Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 8 of 8

Thread: Spartacus Legends

  1. #1 SP
    Member jacksonikus's Avatar

    Spartacus Legends

    A inceput cineva Spartacus Legends, noul joc free-to-play pentru membri gold?

  2. #2 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Stiu ca userul nina vorbea despre el, despre pros and cons, pe ChatBox...

    Ia sa-l incerc si eu...

  3. #3 SP
    Senior Member Pisboy's Avatar
    L-am tras si eu azi. Inca nu l-am inceput.

  4. #4 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Dau erori serverele in prostie, parca am juca pe serverele Ubisoft, pe pe LIVE

  5. #5 SP
    Senior Member nina's Avatar
    da,eu l-am testat din primele orele pe 25 iunie pe ps3
    au pus o varianta gresita pe sony
    nu mergea sa cumperi sclavi sau gladiatori incepatori
    nu mergea sa schimbi perk-ul

    astazi au pus alta varianta unde nu exista aceste buguri
    sunt level 9,am 4 gladiatori.3 verzi si unul albastru
    ala default e gri si nu poate ajunge la rating mare asa usor ca are 1 slot de perk
    aia verzi au 2 sloturi,aia albastri au 3 sloturi

    sa nu muriti des ca n-o sa-i puteti reinvia daca nu aveti gold coins
    eu am avut norocul ca am avut si 30 puncte uplay si am inceout cu 10.000 silver coins
    am batut 2 legendary gladitors.pe primii 2,cu Ajax gladiator dual dagger(2 pumnale) rating 127 cu 3 sloturi de perkuri pline
    am 2 perkuri care imi da 5% nu-stiu-ce,10% altceva si tot asa

    si mai sunt culori pentru ca la al 3 lea legendary avea 4 perk-uri parca

  6. #6 SP
    Senior Member Marinake's Avatar
    Si eu m-am apucat de el astazi si deja am facut ceva progrese.Am 2 gladiatori albastrii cu cate 3 perkuri, unul cu Dual-Hand Sword si unul cu Dual Swords si mai am un gladiator Verde cu 2 perkuri.As fi vrut sa cumpar si un Gladiator galben sau auriu cu 5 perkuri dar costa 7 galbeni si aveam nevoie de cel cu Dual-Hand Sword pentru a continua la misiuni.Galbenii se fac usor fata de alte jocuri, iar silver am ~50.000 pe care i-am facut in regiunea The Pit, sau mai este numita Insulae.Acolo este cel mai mare risc dar si cele mai mari sume in joc.Se castiga foarte bine pe meci, ~7000 la challenge daca executi adversarul.

    Am gasit si un wiki folositor pentru cei care joaca nebunia asta:
    Spartacus Legends - Spartacus Wiki - Spartacus: Blood and Sand, Spartacus: Gods of the Arena, Spartacus: Vengeance and more!

  7. #7 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    Jocul e interesant si addictive.. Luptele par simpliste la inceput, dar pe masura ce joci incepi sa vezi o urma de strategie in ele, nu merge doar button mashing.

    Cumva jocul scaleaza adversarii in functie de luptatorii tai? Am vazut ca la luptele tip Primus iti spune nivelul lor inainte, dar la luptele normale? Momentan am facut lupte doar in Ludus si Market, n-am incercat si restul zonelor..

    Se poate avansa lejer si fara sa cumperi gold coins? Eu am cam cheltuit monedele pe arme de leveluri mai mari, acum imi pare rau, trebuia sa iau niste gladiatori mai rasariti....

  8. #8 SP
    Senior Member Marinake's Avatar
    Quote Originally Posted by AndyZ View Post
    Cumva jocul scaleaza adversarii in functie de luptatorii tai? Am vazut ca la luptele tip Primus iti spune nivelul lor inainte, dar la luptele normale? Momentan am facut lupte doar in Ludus si Market, n-am incercat si restul zonelor..
    Nu cred.Eu am un luptator albastru de 155 rank si m-a dat la mistery in The Pit contra unuia de 52.
    Cat despre faza cu button-mash, trebuie sa stii cand sa ataci si cand sa te aperi.Mie nu prea imi iese faza cu feritul.Si cu galbenii e alta treaba, la inceput jocul iti lasa impresia ca il termini fara sa bagi bani in el, dar e free2play, right?
    Acum mai am nevoie de 3 gladiatori cu stiluri diferite dar mai am doar 1 slot liber si ca sa deblochez altul imi cere 17 coins.Si mai am 5 pentru ca mi-am cumparat 2 gladiatori albastri.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. League of Legends By siNcE in forum Jocuri PC
    Replies: 762 Last Post: 11-02-2017, 13:04
  2. Fable Legends By ReNeGaDe124 in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 21 Last Post: 09-06-2016, 18:26
  3. Rayman Legends By sexbobomb91 in forum Console Club
    Replies: 10 Last Post: 27-05-2013, 23:24
  4. Spartacus isi face aparitia in jocuri! By Dant3 in forum Console News
    Replies: 12 Last Post: 11-04-2013, 22:06
  5. R.I.P Andy Whitfield(Spartacus) By nops66 in forum Offtopic
    Replies: 12 Last Post: 13-09-2011, 13:06

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts