Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast
Results 41 to 60 of 67

Thread: Street Fighter 4 - Xbox 360

  1. #41 SP
    Senior Member Krusht's Avatar
    Ies toate miscarile si fara stick. Daca nu mergeau, nu se vindea jocul fara stick.
    La Chun-Li plus alti eroi, charge = tii cel putin 2 secunde in partea care iti arata
    Ex: Chun-Li ultra = tii spate pt 2 secunde minim, apoi fata spate fata si K K K
    La Guile Flash = tii jos 2 secunde si apoi sus si picior.
    Exerseaza ca ies.

  2. #42 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    News: Videos from the Street Fighter IV Finals : EventHubs.com









    ---------- Post added at 09:30 AM ---------- Previous post was at 09:18 AM ----------

    haha, Daigo e tipul din clipul ăsta


  3. #43 SP
    Taw
    Senior Member Taw's Avatar
    Mane, fara suparare dar link-urile sunt postate de muuult de Minimize, desi nu pe topicu asta.

  4. #44 SP
    Junior Member sebah_fit's Avatar
    mama spectaculare clipurile

  5. #45 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    shopto.net infused SFIV 360 Tournament 1st up to �300

    cine stie poate castiga si de la noi cineva

    cheers

  6. #46 SP
    Senior Member Minimize's Avatar
    Quote Originally Posted by BoDoPSX View Post
    shopto.net infused SFIV 360 Tournament 1st up to �300

    cine stie poate castiga si de la noi cineva

    cheers
    Pacat ca nu e si pe PSN, dar e posibil sa intervina lag intre conexiuni Ro-Uk.

  7. #47 SP
    Taw
    Senior Member Taw's Avatar
    Quote Originally Posted by Minimize View Post
    Pacat ca nu e si pe PSN, dar e posibil sa intervina lag intre conexiuni Ro-Uk.
    Toate concursurile mari au fost de-a lungul vremii organizate de site-uri mari(Fifa, Smackdown, Virtua Fighter) au fost pe xbox 360.
    Sony nu acorda prea mare importanta multiplayer-ului, nici nu sponsorizeaza concursuri si nici nu ieftineste consola.

  8. #48 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    May Tournaments

    Call of Duty 4 - PC - �1500* in Prizes
    Streetfighter 4 - PS3 - Upto �500* in Prizes
    Halo 3 - Xbox360 - Upto �500* in Prizes
    Team Fortress 2 - PC - Upto �1000* in Prizes

    a fost si de ps3

  9. #49 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  10. #50 SP
    Senior Member Minimize's Avatar
    documentarul full il gasiti pe UfragTv

  11. #51 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    SF IV m-a facut sa-mi dau seama care e categoria de jocuri la care sunt cel mai praf

    Pana acum ma amageam cu SoulCalibur sau DoA (MK vs DC nici nu-l includ). AI-ul ma omoara momentan pe medium de nu trec de al 4-lea jucator la arcade decat daca spamez ca nesimtitu
    Ca personaje, imi place cel mai mult Sagat, cu el joc cel mai usor.. dupa care evidentul Ken

    Sunt unele personaje idioate, care (la ochiul meu de neexperimentat) nu se pot pune cu restul. Bison sau Abel mi se par super praf.

    Totusi, care-i rosterul de tournament? Poti juca cu oricare? Ca Akuma are cel mai usor Ultra posibil si schemele lu' Ken/Ryu

    Chestia e ca.. jocul are ceva care te prinde de n-am mai vazut. M-am enervat dupa ce am repetat o lupta de vreo 10 ori, am inchis consola.. dar dupa 10 minute am aprins-o din nou si iar am sarit la bataie.

  12. #52 SP
    Taw
    Senior Member Taw's Avatar
    Quote Originally Posted by Khan View Post
    SF IV m-a facut sa-mi dau seama care e categoria de jocuri la care sunt cel mai praf

    Pana acum ma amageam cu SoulCalibur sau DoA (MK vs DC nici nu-l includ). AI-ul ma omoara momentan pe medium de nu trec de al 4-lea jucator la arcade decat daca spamez ca nesimtitu
    Ca personaje, imi place cel mai mult Sagat, cu el joc cel mai usor.. dupa care evidentul Ken

    Sunt unele personaje idioate, care (la ochiul meu de neexperimentat) nu se pot pune cu restul. Bison sau Abel mi se par super praf.

    Totusi, care-i rosterul de tournament? Poti juca cu oricare? Ca Akuma are cel mai usor Ultra posibil si schemele lu' Ken/Ryu

    Chestia e ca.. jocul are ceva care te prinde de n-am mai vazut. M-am enervat dupa ce am repetat o lupta de vreo 10 ori, am inchis consola.. dar dupa 10 minute am aprins-o din nou si iar am sarit la bataie.
    Bison e top-tier, a ajuns in multe finale, iar Daigo l-a batut pe Justin Wong cu Abel de n-a inteles nimic, amandoi fiind top players iar Daigo joaca cu Rufus ca main character.(in finala Destruction 2009)

    Akuma are Ultra-ul usor dar ia damage foarte mult (are a 2-a defensiva de la coada din joc, dupa Seth).
    Te astept diseara la o bataie.

    P.S. Ai mai jucat vreun SF pana acum?

  13. #53 SP
    Senior Member Minimize's Avatar
    Quote Originally Posted by Taw View Post
    Bison e top-tier, a ajuns in multe finale, iar Daigo l-a batut pe Justin Wong cu Abel de n-a inteles nimic, amandoi fiind top players iar Daigo joaca cu Rufus ca main character.(in finala Destruction 2009)
    No disrespect, dar habar nu ai despre ce vorbesti.

  14. #54 SP
    Senior Member Mr.KaKa's Avatar
    Bison nu este top tier.
    Dovada fiind numarul mic de jucatori care il folosesc in JP.
    Din cate stiu mai este unul singur (Neurosis) care mai misca ceva cu el, in rest utter silence.
    Daca era top tier si avea un reversal solid (marea lui lipsa) il vedeam pe Alex Valle cu main Dictator. (probably)

    IMO Bison este un caracter rush down iar cand pressure game-ul nu ii "iese" si in schimb el este cel stresat cu cross-up-uri si ce presiune mai poti pune pe el intr-un meci s-a cam terminat.
    Este balanced overall, are slabiciuni si puncte forte dar in niciun caz top tier.

    Foarte bine punctat pe eventhubs.

    M. Bison plays like his Super Turbo and Capcom vs. SNK 2 counterparts. He's very mobile, has good speed and damage and can be quite formidable.
    His poke attacks are excellent and you can use his EX-Scissor Kicks to get through fireball traps that used to give him so much trouble. He also has some solid reversal moves now.
    This guy is very good.


    Strengths
    + Tons of mobility with his air attack moves
    + Exceptional poke, standing Medium Kick
    + His EX moves are very good
    + Does pretty good damage when he hits
    + Strong zoning game
    + Master of the Tick Throw
    + Good foot and move speed
    + Bison dizzies other fighters fairly quickly

    Weaknesses
    - Multiple jump ins and cross up attacks give him trouble
    - Doesn't have great mix up options on offense, relies on a lot of pokes and throws
    - Range on Focus Attack isn't good
    - Psycho Crusher has limited use
    - Relies heavily on bait tactics and feints to deal damage



    Neurosis - Justin Wong
    Poate mi se pare mie dar nici unul dintre jucatori nu a aratat maximum
    LE: Nobody calls the Dictator "super praf".
    Pacat ca esti numai pe XBL Khan

  15. #55 SP
    Taw
    Senior Member Taw's Avatar
    Quote Originally Posted by Minimize View Post
    No disrespect, dar habar nu ai despre ce vorbesti.
    None taken, dar puteai sa ma corectezi.
    Rectific postul: Era vorba despre victoria lui Justin Wong asupra lui John Choi in finala Devastation 2009.

    Nu stiu daca s-a mai postat linkul despre care vorbea alecs.
    Street Fighter 4 Strategy Guide -- Moves, Combos and Tips : EventHubs.com

  16. #56 SP
    Senior Member nightprowler's Avatar
    eu astept sa vad un clip de-al lui ronan cu noul sau Stick

  17. #57 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by nightprowler View Post
    eu astept sa vad un clip de-al lui ronan cu noul sau Stick
    ...ah, l-am forjat puțin nu mai e chiar așa de nou. Urmează dar �ncă n-am aparatura necesară. N-ai văzut clipul meu cu Ikaruga? ce m-am chinuit să joc...lasă că rezolv și filmez tot

    Mie-mi place să fac tutoriale/guide-uri video, vroiam să fac un tutorial pentru -= Earn gold medals in all challenges =- dar c�nd am văzut calitatea clipului...am renunțat.

  18. #58 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by alecs View Post

    Weaknesses

    - Doesn't have great mix up options on offense, relies on a lot of pokes and throws


    LE: Nobody calls the Dictator "super praf".
    Pacat ca esti numai pe XBL Khan
    E primul SF pe care-l joc serios (nu pun la socoteala SF pe SNES dar la varsta aia nu prea conta ce joci, cum joci).
    Exceptand poate SoulCalibur, pana acum foloseam foarte rar block-ul intr-un meci, mergand pe ofensiva cat mai puternica. Si avand in vedere si slabiciunea spusa de tine pe care am citat-o mai sus, am un motiv destul de bun sa-l jignesc pe Dl. Dictator
    Akuma mi se potriveste mai mult cu stilul de joc (ma rog, sunt un nub, dar daca e sa-mi fac un stil...) desi imi fac un scop din a juca cu The King Sagat.

  19. #59 SP
    Taw
    Senior Member Taw's Avatar
    Mane, daca iti place ofensiva, Akuma e perfect, dar atentie mare ca-si ia damage la greu.Cand ti-e lumea mai draga, te trezesti ca nu mai ai viata.

    Strengths
    + Powerful character, takes off a lot of damage when he hits.
    + Excellent offensive options. Lots of ways to mix up his attack plan.
    + Medium and Hard Red Fireballs act like an EX-Projectile.
    + Air Fireball can set up some great pressure situations.
    + You can easily combo after landing a Demon Flip Dive Kick.

    Weaknesses
    - Horrible defensive (stamina) ranking. Can die very quickly.
    - Gets dizzied easily.
    - Red Fireballs have a terrible recovery time, can leave you wide open.

  20. #60 SP
    Member zempty's Avatar
    va astept in fiecare seara la un Steet Fihter IV

    gamertagul acesta este temporar pt. ca mi-a expirat Live-ul cand o sa trec pe Gold la cel vechi renunt la asta , dar pana atuncia dati-mi add si va astept in fiecare seara la o batae

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 01-07-2011, 14:36
  2. Replies: 15 Last Post: 07-07-2009, 22:19

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts