Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 71 of 364 FirstFirst ... 21 61 69 70 71 72 73 81 121 171 ... LastLast
Results 1,401 to 1,420 of 7268

Thread: Modificari Console: Downgrade PS3 la CFW 3.55, PS2, PSP, Xbox 360 Slim, Wii

  1. #1401 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by pwwj5 View Post
    Si odata modat poti juca din orice regiune sau se ramane tot la PAL?
    Da merg si cele SUA dar pb or sa fie cu cele care cer sa faca update. Iti exlic cand vi la modare.

  2. #1402 SP
    Junior Member Jigen's Avatar
    Donely, am o nedumerire. am un PS2 Fat modat si faza e ca daca joc jocuri pe sistem NTSC, consola le ruleaza color, insa in partea de sus a ecranului apar niste dungi subtiri rosii, versi si albastre (RGB). sa fie de la cablu? am cablul original cu care a venit consola. multumesc.

  3. #1403 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by Jigen View Post
    Donely, am o nedumerire. am un PS2 Fat modat si faza e ca daca joc jocuri pe sistem NTSC, consola le ruleaza color, insa in partea de sus a ecranului apar niste dungi subtiri rosii, versi si albastre (RGB). sa fie de la cablu? am cablul original cu care a venit consola. multumesc.
    Cumpara un cablu RGB si cred ca se rezolva.

  4. #1404 SP
    Junior Member MafiotuL's Avatar
    Quote Originally Posted by Razorel View Post
    Salut,
    Am si eu o intrebare. Am o problema cu dvd-rom-ul de la Xbox-ul meu, si anume eroarea "open tray" care se pare ca e destul de cunoscuta. E necesara inlocuirea dvd-rom-ului sau doar se poate curata cum am vazut pe you toube? Imi poti da un pret estimativ?
    Mersi.
    Donely, am si eu problema asta cu "open tray"... Din ce cauza apare si cum pot rezolva problema?

    Sunt din Galati, nu pot veni pana la tine doar ca sa te uiti la consola, ca m-ar costa o groaza de bani numai drumul.

    Am consola modata cu FW 1.51 (modata la Iulian in Galati, tu mi-ai recomandat persoana)!

    Si legat de FW 1.6, ar fi bine sa-l dau si eu pentru update FW, nu ? Dar cred ca n-am sa ma grabesc, pentru ca oricum nu ma joc online, si nu am inca niciun joc cu Wave 3 pe care sa vreau sa-l joc!

  5. #1405 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by MafiotuL View Post
    Donely, am si eu problema asta cu "open tray"... Din ce cauza apare si cum pot rezolva problema?

    Sunt din Galati, nu pot veni pana la tine doar ca sa te uiti la consola, ca m-ar costa o groaza de bani numai drumul.

    Am consola modata cu FW 1.51 (modata la Iulian in Galati, tu mi-ai recomandat persoana)!

    Si legat de FW 1.6, ar fi bine sa-l dau si eu pentru update FW, nu ? Dar cred ca n-am sa ma grabesc, pentru ca oricum nu ma joc online, si nu am inca niciun joc cu Wave 3 pe care sa vreau sa-l joc!
    Cauta pe Iulian si iti rezolva el tot.

  6. #1406 SP
    Junior Member MafiotuL's Avatar
    Quote Originally Posted by Donely View Post
    Cauta pe Iulian si iti rezolva el tot.
    Ok... Te rog sa-mi trimiti pe privat numarul lui de telefon, ca am pierdut numarul!

  7. #1407 SP
    Junior Member Televizorul's Avatar
    Dak imi modez xboxu la tine prin modechip(sa rulez jocurile de pe hard.),presupun ca trebuie desfacut xboxul si umblat in el....,cum ramane cu garanatia?Nu se va anula garantia din moment ce vei umbla in interiorul acestiua?(xboxu mi-l iau de pe gameshop).

  8. #1408 SP
    Junior Member MafiotuL's Avatar
    Daca imi amintesc eu bine, Donely salveaza garantia. Deci nu o pierzi. Mergi cu incredere.

    Oricum poti sa-ti scoti si singur acasa garantia, folosind un feon ca sa incalzesti hartia, si ceva fioarte subtire ca sa o indepartezi de pe carcasa. Cauta pe google/youtube si gasesti tutoriale scrise/video legat de asta!

  9. #1409 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by Televizorul View Post
    Dak imi modez xboxu la tine prin modechip(sa rulez jocurile de pe hard.),presupun ca trebuie desfacut xboxul si umblat in el....,cum ramane cu garanatia?Nu se va anula garantia din moment ce vei umbla in interiorul acestiua?(xboxu mi-l iau de pe gameshop).
    Nu se modeaza cu chip se modeaza soft. Nu se umbla la sigiliu deci consola ramane in garanatie.

  10. #1410 SP
    Member digitalhater's Avatar

  11. #1411 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by digitalhater View Post
    Nu am auzit de asa ceva.

  12. #1412 SP
    Junior Member Claw's Avatar
    Salut Donely, cunosti pe careva care mi-ar putea moda 360-ul in Covasna sau Brasov?
    As veni la tine dar as avea cam mult de mers

  13. #1413 SP
    Senior Member Christien's Avatar
    Quote Originally Posted by Claw View Post
    Salut Donely, cunosti pe careva care mi-ar putea moda 360-ul in Covasna sau Brasov?
    As veni la tine dar as avea cam mult de mers
    S-au inventat serviciile de curierat.


    Donely daca modez un PS2 , voi putea juca jocuri din alte regiuni pe consola europeana ?

  14. #1414 SP
    Junior Member Claw's Avatar

    Wink

    Christien, in primul rand nu ai raspuns la intrebare, in al doilea intrebarea nu ti-a fost adresata tie.
    Mergi afara, ocupati timpul cu ceva. Nu te baga in treburile altora

  15. #1415 SP
    Junior Member Flavy's Avatar
    As vrea si eu sa apelez sunt din Braila si am un XBOX 360 Arcade cumparat in Noiembrie anul trecu dar nu prea stiu de software are si ce FW..ma poti ajuta sa aflu aceste info?

  16. #1416 SP
    Junior Member skysweeper's Avatar
    Donely, mai de mult mi-am modat un wii la tine, nu are nimic, merge perfect dar vroiam sa intreb daca jocurile NTSC produc vreo problema daca nu cer update. Pana acum mi-am luat doar jocuri PAL.

  17. #1417 SP
    Senior Member nightprowler's Avatar
    Donely the master!

    am si eu o intrebare..am modat xboxul la tine si acum vad pe aici ca e posibil sa salvez jocurile pe hdd datorita modarii? ca eu am incercat dar zice ca trebuie sa updatez dash-ul si alte cele ..

  18. #1418 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Quote Originally Posted by nightprowler View Post
    Donely the master!

    am si eu o intrebare..am modat xboxul la tine si acum vad pe aici ca e posibil sa salvez jocurile pe hdd datorita modarii? ca eu am incercat dar zice ca trebuie sa updatez dash-ul si alte cele ..
    Salvarile jocurilor se fac automat pe hdd, modata sau nemodata. Tu cred ca vorbesti despre instalarea pe hdd, aceasta se face doar cu update-ul de dashboard, la fel, consola modata sau nemodata.

  19. #1419 SP
    Senior Member nightprowler's Avatar
    Quote Originally Posted by GreyhounD View Post
    Salvarile jocurilor se fac automat pe hdd, modata sau nemodata. Tu cred ca vorbesti despre instalarea pe hdd, aceasta se face doar cu update-ul de dashboard, la fel, consola modata sau nemodata.
    da la instalare ma refeream ..greseala mea de exprimare, ma scuzati. si multumesc de raspuns.

  20. #1420 SP
    Junior Member icspe's Avatar
    hdd de 20 gb pt xbox360 mai ai?o sa aduci?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 71 of 364 FirstFirst ... 21 61 69 70 71 72 73 81 121 171 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts