Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 219 of 788 FirstFirst ... 119 169 209 217 218 219 220 221 229 269 319 719 ... LastLast
Results 4,361 to 4,380 of 15757

Thread: Clubul Xbox 360

  1. #4361 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Quote Originally Posted by calinbill View Post
    Cum pot sa verific imaginile de xbox360, sa vad daca sunt bune de scris pe dvd-uri?? Am reusit sa scriu cateva da am si stricat!!!! ms!!
    pai iei dvd-urile, si incepi si tai cu lama cutitului exact pe partea scrisa ... tragi asa cateva linii.
    Daca dupa aceia poti citi discul inseamna ca e o imagine perfecta.

  2. #4362 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by calinbill View Post
    Cum pot sa verific imaginile de xbox360, sa vad daca sunt bune de scris pe dvd-uri?? Am reusit sa scriu cateva da am si stricat!!!! ms!!
    ...pe acest forum nu se acceptă discuții despre piraterie.

    http://www.consolegames.ro/forum/f51...nsolegames-ro/

  3. #4363 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    nu am urmarit problema si nu stiu daca s-a intimplat ceva intre timp. pina acum citeva luni sistemul imi tragea direct de pe card 5GBP in fiecare luna pentru Gold. azi am incercat sa iau 1000 de puncte exact cu acel card (care e inregistrat la ei) si imi zice cannot authorize (un mastercard). am incercat sa adaug si un visa electron (cu aceeasi adresa de anglia) si tot nu merge. ce se intimpla?

  4. #4364 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by h0stile View Post
    nu am urmarit problema si nu stiu daca s-a intimplat ceva intre timp. pina acum citeva luni sistemul imi tragea direct de pe card 5GBP in fiecare luna pentru Gold. azi am incercat sa iau 1000 de puncte exact cu acel card (care e inregistrat la ei) si imi zice cannot authorize (un mastercard). am incercat sa adaug si un visa electron (cu aceeasi adresa de anglia) si tot nu merge. ce se intimpla?
    ...treaba stă �n felul următor (spun asta din propria experiență):

    C�nd mi-am cumpărat prima dată GOLD pur și simplu am adăugat un CC direct din consolă. Am completat datele și-a fost acceptat din prima. �n fiecare lună se lua de pe el suma respectivă (6,99 €). După ce m-am familiaizat cu marketplace-ul...am vrut să cumpăr un Arcade Game, dar c�nd am vrut să-mi cumpăr punucte surpriză...payment cannot authorize (atenție - mesajul l-am primit deși CC-ul era activ). Am zis WTF...am mai �ncercat de c�teva ori...apoi dat bătut.

    CC-ul era bun (avea bani, era valid, etc). �n fiecare lună de pe el se trăgea suma pentru abonamentul GOLD lunar...

    Apoi am descoperit site-urile care v�nd microsoft points și de atunci doar de pe ele iau (altă poveste).

    Oki, care-i faza cu CC-ul? Dacă-l ai atașat de GT...e foarte periculos (mai ales pentru rom�ni). De ce? Păi dacă CC-ule expiră...și banii pentru GOLD nu mai vin...Microsoft �ți suspendă contul...nu treci automat pe silver. (am avut această problemă...s-a discutat pe forum...s-a rezolvat).

    Cel mai indicat e să-ți dai remove la CC (acum se poate direct de pe xbox.com) și să treci pe card-uri. Așa știi o treabă...c�nd nu mai vrei GOLD nu mai cumperi card și gata...ești silver.

    Mă tot c�ndesc...de ce naiba mi-a acceptat prima dată CC-ul...și acum dacă vreau să adaug altul (am facut experiment) nu mă mai lasă.

    Limitări peste limitări...

    Dacă faci un mic artificiu te lasă [dacă pui o adresă a unui hotel (mă rog...o adresă validă) din țara pe care ți-e făcut GT-ul + CC-ul tău] dar tot nu poți cumpăra microsoft points. Doar subscripție GOLD (auto).

    ...e cam varză reply-ul meu. Sper ca s-a �nțeles ceva.

    ---------- Post added at 01:40 PM ---------- Previous post was at 01:18 PM ----------

    ...a dispărut reply-ul...mă rog

    ...aia e altă m�ncare de pește. Una e să vină cineva și să vomite aici cu �ntrebări nesimțite:

    Cum pot sa verific imaginile de xbox360, sa vad daca sunt bune de scris pe dvd-uri?? Am reusit sa scriu cateva da am si stricat!!!! ms!!
    am si eu o intrebare de unde pot lua jocuri piratate pt x-box 360 ms
    ...și alta e să vină cineva să �ntrebe despre modd-ing.

    E trist...că multă lume c�nd aude de modd-ing se g�ndește doar la piraterie (zic �n general nu atac la persoană - dar dacă se dorește atac, că nu mi-e rușine).

    Acest proces implică mai multe...chestii (și e destul de interesant...că lumea s-a cam săturat de chestii standard). Nu-s expert �n așa ceva dar totuși...nu totul se rezumă la piraterie.

    Modding - Wikipedia, the free encyclopedia

  5. #4365 SP
    Junior Member mosorwvlad's Avatar
    Quote Originally Posted by mosorwvlad View Post
    Cum fac sa imi schimb si eu gamertagul pe xbox.com ?? eu acuma pe Consola cand intru pe xbox live am gamertag mosorwvlad , si cand intru pe site am( mosorvlad - este primul facut si l-am sters ) . Am citit ca schimbarea gamertagului se face dupa consola pe xbox live si cand dau sa il schimb imi cere adresa de email, si dupa ce o scriu imi zice ca este deja folosita

    Mai intai vreau sa spun ca sunt batut in cap !! Acuma problema cu gamertagul meu este in felu urmator, eu nu am reusit sa il schimb deoarece gamertagul mosorwvlad este facut pe adressa de email [email protected] (aici am tastat gresit , adresa mea de email este [email protected] diferenta este -wv- ) exista cumva posibilitatea sa imi schimb gamertagul pe o alta adresa de email ??? Eu cred ca NU !!!!!

  6. #4366 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Singura posibiltate este sa faci alt gamertag si sa fii foarte atent cand tastezi adresa de e-mail. Nu-i mai poti schimba e-mail-ul celui deja existent. Cel putin eu asa stiu.

  7. #4367 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by mosorwvlad View Post
    Mai intai vreau sa spun ca sunt batut in cap !! Acuma problema cu gamertagul meu este in felu urmator, eu nu am reusit sa il schimb deoarece gamertagul mosorwvlad este facut pe adressa de email [email protected] (aici am tastat gresit , adresa mea de email este [email protected] diferenta este -wv- ) exista cumva posibilitatea sa imi schimb gamertagul pe o alta adresa de email ??? Eu cred ca NU !!!!!
    Din consolă intrii pe profil, dai pe și mergi la settings - account management. Acolo alegi windows live id și alegi a 3-a opțiune change windows live id (dacă bine-mi aduc aminte).

    ...de acolo te descurci și singur

    Eu mi-am schimbat adresa nu odată...că de un milion de ori.

    *p.s.

    Recomand să-ți faci o adresa de e-mail .hotmail sau .live NU yahoo. Adresa pe yahoo o pui la contact (sau secundară cum vrei să-i zici) iar cea de pe profil o lași liberă.

    [email protected] / [email protected] - GT
    [email protected] - contact

    ...gata!

  8. #4368 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    Oki, care-i faza cu CC-ul? Dacă-l ai atașat de GT...e foarte periculos (mai ales pentru rom�ni). De ce? Păi dacă CC-ule expiră...și banii pentru GOLD nu mai vin...Microsoft �ți suspendă contul...nu treci automat pe silver. (am avut această problemă...s-a discutat pe forum...s-a rezolvat).
    mi s-a intimplat de o groaza de ori sa nu am bani pe card (si anu trecut si la inceputul lui 2009) si nu s-a intimplat nimic. m-a trecut automat pe silver. daca stau si ma gindesc bine, ultima oara cind am cumparat puncte direct cu consola a fost atunci cind am luat addonu de GTA4 si a mers perfect cu cardul inregistrat la ei (de pe care imi tragea si subscriptia lunara de Gold). ma rog, asta e, luam de pe siteuri.

    a aparut toata problema asta pentru ca mai ramasesem cu 900 de puncte si mi s-a pus pata pe tema de AC2 care a fost 240 iar azi vroiam sa iau si Monkey Island si oops, am numai 660.

  9. #4369 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Section 8 Multiplayer Demo pe Live. Este destul de ok jocul. Imi place sistemul de spawn. Esti lansat din spatiu intr-o capsula. Chiar interesant conceptul. Modul de joc este de genul "Capture & Hold".

  10. #4370 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    ce baterii folositi pentru controller la xbox 360..sau acumulatori?..eu folosesc baterii si in mai putin de o luna nu mai merg

  11. #4371 SP
    Member nuyokamata's Avatar
    Quote Originally Posted by Ju1ce9 View Post
    ce baterii folositi pentru controller la xbox 360..sau acumulatori?..eu folosesc baterii si in mai putin de o luna nu mai merg
    Duracel all the way

  12. #4372 SP
    Member Skaar's Avatar
    Quote Originally Posted by Ju1ce9 View Post
    ce baterii folositi pentru controller la xbox 360..sau acumulatori?..eu folosesc baterii si in mai putin de o luna nu mai merg
    ia-ti un play and charge de pe gameshop ..::GameShop.ro::..
    Eu am acel play and charge kit si inca o baterie http://www.altex.ro/catalog/index.js...18&itemId=3399 si nu am nici un fel de probleme

  13. #4373 SP
    Member kane86's Avatar
    a cumparat cineva pana acuma de pe amazon.co.uk ? pareri bune, rele ? mersi pt feedback.

  14. #4374 SP
    Member dogdan's Avatar
    Quote Originally Posted by kane86 View Post
    a cumparat cineva pana acuma de pe amazon.co.uk ? pareri bune, rele ? mersi pt feedback.
    din cate stiu nu se pot comanda decat carti si dvduri(nu jocuri) .

  15. #4375 SP
    Member cobain's Avatar
    din ce am citit la ei pe site apare si Romania pe lista tarilor in care se livreaza.

    PC & Video Games and Software items and accessories
    United Kingdom (England, Northern Ireland, Scotland and Wales), Austria, Belgium, Bulgaria, Cyprus, Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Greece, Hungary, Iceland, Ireland (Republic of), Italy, Latvia, Liechtenstein, Lithuania, Luxembourg, Malta, Monaco, Netherlands, Norway, Poland, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia, Spain, Sweden and Switzerland.
    sursa Amazon.co.uk

  16. #4376 SP
    Junior Member DragosDnB's Avatar
    Salutare, de astazi am intrat si eu in clubul celor care detin un xbox 360 happy happy joy joy ....
    Now, on to more pressing matters.
    Nu folosesc televizorul pt a juca, hence am un adaptor hdmi-dvi prin care conectez consola la un monitor (monitorul nu are hdmi)
    Intrebarea cea mare este, cum fac sa am sunet?!? Mi'am stors neuronii vre-o 3 ore sa gasesc o solutie si nimic. Pls help i am at my wits end with this...

  17. #4377 SP
    Member dogdan's Avatar
    Quote Originally Posted by DragosDnB View Post
    Salutare, de astazi am intrat si eu in clubul celor care detin un xbox 360 happy happy joy joy ....
    Now, on to more pressing matters.
    Nu folosesc televizorul pt a juca, hence am un adaptor hdmi-dvi prin care conectez consola la un monitor (monitorul nu are hdmi)
    Intrebarea cea mare este, cum fac sa am sunet?!? Mi'am stors neuronii vre-o 3 ore sa gasesc o solutie si nimic. Pls help i am at my wits end with this...
    uita aici sper sa te ajute .


  18. #4378 SP
    Junior Member DragosDnB's Avatar
    Thx de reply, ma pun maine dimineatza pe hacuit cabluri

  19. #4379 SP
    Member Solozaur's Avatar
    Am si eu o mica intrebare: La xbox merge sa folosesc o casca bluetooth?

    EDIT: inca una: merge sa folosesc orice cablu HDMI sau trebuie unu special facut de Microsoft?

    Intreb pentru ca vreau sa inteleg daca mi-asi lua un 360 Arcade si am deja casca si cablu daca mi-ar mai trebui cv inafara de hdd sa o pot folosi la acelasi nivel ca un ELITE

  20. #4380 SP
    Member richardm27's Avatar
    Merge orice cablu HDMI, cat despre casca s-ar putea sa mearga doar cea de la Microsoft din ce stiu eu.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  2. Clubul Apple Mac & macOS By BogdanN1 in forum Apple
    Replies: 1148 Last Post: 17-03-2024, 16:11
  3. Clubul Xbox One By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 7883 Last Post: 15-06-2023, 20:45
  4. Clubul Xbox By MonkY in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 128 Last Post: 12-06-2023, 22:57
  5. Clubul Wii U By AndRewqp in forum Nintendo Wii U / Switch
    Replies: 1238 Last Post: 17-10-2017, 11:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts