Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 69 of 788 FirstFirst ... 19 59 67 68 69 70 71 79 119 169 569 ... LastLast
Results 1,361 to 1,380 of 15757

Thread: Clubul Xbox 360

  1. #1361 SP
    Member leggollas11's Avatar
    Core`ul nu e "depasit" din punct de vedere al performantelor.... este aceeasi consola Xbox 360 care o gasesti in orice pachet sau bundle, cu mici diferente, care pot avea impacte mari. Nu ai GPU`ul pe 65nm, el fiind pe fosta arhitectura de 90, si iti lipseste un amarat de heatpipe sau ce mama lui o fi, care nu face asa mare diferenta. Bucura`te de consola, ca de aia ai luat`o, si nu`ti mai bate capul cu toate chestiile tehnice. Daca e sa dea RROD, da pt. ca nu prea ai avut asa mare grija de ea, nu ca e Arcade, Core, Elite sau alt neam.

  2. #1362 SP
    Member PumaS's Avatar
    Quote Originally Posted by leggollas11 View Post
    Core`ul nu e "depasit" din punct de vedere al performantelor.... este aceeasi consola Xbox 360 care o gasesti in orice pachet sau bundle, cu mici diferente, care pot avea impacte mari. Nu ai GPU`ul pe 65nm, el fiind pe fosta arhitectura de 90, si iti lipseste un amarat de heatpipe sau ce mama lui o fi, care nu face asa mare diferenta. Bucura`te de consola, ca de aia ai luat`o, si nu`ti mai bate capul cu toate chestiile tehnice. Daca e sa dea RROD, da pt. ca nu prea ai avut asa mare grija de ea, nu ca e Arcade, Core, Elite sau alt neam.

    Ok multumesc frumos

  3. #1363 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  4. #1364 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Microsoft thinks you are disposable

    Se pare ca au mai patit-o si altii (problema cu imposibilitatea de a-ti reactiva Gold-ul). Din pacate perioada dupa care nu mai pot activa este de 3 luni.

  5. #1365 SP
    Member mihaif27's Avatar
    Nu prea inteleg...
    Nu mai poti sa-ti reactivezi gold-ul daca stai pe silver 3 luni? Sau daca nu te loghezi pe contul de live timp de 3 luni?

  6. #1366 SP
    Member dogdan's Avatar
    Quote Originally Posted by mihaif27 View Post
    Nu prea inteleg...
    Nu mai poti sa-ti reactivezi gold-ul daca stai pe silver 3 luni? Sau daca nu te loghezi pe contul de live timp de 3 luni?
    cand iti faci gamertagul trebuie sa il asociezi cu un hotmail account si daca nu te logezi pe accountul de hotmail pt o perioada lunga acesta va fi sters pentru inactivitate,astfel daca ai gamertag gold si iti este sters profilul de hotmail pt inactivitate nu vei mai putea avea gold pe acel gamertag niciodata, nu conteaza ca stai 1 minut pe silver sau 1 an.asa am inteles din linkul lui mika. as recomanda sa verificati din 2 in 2 luni acountul de msn ca sa nu aveti surprize neplacute

  7. #1367 SP
    Junior Member sonic's Avatar
    Am aflat si eu de curand ca pe X360 exista mai multe feluri de procesoare si dupa ce m-am documentat putin am ajuns la concluzia ca am Falcon.E mai prost decat Jasper?Jasper previne devinitiv RROD-ul?Multumesc

  8. #1368 SP
    Senior Member G3ox's Avatar
    jasper e mai cool decat falconul dar nu se stie daca previne RROD pentru ca nimeni nu a primit RROD inca (probabil pentru ca jasperul abia a aparut de 2 luni)

  9. #1369 SP
    Senior Member Pastilutza's Avatar
    Dc musai MSN?Eu am pus de Yahoo si a mers.

  10. #1370 SP
    Senior Member Pastilutza's Avatar
    Maine imi vine consola de la Emag.Poate nimeresc un Jasper din greseala.

  11. #1371 SP
    Junior Member sonic's Avatar
    Ma oftic..dc nu mai asteptam si eu putin Ehh nui problema, daca da RROD o duc la garantie si poate ma aleg cu vreounul

  12. #1372 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Eu am gmail asociat contului

  13. #1373 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Ce aveți voi se numește mail secundar, și eu am (pe el primesc detalii despre evenimentele live, etc). Cel principal e MSN. E obligatoriu să ai un mail activ pe MSN pentru a putea accesa GT-ul.

    Eu nu cred că atunci c�nd vă logați pe xbox.com, vă logați cu altceva �nafară de mail@live, mail@hotmail (și �ncă două excepții...hmail aprcă...oricum tot de microsoft se leagă).

  14. #1374 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    gresesti... ma loghez pe xbox.com cu adresa de yahoo... nu trebuie sa fie @live.com, hotmail.com etc ci trebuie sa fie passport facut pe adresa folosita si da, merge orice adresa

  15. #1375 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Quote Originally Posted by Dj Mo View Post
    gresesti... ma loghez pe xbox.com cu adresa de yahoo...
    Same here.

  16. #1376 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Eu ma loghez cu gmail.

  17. #1377 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    ...da? Sorry my bad atunci

    Pe mine nu mă lasă dec�t cu cea de mail@live, și e pusă secundară.

  18. #1378 SP
    Member PumaS's Avatar
    AM patit si eu o buba am un dvd original cu fifa 09 si astazi o aveam consola orizontal si am pus mana sub ea si era calduta si am zis sa o ridic vertical si am ridicat-o in timpul in care jocul era in meniu s-a auzit un zgomot ciudat si mia dat o eroare "please wipe the dvd with a smooth etc and then restart" si asa imi da mereu eroare si m-am uitat la dvd si s-a cam zgariat are o dunga de jur imprejur pot face ceva?

  19. #1379 SP
    Senior Member G3ox's Avatar
    ah doamne , cine tea pus sa misti consola cand functiona , singurul lucru pe care il poti face e sa iei un kit de indepartat zgarieturi si sa polisezi dvdul

  20. #1380 SP
    Member PumaS's Avatar
    Quote Originally Posted by G3ox View Post
    ah doamne , cine tea pus sa misti consola cand functiona , singurul lucru pe care il poti face e sa iei un kit de indepartat zgarieturi si sa polisezi dvdul
    pai exista asa ceva? unde pot gasi ? si cam cat costa .... ce sa fac am fost berbec ... nu mam gandit ca se va zgaria ... din greseli invata omul si sa invete si altii de pe forum sa nu faca prostia mea

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 69 of 788 FirstFirst ... 19 59 67 68 69 70 71 79 119 169 569 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  2. Clubul Apple Mac & macOS By BogdanN1 in forum Apple
    Replies: 1148 Last Post: 17-03-2024, 16:11
  3. Clubul Xbox One By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 7883 Last Post: 15-06-2023, 20:45
  4. Clubul Xbox By MonkY in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 128 Last Post: 12-06-2023, 22:57
  5. Clubul Wii U By AndRewqp in forum Nintendo Wii U / Switch
    Replies: 1238 Last Post: 17-10-2017, 11:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts