Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 228 of 364 FirstFirst ... 128 178 218 226 227 228 229 230 238 278 328 ... LastLast
Results 4,541 to 4,560 of 7268

Thread: Modificari Console: Downgrade PS3 la CFW 3.55, PS2, PSP, Xbox 360 Slim, Wii

  1. #4541 SP
    Member awaytokill's Avatar
    eu am o consola ps3 fat si am updatato la 3.60 se mai poate moda?

  2. #4542 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by dariussoreata View Post
    eu am o consola ps3 fat si am updatato la 3.60 se mai poate moda?
    Deocamdata NU

  3. #4543 SP
    Junior Member Mirciulikkk's Avatar
    Quote Originally Posted by Donely View Post
    Hai sa fim seriosi, necesita flashchip pentru dump de nand, fire lipite pe placa de baza etc, etc, etc. Investitie si munca multa. Altul nou.
    How to fix the Wankybrick for NAND consoles | rms's crypt
    Ambele solutii necesita aceleasi lucruri, nu?
    Deci tu spui ca nu merita?

  4. #4544 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by Mirciulikkk View Post
    How to fix the Wankybrick for NAND consoles | rms's crypt
    Ambele solutii necesita aceleasi lucruri, nu?
    Deci tu spui ca nu merita?
    Da acelasi lucru

  5. #4545 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by bulky View Post
    2 microfoane ptr ps3 comaptibil cu guitar hero sau rockband pret?
    Sorry numai ce este in lista de pe prima pagina

  6. #4546 SP
    Junior Member CristianNr1's Avatar
    Modare Xbox 360 Slim?

  7. #4547 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Aveti rabdare, sheeze... cred ca s-a saturat Dony sa raspunda la intrebarea astea over and over again.

  8. #4548 SP
    Junior Member CristianNr1's Avatar
    Pai se tot dau termene(..dupa10 martie,dupa20 martie).probabil grabim treaba asa

  9. #4549 SP
    Junior Member ady_ro's Avatar
    O intrebare as avea si eu.
    Am achizitionat de la Donely un ps3key in urma cu ceva vreme.
    Am mers pe site-ul lor pt update la ultima versiune si tot ce am gasit este:

    PS3Key v4.5 Firmware

    Spoof firmware, tricks the PS3 system into believing you are running 3.55 firmware so no accidental updates can occur.


    Am incercat azi un joc ce necesita 3.55 si nu functioneaza. Folosesc ultima varianta MultiMAN.
    Va rog ajutati-ma ca nu am folosit prea mult aceast stick si is un adevarat noob in materie.


    Sistemul meu este 3.41. Pot face update la 3.55 sau nu va merge cu acest ps3key?
    Daca are cineva acelasi stick i-as fi recunoscator daca imi poate da un pm ca sa nu fac spam aici.

  10. #4550 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by ady_ro View Post
    O intrebare as avea si eu.
    Am achizitionat de la Donely un ps3key in urma cu ceva vreme.
    Am mers pe site-ul lor pt update la ultima versiune si tot ce am gasit este:

    PS3Key v4.5 Firmware

    Spoof firmware, tricks the PS3 system into believing you are running 3.55 firmware so no accidental updates can occur.


    Am incercat azi un joc ce necesita 3.55 si nu functioneaza. Folosesc ultima varianta MultiMAN.
    Va rog ajutati-ma ca nu am folosit prea mult aceast stick si is un adevarat noob in materie.


    Sistemul meu este 3.41. Pot face update la 3.55 sau nu va merge cu acest ps3key?
    Daca are cineva acelasi stick i-as fi recunoscator daca imi poate da un pm ca sa nu fac spam aici.
    Trebuie sa treci pe modare soft pe FW 3.55 cu spoof 3.60, ca sa nu mai folosesti stick-ul ala si sa ai compatibilitate mare la jocuri. Suna-ma !!

  11. #4551 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    un fix YLOD cat ma costa ?

  12. #4552 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by Luigi View Post
    un fix YLOD cat ma costa ?
    NU fac asa ceva.

  13. #4553 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    NOU, NOU, NOU !!

    Pistol suport pentru PS3 MOVE = 40 ron
    Cablu prelungitor pentru Xbox 360 Kinect Sensor = 50 ron
    Sursa alimentare 220V pentru Xbox 360 Slim = 170 ron
    Sursa alimentare Xbox 360 Kinect Sensor Europa = 80 ron
    HDD Hard Drive Disk, 250 GB pentru Xbox 360 Slim = 250 Ron
    New Classic Pro Controller pentru Wii = 50 ron
    Wii mote cu motion plus incorporat = 100 ron
    X-BOX 360 controler negru wireless = 140 ron

  14. #4554 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Quote Originally Posted by Luigi View Post
    un fix YLOD cat ma costa ?
    Poti sa intri la mine pe blog si acolo sunt niste baieti care fac asa ceva. Scuze Dony daca nu trebuia sa postez aici. Vroiam sa-l ajut pe om.

  15. #4555 SP
    Member haimi708's Avatar
    Quote Originally Posted by Luigi View Post
    un fix YLOD cat ma costa ?
    YLOD- ul cel mai bine e sa-l rezolvi prin rebulding (marea majoritatea incearca sa-l rezolve prin reflow - adica prin incalzirea cu aer cald a procesorului, folosind pentru asta un heat gun, dar din pacate metoda asta tine doar 3-4 luni). Prin rebulding (cu o statie infrarosu) se relipeste din nou procesorul ca la inceput (se curata procesorul si se inlocuiesc si bilutele de cositor - practic va fi ca la inceput cand a iesit din fabrica). Reflow costa cca. 100 ron iar rebulding costa cca 200 ron.

  16. #4556 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by haimi708 View Post
    YLOD- ul cel mai bine e sa-l rezolvi prin rebulding (marea majoritatea incearca sa-l rezolve prin reflow - adica prin incalzirea cu aer cald a procesorului, folosind pentru asta un heat gun, dar din pacate metoda asta tine doar 3-4 luni). Prin rebulding (cu o statie infrarosu) se relipeste din nou procesorul ca la inceput (se curata procesorul si se inlocuiesc si bilutele de cositor - practic va fi ca la inceput cand a iesit din fabrica). Reflow costa cca. 100 ron iar rebulding costa cca 200 ron.
    Corect de aceea nici nu fac.

  17. #4557 SP
    Junior Member teokhym's Avatar
    Salut o placa de baza pentru un ps2 slim model 70004 ai avea?

  18. #4558 SP
    Senior Member calin_kalf's Avatar
    am si eu o intrebare: ce rezolva modarea (xbox 360)? pot sa joc jocurile originale online sau primesc flag --> ban? daca dupa ce il modezi imi fac un cont nou pe XBL, pot sa joc pe acel cont online?
    multumesc

  19. #4559 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Da insa trebuie sa platesti pt online, da si da. Si nu mai pune intrebari de piraterie.

    Quote Originally Posted by haimi708 View Post
    YLOD- ul cel mai bine e sa-l rezolvi prin rebulding (marea majoritatea incearca sa-l rezolve prin reflow - adica prin incalzirea cu aer cald a procesorului, folosind pentru asta un heat gun, dar din pacate metoda asta tine doar 3-4 luni). Prin rebulding (cu o statie infrarosu) se relipeste din nou procesorul ca la inceput (se curata procesorul si se inlocuiesc si bilutele de cositor - practic va fi ca la inceput cand a iesit din fabrica). Reflow costa cca. 100 ron iar rebulding costa cca 200 ron.
    Cei recomandati de mine au asa ceva, statie cu care fac reballing.

  20. #4560 SP
    Senior Member calin_kalf's Avatar
    am zis foarte clar jocurile originale

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts