Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 115 of 364 FirstFirst ... 15 65 105 113 114 115 116 117 125 165 215 ... LastLast
Results 2,281 to 2,300 of 7268

Thread: Modificari Console: Downgrade PS3 la CFW 3.55, PS2, PSP, Xbox 360 Slim, Wii

  1. #2281 SP
    Junior Member covaci adrian's Avatar
    don pana vineri o sa apar cu ceva poze cu modari facute de mn sper si un mic clip\:d/

  2. #2282 SP
    Junior Member Jaak's Avatar
    Don, ce stii despre aplicatii de genul NXE2GOD Xbox 360 Homebrew App? Sau, ce ai putea sa-mi spui despre ele(in principal cea din clip); necesita skill/ustensile de modding, sunt friendly user, trebuie sa-i fac update-uri... etc? Si cel mai important, faci asa ceva sau... e nesigur/riscant, nu e domeniul tau, nu se merita?

  3. #2283 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by Jaak View Post
    Don, ce stii despre aplicatii de genul NXE2GOD Xbox 360 Homebrew App? Sau, ce ai putea sa-mi spui despre ele(in principal cea din clip); necesita skill/ustensile de modding, sunt friendly user, trebuie sa-i fac update-uri... etc? Si cel mai important, faci asa ceva sau... e nesigur/riscant, nu e domeniul tau, nu se merita?
    "If you have kernel 2.0.8495.0 or HIGHER, YOU CANNOT INSTALL XBReboot
    If you have kernel 2.0.7371.0 or lower, there is one more check to do, which requires you to read the nand chip with a homemade lpt nand reader.....bala bla bla "

    E prea complicat comandante si riscant pentru consola. Nu se face la orice versiune de kernel si sincer nu fac asa ceva.

  4. #2284 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    A mai apărut ceva...

    FreeLT for Liteon 74, 83v1, 83v2, 93

  5. #2285 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    A mai apărut ceva...


    Este fake comandante. O sa iasa oficial cat de curand. Thx oricum.

  6. #2286 SP
    Banned calin00bz's Avatar
    don, dupa parerea ta care ar fi cel mai bun mod pt xbox 360? (pretul nu conteaza)

  7. #2287 SP
    ديجي الأمطار DeeJay-RainY's Avatar
    Don am auzit ca vrei sa cumperi drive-uri Lite-On
    http://www.consolegames.ro/forum/f41...rom-lite-x360/
    120 lei

  8. #2288 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by calin00bz View Post
    don, dupa parerea ta care ar fi cel mai bun mod pt xbox 360? (pretul nu conteaza)
    Modare cu noul FW LiteOn_iXtreme_LT


    ---------- Post added 20-01-2010 at 10:05 AM ----------

    Quote Originally Posted by =Flavius= View Post
    Don am auzit ca vrei sa cumperi drive-uri Lite-On
    http://www.consolegames.ro/forum/f41...rom-lite-x360/
    120 lei
    Da dar le cumpar cu 70 ron.

    ---------- Post added 20-01-2010 at 10:16 AM ----------

    Incepand de astazi disponibila modare Xbox 360 cu drive LiteOn orice versiune, cu noul FW LiteOn iXtreme LT !!!

    Thx C4EVA and Team Jungle !



  9. #2289 SP
    Member digitalhater's Avatar
    Same price I suppose?! Pt cei ce au deja modata consola, se va plati "gen" update de FW?

  10. #2290 SP
    ديجي الأمطار DeeJay-RainY's Avatar
    Il vrei cu 100 ?

  11. #2291 SP
    Member davidteen14's Avatar
    Salut Donley, am si eu o problema dar nu e la o consola, este la o piesa de calculator, si anume un RAM.
    Am rupt o rezistena din gresala(e o poveste lunga) si nu l-am mai pus in calculator pentru ca imi era frica ca se arde, bine ca am fost precaut.Intrebarea este urmatoarea ai putea sa o faci?Mai jos este o poza, o rezistenta de genul s-a rupt, cea incercuita cu rosu.A mai ramas putin fluor daca asa se numeste metalul ala argintiu care le tine lipite acolo.Multumesc!
    Attached Images Attached Images ram-stricat.jpg

  12. #2292 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by digitalhater View Post
    Same price I suppose?! Pt cei ce au deja modata consola, se va plati "gen" update de FW?
    exact la fel

    ---------- Post added 20-01-2010 at 12:47 PM ----------

    Quote Originally Posted by =Flavius= View Post
    Il vrei cu 100 ?
    Cu 70 le iau bro sigilate. Sorry !

    ---------- Post added 20-01-2010 at 12:49 PM ----------

    Quote Originally Posted by davidteen14 View Post
    Salut Donley, am si eu o problema dar nu e la o consola, este la o piesa de calculator, si anume un RAM.
    Am rupt o rezistena din gresala(e o poveste lunga) si nu l-am mai pus in calculator pentru ca imi era frica ca se arde, bine ca am fost precaut.Intrebarea este urmatoarea ai putea sa o faci?Mai jos este o poza, o rezistenta de genul s-a rupt, cea incercuita cu rosu.A mai ramas putin fluor daca asa se numeste metalul ala argintiu care le tine lipite acolo.Multumesc!
    Se poate dar ne trebuie piesa la valoare respecticva. Dar nu pare a fi rezistenta aia ci mai degraba un condensator smd.

  13. #2293 SP
    Member davidteen14's Avatar
    Ok ,pot sa ti-l trimit?Da-mi un PM daca se poate cu suma necesara pentru reparatie.Adresa ta o am.

  14. #2294 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by davidteen14 View Post
    Ok ,pot sa ti-l trimit?Da-mi un PM daca se poate cu suma necesara pentru reparatie.Adresa ta o am.
    Trimite-o asa. Nu am pe ce sa iti iau bani, numai sa gasesc valoare respectiva. Vorbim dupa ce o punem pe picioare.

    Incepand de astazi disponibila modare Xbox 360 cu drive LiteOn orice versiune, cu noul FW LiteOn iXtreme LT !!!

    Thx C4EVA and Team Jungle !



  15. #2295 SP
    Junior Member ov3r85's Avatar
    controler DS3? la ce pret?

  16. #2296 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by ov3r85 View Post
    controler DS3? la ce pret?
    Nu am asa ceva

  17. #2297 SP
    Senior Member Christien's Avatar
    Donele , modezi cumva gamecube-uri ?

  18. #2298 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by Christien View Post
    Donele , modezi cumva gamecube-uri ?
    Sa ma uit sa vad daca mai am vre-un chip ratacit de gamecube.

  19. #2299 SP
    Member davidteen14's Avatar
    Ok Donley, o sa o pun maine placuta la posta, vezi ca o sa pun un semn acolo unde este rupta rezistenta aia sau ce o fi ea.

  20. #2300 SP
    Junior Member blizzybad's Avatar
    Don...diferenta dintre un Xbox 360 premium Hdd 20 GB si un Elite 120 GB e doar hardu? nu?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 115 of 364 FirstFirst ... 15 65 105 113 114 115 116 117 125 165 215 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts