Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 5 1 2 3 ... LastLast
Results 1 to 20 of 96

Thread: Pinball FX 2

  1. #1 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

    Smile Pinball FX 2

    Game Info.

    Biolab, Pasha, Rome, Secrets of the Deep, Pinball FX is back, and it is better than ever! Pinball FX2 offers improved graphics and a host of new features for novices and experts alike! Full backward compatibility for Pinball FX owners: download Pinball FX2 for free and play all your Pinball FX tables within Pinball FX2! Browse all available tables and try them out for free before buying. Split-screen local multiplayer mode - a first in video pinball history! Own your pinball game: Operators Menu lets you tune practically every aspect of each table. Special features include online competitions, worldwide scoreboards, periodic Tournaments, and live video chat via the Xbox 360 Live Vision Camera.
    Release date: 10/27/2010
    File size: 276 KB

    Download

    Homepage
    Official Forum
    Achievement List
    Previews/Reviews
    Discuții/Propuneri
    C�teva poze personale (�n ordinea lor)
    • Speed Machine
    • Extreme
    • Agents
    • Buccaneer
    • Nightmare Mansion
    • Rocky and Bullwinkle
    • Street Fighter II Turbo
    • Secrets of the Deep
    • BioLab
    • Pasha
    • Rome
    Attached Images Attached Images 20101103095604.jpg 20101103104401.jpg 20101103104427.jpg 20101103104443.jpg 20101103104504.jpg 20101103104524.jpg 20101103104543.jpg 20101103104623.jpg 20101103104656.jpg 20101103104738.jpg 20101103104825.jpg 20101103104909.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    Vorba lui DD, cumparati-l ca nici nu stiti ce pierdeti

    PS. vad ca mai sunt useri care au impresia ca e un bug si acest joc e gratis, complet fals, e gratis doar meniul

    A little tip, puteti intra pe acest thread sa dati add la cati mai multi jucatori, devine mult mai misto cu un leaderboard mai plinut, plus ca puteti debloca diverse chestii avand cat mai multi prieteni care joaca PFX 2.

    http://www.xbox360achievements.org/f...d.php?t=270674

  3. #3 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    �mi place mult ideea de story. Știu că sună ciudat, pentru genul ăsta de jocuri, dar fiecare masă are povestea ei (�ntr-o oarecare măsură)

    De c�nd mă știu mi-a plăcut să urmăresc povestea meselor. C�nd era mic, jucam �ntr-un arcade din Constanța, pinball aproape zilnic - mesele mele preferate erau cele cu Circus Voltaire (erau vreo 3) și Haunted Mansion (tăticul mesei Nightmare Mansion)

    Niciodată n-am jucat așa...brainless [bine...prima dată c�nd jucat - 1991 sau ceva de genu - nu știam ce și cum...dar aia nu se pune ].

    Două link-uri interesante
    1. Midway Pinball Circus 1994 Williams Bally coin operated mechanical arcade game
    2. SS Billiards - Pinball

  4. #4 SP
    Member poolonik's Avatar
    Se poate cumpara doar o tabla ? In meniul jocului am vazut doar pachete .

  5. #5 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    Cele noi sunt doar la pachet, restul se pot cumpara individual

  6. #6 SP
    Member kosashu's Avatar
    Gamertag-ul meu e kosashu. Eu zic, daca vreti, sa postati aici gamertagurile voastre (cei care au Pinball FX 2), sa ne adaugam la prieteni, astfel, wizard score-ul va creste mult mai repede pentru fiecare (deblocand astvel 2 avatar awards)

  7. #7 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    Pot sa iti zic de acum din pacate ca nu vor ajunge cei de pe acest forum, matematic ai nevoie de mult mai multi Sau varianta B, putini dar cu scoruri foarte foarte mari.

  8. #8 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    In copilarie am rupt in doua RoboCop Table



    Am continuat pe PC cu Timeshock, pe care il consider si acum cel mai bun.
    Ronan, daca esti fan pinball joaca Timeshock, are o mecanica excelenta si o poveste superba.
    Hai ca mi-ati facut pofta de un pinball

  9. #9 SP
    Senior Member Tekken's Avatar
    Cele cu tematica Jungle nu ti-au placut? Sa zicem...hmm King-Kong?

    ---------- Post added 03-11-2010 at 04:44 PM ----------

    Best table...ever


  10. #10 SP
    Member poolonik's Avatar
    Am cumparat "Excalibur" dupa cateva ore mi-a anchilozat un deget si sub nici o forma nu am reusit sa trec de 11.000 de puncte.Trebuie sa schimb strategia .Superba tabla , am incercat modul online dar pustiu.

  11. #11 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    De ce spuneți tablă și nu masă? - nu masă e termenul corect?

    ...io-s mai cu pitici pe creier de felul meu, nu vreau să se interpreteze greșit.

    *p.s.

    Și la CS c�nd �i auzeam pe aia cu mapă �n loc de hartă �mi venea să le dau cu mouse-ul �n cap

  12. #12 SP
    Member RaduValentin's Avatar
    si eu credeam ca "mapa" este o abominatie, pana ce m-a corectat *cineva...

    M�PĂ, mape, s. f. (Astăzi rar) Hartă geografică. – Din lat. mappa, fr. mappe.


  13. #13 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Păi care e reguala? Nu se traduce cuv�ntul? Eu așa știu...

    Map = Hartă
    Table = Masă

    Map = Mapă
    Table = Tablă

    �ntre mapă și hartă e diferență, la fel ca diferența dintre masă și tablă, la fel ca diferența dintre invizibil și imaginar, etc.

    Exemplu:

    ping pong table = tablă de ping pong

    ...no sună bine lol? Tablă de ping pong. E masă de ping pong. La fel și cu pinball.

    pinball table = masă de pinball

    Mă rog...nu dezvolt subiectul - fiecare zice cum vrea - dar serios e cam oribil - a trebuit să zic ceva.

  14. #14 SP
    Member JamiroQuai's Avatar
    Pai asa este corect, si pe mine ma enerveaza cand ii aud pe astia cu "mapa", in loc de harta, sau cand spun "grenazi" in loc de grenade.

  15. #15 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    Quote Originally Posted by poolonik View Post
    Am cumparat "Excalibur" dupa cateva ore mi-a anchilozat un deget si sub nici o forma nu am reusit sa trec de 11.000 de puncte.Trebuie sa schimb strategia .Superba tabla , am incercat modul online dar pustiu.
    Online gasesti pe mesele mai "populare" in general, de obicei cele 8 din jocurile core.

  16. #16 SP
    Member poolonik's Avatar
    In timpul unei partide la excalibur bila a ramas blocata intr-un anumit loc .Nu am reusit sa o "dau jos" neam de acolo, a trebuit sa ies din joc.O fi bug ?
    Attached Images Attached Images pinball.jpg

  17. #17 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    trebuia sa misti masa

  18. #18 SP
    Member poolonik's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    trebuia sa misti masa
    Hai sa-ti spun o chestie pe care nu o stiai . Am miscat masa, nu odata ,nu de doua ori ci pana m-am plictisit si am restartat jocul .

  19. #19 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Eu am pățit la Agents așa...am mișcat masa stre dreapta și gata - și-a revenit. Nu știu ce să zic �n cazul tău...dar e posibil să fie și bug. P�nă la urmă e un joc...

    Eventual postează problema pe forumul official să-l vadă toți. Vezi ce zice lumea.

  20. #20 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    Apropos..care e faza cu Tournaments ? Nu vad niciodata a fi activa sectia respectiva.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 5 1 2 3 ... LastLast

Similar Threads

  1. ZEN Pinball By ffocus in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 8 Last Post: 31-05-2015, 08:28
  2. Marvel Pinball Videos By RonanN1 in forum Videos
    Replies: 3 Last Post: 09-12-2010, 04:13
  3. Marvel Pinball By RonanN1 in forum Console Club
    Replies: 1 Last Post: 17-11-2010, 01:20
  4. Zen Pinball Videos By RonanN1 in forum Videos
    Replies: 1 Last Post: 25-03-2010, 22:33
  5. Pinball Heroes Videos By RonanN1 in forum Videos
    Replies: 0 Last Post: 16-12-2009, 23:33

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts