Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 7 of 7

Thread: Nintendo nu lucreaza momentan la nici un titlu pentru Wii, ci se axeaza pe Wii U

  1. #1 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar

    Nintendo nu lucreaza momentan la nici un titlu pentru Wii, ci se axeaza pe Wii U

    Cea mai noua consola de la Nintendo (proaspat lansata in America de Nord si in curand in magazinele din Europa) a devenit prioritatea numarul unu a firmei japoneze. Atat de importanta incat acestia au "uitat" de cealalta creatie a lor lansata in urma cu aproape 7-8 ani care a reusit sa le aduca victoria in lupta dintre consolele de generatia trecuta: Nintendo Wii-ul. "Cutia" care a devenit unul dintre elementele cheie din camera de zi a foarte multi casual gameri si nu numai.

    Bill Trinen, directorul de product marketing din America de Nord, a avut neplacerea de a confirma celor de la Gamespot faptul ca Nintendo nu lucreaza "in momentul de fata" la nici un titlu pentru Wii, toate studio-urile sale axandu-se pe Wii U.

    Oare sa fi pierdut Nintendo toata speranta pentru vechea lor consola avand in vedere ca le-au scazut vanzarile considerabil in ultimii ani? Si de aceea sa fi luat decizia de a investi cat mai multi oameni si bani in titlurile pentru Wii U? Sa fie aceasta decizia cea mai buna? Sau ar trebui ca aceste doua console sa primeasca la fel de multa dragoste?
    Attached Images Attached Images nintendo-wii-1280x720.jpg

  2. #2 SP
    Member MihneaWii's Avatar
    Au profitat destul pe urma vanzarilor de jocuri si console Wii.

    Totusi dupa parerea mea cel mai ok ar fi fost sa ia exemplul celor de la Sony care scot pe inca scot jocuri de PS2 .

  3. #3 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Quote Originally Posted by MihneaWii View Post
    Au profitat destul pe urma vanzarilor de jocuri si console Wii.

    Totusi dupa parerea mea cel mai ok ar fi fost sa ia exemplul celor de la Sony care scot pe inca scot jocuri de PS2 .
    aia zic si eu. Dar totusi aici cred ca se refera ca Nintendo nu vor mai scoate exclusive-uri sau titluri third party cum ar fi un nou Mario sau Zelda. Titlurile multiplaform vor aparea in continuare (FIFA, NFL etc). Dar cum ai zis tu, au castigat destui bani de pe Wii. Acuma sa se gandeasca la viitor

  4. #4 SP
    Member MihneaWii's Avatar
    Quote Originally Posted by Tudoran View Post
    . Titlurile multiplaform vor aparea in continuare (FIFA, NFL etc).
    Stim cu toti cum arata jocurile Fifa pe Wii. Cum arata, si cum se comporta. Sunt jalnice. Dar nu dam vina pe de acum batranul Wii, n-a fost facut pentru asa ceva, asa ca multiplatformurile astea n-o sa-i aduca mari profit oricum, asa ca mai bine mai dau un buf cu cate un joc d'ala exclusiv care au facut Nintendo celebri, si asa castigam si noi posesorii de Wii , si ei care incaseaza ce cumparam noi.

  5. #5 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Era de asteptat. Wii, desi e lansat de doar 6 ani nu 7-8, este depasit tehnic de alte console, iar odata cu aparitia PS Move/Kinect au scazut si vanzarile. Mi se pare normal sa-si sustina noua consola, mai ales ca acum poate intra si in atentia gamerilor care vor ceva relativ actual. Si pana la urma, cate jocuri bune au lansat Sony/MS pentru PS2/Xbox dupa lansarea actualei generatii? Exact unul: God of War 2.

  6. #6 SP
    Member Bodolay Botond's Avatar
    E trist..dar totodată de �nțeles.
    Wii e slăbuț din punct de vedere hardware, sau dacă nu...e cam uzat moral. Și după părerea mea asta c�ntărește cel mai mult �n decizia Nintendo de a renunța la a mai dezvolta jocuri pe Wii.
    Și primul semn a fost Zelda: Skyward Sword, practic c�ntecul de lebădă al lui Wii.
    Au deja 3DS/3DS XL, o consolă nouă (abia are un an și c�teva luni), de viitor, care se vinde bine și titlurile noi de jocuri vin năvală; a apărut și Wii U, se lucrează la interconectarea celor două console (3DS- Wii U)...oarecum e normal să renunțe la ceva ca să-și poată concentra atenșia și forța asupra ceva ce e nou și promițător.
    Asta nu �nseamnă că titlurile de la terți producători nu vor apărea �n continuare (drept dovadă Pandora's Tower, The Last Story, Xenoblade Chronicles sau Epic Mickey 2).
    Cum s-ar spune...”A murit Regele! Trăiască Regele!”

  7. #7 SP
    Junior Member Skiller's Avatar
    Wii-ul a avut jocuri foarte bune. Cred ca daca aveam un Xbox360 sau PS3 nu as fi cumparat asa de multe! Plus sa nu uitam de jocurile care in ciuda hardului slab au reusit sa faca jocuri cu o grafica unica: No More Heroes, No More Heroes 2 sau MadWorld. Daca aveti sansa luati-va o data Killer7. E pentru Gamecube dar se poate juca si oe Wii (daca ai un controller de Gamecube!)

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 17-09-2012, 12:31

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts