Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 21 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 15 ... LastLast
Results 81 to 100 of 411

Thread: Ce parere aveti de noul dashboard ce va veni in toamna?

  1. #81 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    Si cei care o au modata dar nu au mai pus un backup in ea de 7 luni?

  2. #82 SP
    Member obidan's Avatar
    Nu imi modez consola then,astept pana pe 19

  3. #83 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Hmmm nici eu nu o am modata pentru ca :
    - mie frica sa pierd garantia
    - am deja ceva jocuri originale care ma tin suficient ocupat cat sa nu doresc tot timpul jocuri noi trase pe DVD
    - pretul la jocuri e suficient de acceptabil cat sa nu fie un sacrificiu sa-ti iei un joc ( din afara )
    - mai exista si varianta : demo-uri + arcade + xbox originals ieftine + jocuri la reduceri pe anumite site-uri
    - de ce sa stau cu frica de banare si lipsa multiplayer
    - si ultimul motiv si u va mai bat la cap : am cumnatul in state si imi cumpara el cartelele de LIVE ( ultima a costat 38 $ -12+1 luni ) si nu-mi ia bani pe ele, deci daca beneficiez da live moka de ce sa nu ma bucur de el ?

  4. #84 SP
    Senior Member Pisboy's Avatar
    maestru Donely ce stie de treaba asta cu update-ul,ne va afecta pe noi asta modatii?

  5. #85 SP
    Senior Member Dj Mo's Avatar
    Quote Originally Posted by Pisboy View Post
    maestru Donely ce stie de treaba asta cu update-ul,ne va afecta pe noi asta modatii?
    ai pus o intrebare mareata... sa o scrii mare pe o hartie pe care sa o pui pe un perete si sub ea scrii cu marker... loc de dat cu capul... de unde crezi tu ca poate donely sa stie?

  6. #86 SP
    Senior Member Pisboy's Avatar
    Nu trebuie sa fii atat de plastic si creativ,nu cred ca era nevoie sa ma cataloghezi drept idiot.Am pus o intrebare ca junior in ale consolelor,stiind ca acum 1 luna jumatate cand m-am interesat de modat consola la domnul Donely l-am intrebat daca modatul consolei ma poate impiedica sa fac update la noul dashboard din toamna asta,la care respectabilul mi-a raspuns ca nu.

    Ma gandeam ca el fiind in materie poate a mai auzit un zvon ceva.
    Imi cer scuze daca inteligenta mea nu se ridica la inteligenta ta,si de la donmnul Donely daca l-am jignit cu ceva.

    O zi buna.

  7. #87 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Quote Originally Posted by Pisboy View Post
    Nu trebuie sa fii atat de plastic si creativ,nu cred ca era nevoie sa ma cataloghezi drept idiot.Am pus o intrebare ca junior in ale consolelor,stiind ca acum 1 luna jumatate cand m-am interesat de modat consola la domnul Donely l-am intrebat daca modatul consolei ma poate impiedica sa fac update la noul dashboard din toamna asta,la care respectabilul mi-a raspuns ca nu.

    Ma gandeam ca el fiind in materie poate a mai auzit un zvon ceva.
    Imi cer scuze daca inteligenta mea nu se ridica la inteligenta ta,si de la donmnul Donely daca l-am jignit cu ceva.

    O zi buna.
    De obicei astfel de intrebari nu se pun pe un forum care se vrea a fi contra-pirateriei, de unde si raspunsul plastic si creativ al domnului Dj Mo. Oricum intrebarea este deplasata, de unde sa stie Donely daca tin consolele modate sau nu la update-ul NXE ?

  8. #88 SP
    Member SiCK's Avatar
    Pisboy..stai si tu cu ochiu' pe site-urile de gaming si amana update-ul vreo cateva zile.
    In afara de ban pe Live nu vad ce ar putea fi mai rau,ca nu-ti rescriu firmware-ul la drive.

    Donely nu lucreaza in Redmond,stie si el ce e pe net.

  9. #89 SP
    Senior Member Pisboy's Avatar
    Quote Originally Posted by GreyhounD View Post
    De obicei astfel de intrebari nu se pun pe un forum care se vrea a fi contra-pirateriei, de unde si raspunsul plastic si creativ al domnului Dj Mo.
    Pai nu am zis nimic de piratat,am zis consola MODATA,la fel cum au spus si altii mai sus ca au consola modata.

    Ok am pus o inrebare,prosteasca ,deplasata,off topic,cum vrei sa o numesti.Din ce am inteles Dl.Donely tine legatura cu alti granzi in materie ,din afara tarii.Who knows ..leak informations...why not.Ma rog ,am incercat marea cu sarea sa zicem.Si nu,nu am facut-o ca sa mai fac un post.
    Deci pentru asta trebuie sa dau cu capu de perete.

    Pai daca intrebam cum se scrie un dvd pirat pentru consola,dupa ce luam warn\ban,trebuia sa imi aplic si 50 de lovituri de bici?C'mon.
    Era de ajuns sa imi zica ca am pus o intrebare prosteasca si atat.
    Ma rog.Nu mai vreau sa stric topicul cu offtopic,si cu intrebari silly.

    Quote Originally Posted by SiCK™ View Post
    Pisboy..stai si tu cu ochiu' pe site-urile de gaming si amana update-ul vreo cateva zile.
    In afara de ban pe Live nu vad ce ar putea fi mai rau,ca nu-ti rescriu firmware-ul la drive.

    Donely nu lucreaza in Redmond,stie si el ce e pe net.
    asa da raspuns.Ms SICK.oricum asteptam sa updateze altii sa vad ce si cum.

  10. #90 SP
    Senior Member Dj Mo's Avatar
    pai daca tot asteptai, de ce ai mai pus intrebarea?

  11. #91 SP
    Senior Member sekhemet's Avatar
    sunteti groaznici

  12. #92 SP
    Member SiCK's Avatar
    Quote Originally Posted by sekhemet View Post
    sunteti groaznici
    Pai daca stiai ca-s groaznici de ce mai postezi offtopic ?

  13. #93 SP
    Senior Member sekhemet's Avatar

  14. #94 SP
    Member alalalt's Avatar
    Dupa parerea mea, NXE nu este un nou OS. Este un program care va rula la boot. Spun asta datorita faptului ca va necesita stocare externa (memory card sau hdd). OS-ul vechi nu va fi rescris, doar updatat pentru a facilita rularea programului. Ce credeti ca se intampla daca se deconecteaza memory cardul sau hdd-ul?
    Cum spunea cineva mai sus, cel mai rau lucru care se poate intampla la aplicarea updateului este ban pe live

  15. #95 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    @alalalt: Nu NXE cere spatiu pe card/hdd ci sistemul de creearea a avaturilor. Nu ai card sau HDD nu iti poti face avatar, imbraca etc dar dashboard-ul tot schimbat va fi.

  16. #96 SP
    Member alalalt's Avatar
    Scuze, my bad.

  17. #97 SP
    Member alalalt's Avatar
    A fost cineva de aici ales pentru a face updateul astazi?

  18. #98 SP
    Member richardm27's Avatar
    Latest news guys: pe trackere a aparut deja noul dashboard ce se poate instala pe 360 dupa o scriere ca la carte. Unii dintre cei care l-au descarcat deja au confirmat instalarea si faptul ca versiunea de pe trackere nu contine si avatarele....asa ca se pare ca si cei care au consola banata vor putea profita (nu la maxim) de noul dashboard.

  19. #99 SP
    Member alalalt's Avatar
    Am instalat noul dashboard acum 30 minute. Este diferit, mult diferit. In sensul bun. Cel mai mare feature de pana acum mi se pare posibilitatea instalarii jocurilor pe hdd, timpii de incarcare devenind MULT mai scurti. Partea proasta este ca nu voi putea accesa xbox live pana pe data de 19, moment in care se va putea descarca si sistemul de avatare. Daca doriti detalii, ask away

    Edit: am uitat sa mentionez, dvd-romul este accesat doar la inceput, pentru verificarea jocului. Deci zgomotul produs de consola este redus semnificativ, pana in punctul in care nu iti mai poti da seama daca este deschisa sau nu. Datorita faptului ca dvdromul nu mai este folosit, temperatura consolei este de asemenea redusa foarte mult. Oare asta este inceputul sfarsitului RROD?

    Edit2: Spatiul necesar instalarii pe hard disk este in jur de 6gb.

  20. #100 SP
    Member SiCK's Avatar
    alalalt,banuiesc ca ai GTAIV (sper)...poti sa-l instalezi sa vezi daca are pop-ins la fel de des ca si de pe disc ?
    Am jocul asta original si vreo 4 backup-uri,am schimbat si 2 console intre timp. Ar fi singurul lucru care ar face NXE ceva bun pentru mine.

    GTAIV e OK atata timp cat il joci,dar dupa o pauza de cateva zile daca incerci racing pe Live (sau load la un save pe la mijlocul jocului) vei pluti prin aer.Daca nu-l aveam original ziceam ca o fi de la discuri de 2 lei dar originalul e la fel.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 21 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 15 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 04-06-2015, 10:49
  2. Replies: 16 Last Post: 22-09-2014, 14:57
  3. Replies: 21 Last Post: 02-07-2014, 13:59
  4. Noul Dashboard 2.0.16091.0 By Marinake in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 20 Last Post: 10-09-2012, 13:35
  5. Ce parere aveti despre cele 2 jocuri? By Phander in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 6 Last Post: 04-12-2011, 06:45

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts