Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 3 of 3

Thread: Modare Wii mini

  1. #1 SP
    Junior Member xxcmrecords's Avatar

    Modare Wii mini

    Salut,

    Imi cer scuze in avans daca modarea nu este un subiect acceptat aici,nu am gasit nimic legat de asta la reguli.Se va sterge sterge thread-ul in caz contrar ma gandesc,

    De aproximativ 2 luni detin un Wii Mini ,luat de Craciun pt a fi oferit cadou,a venit impreuna cu 3 joculete ,as vrea sa il si modez pt a instala/juca altele.Din ce am inteles nu este asa usor de modat,fiind mai putin echipat fata de Wii obisnuit,acesta nu are acces internet si slot card SD,doar 1 singur port USB si Bluetooth pt a se conecta la controller.

    Am reusit modarea doar partial,am inteles ca este necesar Homebrew si CIOS in prima faza,acestea le am instalat cu ajutorul turialului de aici https://hackinformer...wii-mini/Â Â si ulterior ar fi necesar instalare Modmii si USB GX loader pt a rula jocurile de pe drive extern

    Am gasit urmatorul tutorial [ https://www.youtube-nocookie.com/emb...feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] blocat la punctul unde trebuie instalat din Multi Mod Manager ,WAD manager si ulterior USB GX Loader,minutul 4:53,cand intru acolo pierde conexiunea cu controller-ul,nu se mai realizeaza Sync,nici daca apas eu manual pe butonul Sync de pe controller sau consola.

    Fisierele acelea din "Copy to SD card" (minutul 4:16) le-am copiat tot pe stick USB deoarece lipseste slotul de card,posibil se aici sa fie problema.Alt ghid nu am gasit,poate a mai intampinat cineva problema mea si stie o posibila rezolvare sau tutorial.

    Multumesc,

  2. #2 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Te-ai uitat macar la regulament?
    3. Este interzisa promovarea pirateriei software si postarea de mesaje care contravin legilor in vigoare.

  3. #3 SP
    Manager paul's Avatar
    Cauta persoane care se ocupa de asta, oferind servicii pe Bazar Servicii Console.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Modare soft Playstation 2 / 3 , Nintendo Wii [ Bucuresti + Tara ] By florent in forum Bazar Servicii Console
    Replies: 70 Last Post: 29-05-2019, 19:30
  2. Vand Consola Wii Mini By DBoY in forum Bazar Nintendo: Console & Accesorii
    Replies: 4 Last Post: 30-05-2018, 19:41
  3. Replies: 6 Last Post: 26-11-2012, 19:05
  4. Replies: 95 Last Post: 11-11-2012, 13:03
  5. Replies: 0 Last Post: 09-12-2011, 11:07

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts