urmele din spate de cand am deschis carcasa... in rest ca nou. cam cat as obtine pe el?

  4. #6364 SP
    Senior Member BogdanN1's Avatar
    Cam 900-950 RON...

  5. #6365 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Stie cineva, daca iau Left4Dead 2, mai are sens sa-l joc pe primul ? Adicatalea, este L4D 1 + extras, sau au reusit sa-l conceapa ca pe un new game ?

  6. #6366 SP
    Banned iLoo's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Stie cineva, daca iau Left4Dead 2, mai are sens sa-l joc pe primul ? Adicatalea, este L4D 1 + extras, sau au reusit sa-l conceapa ca pe un new game ?
    Este aproape la fel ca primul , nu mai are sens sa dai bani pe doua jocuri identice.

  7. #6367 SP
    Junior Member Bizrox's Avatar
    La ce se refera cand zici despre un joc sa e zone 1 sau 2? Se refera la pal sau ntsc?
    :S

  8. #6368 SP
    Senior Member nops66's Avatar
    Quote Originally Posted by Bizrox View Post
    La ce se refera cand zici despre un joc sa e zone 1 sau 2? Se refera la pal sau ntsc?
    :S
    Da, fiecare zona se refera la o regiune, dar asta in cazul jocurilor de ps3. Oricum ele sunt region free, doar DLC'urile sunt blocate pe regiuni.

    Pe xbox ai joc PAL, il joci pe consola PAL, NTSC pe consola NTSC.

  9. #6369 SP
    Senior Member DJ_Andrei's Avatar
    Am si eu o intrebare : Daca ai consola modata, ai putea sa te joci multiplayer in acel joc fara sa iti iei ban daca il ai original ?

  10. #6370 SP
    Junior Member vibers9's Avatar
    2 intr.

    1:ce pot sa fac ca sa joc jocuri in multyplayer daca am luat bann.mi-a scris ca ''your x-360 has been banned''dupa de i-am dat le test conection insa nu aveam in el nicio unitate de salvare (hdd sau card) exista vreun om care face asta?pot sa fac singr cu ajutorul unui soft?(consola este modata cu softul v1.6)
    2:am luat jocul avatar original si imi scrie ''play dvd'' in loc sa joc jocul si cand apas ca sa rulez jocul imi apare logo-ul xbox 360 si butoanele play,fwd,pause etc. ca si cum as fi rulat un film.

    te rog sa ma ajuti.

  11. #6371 SP
    Senior Member nops66's Avatar
    Dj_andrei, exista riscul

    vibers9
    1. Ia'ti o consola noua, nu o mai moda, joaca cu originale
    2. Jocul e blocat pe o regiune diferita de cea a consolei. De exemplu jocul e ntsc si consola pal.

  12. #6372 SP
    Senior Member Uziwood's Avatar
    Destructoid - Review: Deadly Premonition

    Epic! Declar oficial ca xbox va castiga razboiul consolelor luand in considerare acest titlu.

  13. #6373 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    What? Vad ca pe IGN are 2.

    Cumva nu vad ironia?

  14. #6374 SP
    Member raptorscream's Avatar
    @vibers: 2.jocu e un wave care nu este suportat de ixtremeu (firmware) actual
    @nops: ce ai scris tu la 2 nu e bn, daca regiunea e gresita primesti msg ceva cu "region code"

  15. #6375 SP
    Member ciypriyan's Avatar
    mi-am cumparat iar xbox 360, arcade de data asta. il connectez la monitor prin cablu VGA dar rezolutia nu se schimba deloc , de ce oare ?

  16. #6376 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Quote Originally Posted by raptorscream View Post
    @vibers: 2.jocu e un wave care nu este suportat de ixtremeu (firmware) actual
    @nops: ce ai scris tu la 2 nu e bn, daca regiunea e gresita primesti msg ceva cu "region code"
    El zice ca are jocul original, deci nu are nicio legatura cu modarea consolei. Daca el are defapt jocul neoriginal, atunci se schimba problema.

  17. #6377 SP
    Banned England's Avatar
    Pun si eu o prima intrebare de incepator: vreau sa postez Gamertag-ul dar nu stiu de unde sa-l iau

    Daca ma pote ajuta cineva dau o bere. ms.


    LE: Am invatat, ms.

  18. #6378 SP
    Ike
    Member Ike's Avatar
    Probabil e atat de rau incat e bun

  19. #6379 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Exceeds the daily limit of messages to friends
    ...poftim?! (am 0 mesaje trimise azi).

    Vroiam să-i scriu unei prietene, de pe XBL, Happy Birthday și...

    Oare ce mai limitează ăștia? - asta da zg�rcenie.

  20. #6380 SP
    Member iGot Game's Avatar
    Salut ,
    e vreo problema daca folosesc ambele mufe in aceasi timp la xbox ?
    - mufa hdmi care o folosesc pt. video
    -mufa care vine odata cu xbox-ul ( am scos capatul ala lat ) pe care o folosesc la un sistem audio.

    ---------- Post added 02-03-2010 at 07:04 PM ----------

    Quote Originally Posted by kside View Post
    Am dat "search in this post" si sunt 14 rezultalte la "optical", 3 la "surround" si 7 la "audio digital"
    In afara de niste linkuri la ceva "hack" si cateva trimiteri la shopping, regret daca intreb "si eu", din nou aceleasi lucruri, dar nu m-am lamurit inca.

    Cum scot digital audio (5.1 nu stereo) din X360 (nu pe HDMI). :: link MS ::

    * Nu m-am lamurit care e diferenta dintre cablurile HD (cele 2 oferite de MS) legat de audio digital 5.1
    * Am un sistem Logitech Z5500 (intrari optical/coaxial +DTS/AC3)

    #1 - Component HD A/V cable, are o mufa S/PDIF dar cica e prea mare sa incapa langa HDMI !!!
    #2 - HDMI A/V cable cica ar veni cu un adaptor separat (pt S/PDIF) (care incape langa mufa de HDMI)

    * Exista si iesire coaxiala digital-audio (mufa RCA) la adaptorul HDMI, sau cele 2xRCA de pe adaptor sunt numai pt stereo analogic?
    * Care cabluri mai au iesire optica (S/Video sau RGB ?)
    * Sunt jocuri codate in DTS pe X360 sau exclusiv DD (AC3) ?

    Intreb pt ca nu as da banii pe un cablu care nu incape langa HDMI.
    La o adica, pot sa pun X360 si pe component, dar nu stiu daca nu se pierde din claritate...

    Nu sunt mare fan la "custom-made" cable / adapters, dar vad ca se poate scoate si digital - coaxial cu putina indemanare.
    Wrongcrowd.com - Adding Coax/SPDIF Audio Output to the Xbox

    Attachment 50674
    Am luat eu cablu component Hd/AV ...se pierde clar din calitatea imaginii fata de Hdmi, de aceea am pus si intrebara de mai sus.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  2. Clubul Apple Mac & macOS By BogdanN1 in forum Apple
    Replies: 1148 Last Post: 17-03-2024, 16:11
  3. Clubul Xbox One By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 7883 Last Post: 15-06-2023, 20:45
  4. Clubul Xbox By MonkY in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 128 Last Post: 12-06-2023, 22:57
  5. Clubul Wii U By AndRewqp in forum Nintendo Wii U / Switch
    Replies: 1238 Last Post: 17-10-2017, 11:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts