Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 616 of 788 FirstFirst ... 116 516 566 606 614 615 616 617 618 626 666 716 ... LastLast
Results 12,301 to 12,320 of 15757

Thread: Clubul Xbox 360

  1. #12301 SP
    Junior Member MOSOTI's Avatar
    Un adaptor RCA mama - VGA tata conectat la monitor mi-ar scoate sunetul?

    ---------- Post added 05-05-2012 at 09:36 AM ----------

    Quote Originally Posted by MOSOTI View Post
    Un adaptor RCA mama - VGA tata conectat la monitor mi-ar scoate sunetul?
    ..la boxele mele cu mufa RCA?

  2. #12302 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    @MOSOTI, concentreaza-te un pic si reformuleaza...

  3. #12303 SP
    Junior Member MOSOTI's Avatar
    Am niste boxe cu mufa RCA care nu sunt compatibile cu Xbox-ul, consola avand doar intrare USB. Intrucat un adaptor RCA mama-USB tata se gaseste foarte greu (eu unul nu am gasit nici unde la noi) m-am gandit ca as putea sa folosesc intrarea VGA a monitorului, un astfel de adaptor fiind mult mai usor de gasit, insa nu stiu sigur daca VGA-ul stie sunet.

  4. #12304 SP
    Member momi's Avatar
    Da , au aparut pending acum 2 zile , normal ar trebui sa apara pina pe 15 mai , in schimb eu am patit altceva , am cistigat 1,000 de puncte la joculetul in care trebuia sa gasesti 2 dreptunghiuri identice in cel mai scurt timp , am jucat aproape in fiecare zi pina mi a aparut ....congratulation ...bla bla u won 1,000 ms points ....am tot asteptat sa le primesc pe mail asa cum scria in mesaj...si nimic ...pina la urma le am trimis un mesaj ...le am explicat ce si cum ...mi au cerut GT si adresa de mail iar dupa 2 3 zile mi au trimis un mesaj care spunea ca le pare rau dar nu apar in baza lor de cistigatori ....niste jegosi ...pacat ca nu mi a dat prin cap sa fac o poza cu ecranul ....

  5. #12305 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    cred ca faci o confuzie destul de mare.
    USB-ul din xbox are rol de intrare asa cum spui tu, mai exact de Data Storage sau alte device-uri conexe, gen Kinect, Controllere, samd.

    RCA-ul din boxe este TOT intrare, prin urmare cu 2 intrari NU pot comunica, ai nevoie de o iesire si de o intrare.
    Cum al boxe nu ai alta solutie decat a le trata ca si intrare, ai nevoie acum de o iesire din Xbox, iar pe acea iesire sa scoti sunet.

    Singura metoda de a scoate sunet din Xbox este fie prin cablul optic, fie prin adaptorul standard!

    Desi ai mai fost rugat, tot nu ne-ai spus de ce INTRARI dispune monitorul tau, VGA DVI HDMI ?
    Din necunostinta de cauza incerci sa afli niste rezolvari simple care in esenta sunt foarte greu de obtinut fiindca nu ne-ai spus EXACT de ce conectica dispui...(ce-i drept a mai ramas de identificat monitorul)

  6. #12306 SP
    Junior Member MOSOTI's Avatar
    Monitorul are VGA, DVI, USB A si USB B.

    Nu tin neaparat sa scot sunetul prin consola, e ok si din monitor. Problema e ca nu stiu daca se poate prin VGA. Celelalte intrari ies din discutie, DVI-ul fiind legat de consola iar pentru USB-uri dupa cum am mai spus, nu gasesc adaptor.

  7. #12307 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    VGA = Video Graphics Array ... nu ai cum sa scoti sunet prin VGA din VGA iese doar semnal video.

    OK eu iti pot da 2 solutii practice

    1) Conector XBOX cu iesire VGA (pt video) si RCA (pt audio) MODEL AICI

    2) Conector Original XBOX component RGB (pentru video) si RCA Audio, MODEL AICI , la care mai adaugi un adaptor RGB la DVI , MODEL AICI

  8. #12308 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    confirm ca mi-au aparut si mie astazi la pending!

  9. #12309 SP
    Member cj_quest's Avatar
    Salut tuturor, am si eu nevoie de putin ajutor. Abia mi-am luat un Xbox 360 Falcon (premium cu 20gb hdd), primul meu xbox. Am luat un hdd de 120 de la cineva. ei bine nu imi citeste acel hdd de nici o culoare, nici in alta carcasa sau ceva de genul. Am desfacut carcasa, desfacand sigiliul M$ am verificat hdd-ul pe pc..cu toate programele posibile... xplorer 360, hddhckr etc. singurul lucru ce mi-a mai ramas e sa gasesc pe cineva ce are un hdd de 120 gb original M$ (Seagate Momentus 5400 rpm) care sa faca un back-up la firmware si sa incerc sa il rescriu. Mentionez ca am reusit sa formatez un wd scorpio blue de 250 gb in doua minute, iar daca nu ar avea atatea bad-uri nu mi-ar mai fi trebuit altceva. Multumesc anticipat.

  10. #12310 SP
    Member alysefu's Avatar
    Cea mai buna metoda de a sterge un cd? Mi-au spus unii sa il spal cu apa si apoi sa-l sterg cu hartie igienica dar imi e ca asa il stric mai rau , voi ce ziceti ?

  11. #12311 SP
    Member angloma's Avatar
    Quote Originally Posted by alysefu View Post
    Cea mai buna metoda de a sterge un cd? Mi-au spus unii sa il spal cu apa si apoi sa-l sterg cu hartie igienica dar imi e ca asa il stric mai rau , voi ce ziceti ?
    pasta de dinti si clatesti cu apa, vor disparea chiar si unele zgarieturi fine

  12. #12312 SP
    Senior Member Alexandru's Avatar
    Quote Originally Posted by angloma View Post
    pasta de dinti si clatesti cu apa, vor disparea chiar si unele zgarieturi fine
    Nu vorbi prostii. Pasta de dinti nu se duce prin clatire, raman urme mai mari. (si cand incerci sa o indepartezi cu o bucata textila, raman mai multe urme fine)
    Incearca sa-l aburesti si sa-l stergi cu o bucata de material textil. (nu orice material textil.. trebuie sa fie ceva fin, cum se foloseste la stergerea lentilelor ochelarilor)

    Daca prin urme te referi la zgarieturi, nu ai nici o sansa sa le indepartezi. (stiu ca la un moment dat era cineva pe forum care rezolva problema.. ma refer ca reusea sa indeparteze zgarieturile pentru ~15-20 lei/disc)

  13. #12313 SP
    Member angloma's Avatar
    eu cu pasta de dinti am reusit sa fac unele cduri care numai mergeau sa mearga perfect , pasta de dinti si apa

  14. #12314 SP
    Member Plavs's Avatar
    da mie mi le-au dat ieri(300ms pt triple) au aparut la pending.super tare

  15. #12315 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    Nu vorbeste prostii cu pasta de dinti...

    pasta de dinti joaca rol de ceara de lustruit putin abraziva. din aceasta cauza se foloseste. pe afara se mai foloseste si Brasso, este un polish pentru metale destul de fin, gen Home Use.
    Dar poti incerca polisharea cu pasta de dinti pentru 15-20 de minute prin miscari circulare pe zgarietura(fara a face presiune prea mare), nu facand cercuri in jurul centrului discului, ci doar in jurul zgarieturii. foloseste o carpa de microfibre daca ai la indemana...daca nu ceva fin.
    Dupa "masajul" cu pasta de dinti il poti spala usor cu o carpa tot din microfibre inmuiata in apa calda, pana indepartezi urmele de pasta de dinti. ATENTIE la clatire, trebuie facuta cu miscari dinspre centrul discului catre exterior si NICIODATA sa nu-l stergi de apa cu carpe sau servetele...discul se lasa la temperatura camerei sa se usuce singur! nu in soare nu in cuptorul cu microunde

    Si eu am reusit sa salvez 2 CD_uri cu muzica in acest fel.

  16. #12316 SP
    Junior Member Finrod's Avatar
    Am si eu o intrebare: pentru Xbox Live Rewards. Eu cand mi-am facut contul, l-am facut pe UK cu un cod postal. Pentru inscrierea in Rewards e nevoie sa declar datele corecte (nume si adresa)?

  17. #12317 SP
    Junior Member Rbig's Avatar
    Am si eu o problema... deci am Live GOLD si fifa 12 cand dau sa intru in joc intra cere update-ul il face dar raman in permanenta deconectat de la live... dau connect din guide button sau cum ii spune dar spune ca nu se poate conecta!? ce sa fac...?

  18. #12318 SP
    Manager paul's Avatar
    Tot timpul cere update-ul ?

  19. #12319 SP
    Manager paul's Avatar
    Nu.

  20. #12320 SP
    Junior Member Rbig's Avatar
    Nu, a cerut odata i l-a facut 12 MB...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  2. Clubul Apple Mac & macOS By BogdanN1 in forum Apple
    Replies: 1148 Last Post: 17-03-2024, 16:11
  3. Clubul Xbox One By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 7883 Last Post: 15-06-2023, 20:45
  4. Clubul Xbox By MonkY in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 128 Last Post: 12-06-2023, 22:57
  5. Clubul Wii U By AndRewqp in forum Nintendo Wii U / Switch
    Replies: 1238 Last Post: 17-10-2017, 11:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts