Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 258 of 364 FirstFirst ... 158 208 248 256 257 258 259 260 268 308 358 ... LastLast
Results 5,141 to 5,160 of 7269

Thread: Modificari Console: Downgrade PS3 la CFW 3.55, PS2, PSP, Xbox 360 Slim, Wii

  1. #5141 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by Jo!nT View Post
    de 3.56 ce se mai aude Donely????
    Multumesc
    Pace !
    Deocamdata nimic concret.

  2. #5142 SP
    Junior Member Jo!nT's Avatar
    Totusi e bine k se aude ceva....

    Ms... Pace !

  3. #5143 SP
    Junior Member Mdude's Avatar
    donely, se poate repara un ylod....?

  4. #5144 SP
    Member digitalhater's Avatar
    Salut. Am iXtreme 1.1, exista vre-un risc daca fac update la ultimul dashboard via USB stick?

    Multumesc frumos anticipat!

  5. #5145 SP
    Junior Member noidoimm's Avatar
    Donely tocmai mi-a "rezolvat" cu succes un 0225 Winbond. Il recomand cu incredere plus ca omul este si foarte prompt. Eu fiind din provincie miercuri am trimis consola, vineri am si primit inapoi minunatia. Multumesc mult Donely. Toate cele bune din partea unui client multumit.

  6. #5146 SP
    Junior Member ciobuzzz's Avatar
    salut. am si eu un xbox slim din 12.02.2011 cu hdd de 250gb se poate moda?

  7. #5147 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by Mdude View Post
    donely, se poate repara un ylod....?
    Nu repar

    ---------- Post added 19-08-2011 at 06:03 PM ----------

    Quote Originally Posted by ciobuzzz View Post
    salut. am si eu un xbox slim din 12.02.2011 cu hdd de 250gb se poate moda?
    Da costa 250 ron

    ---------- Post added 19-08-2011 at 06:03 PM ----------

    Quote Originally Posted by noidoimm View Post
    Donely tocmai mi-a "rezolvat" cu succes un 0225 Winbond. Il recomand cu incredere plus ca omul este si foarte prompt. Eu fiind din provincie miercuri am trimis consola, vineri am si primit inapoi minunatia. Multumesc mult Donely. Toate cele bune din partea unui client multumit.
    SI eu multumesc mult !!

  8. #5148 SP
    Junior Member dragonasul2006's Avatar
    Salut! Vreau sa achzitionez o consola xbox 360 slim 250 gb de la emag noua, intrebarea mea este se poate moda? daca da mai ramane consola in garantie dupa modare? multumesc! Consola XBOX 360 HDD 250GB CDM7040116-885370127164 - eMAG.ro

  9. #5149 SP
    Member Game101's Avatar
    Quote Originally Posted by Donely View Post
    Data de fabricatie din spatele consolei prima data si apoi mai vorbim.
    Data de fabricatie este 2010-10-30.

  10. #5150 SP
    Junior Member edy4vali's Avatar
    Salut. Am intrat azi in posesia unui move starter pack, am introdus discul demo intr-o consola modata 3.55 cu multiman ca manager. Dupa cateva ore de joc am scos discul demo si am vrut sa incarc un alt joc cu multiman.
    Surpriza !!! nu mai apare multimanul si implicit nici imaginile discurilor de pe Hdd-uri.
    Desi nu mi-a cerut update nici unul din demo-urile de pe disc si nici la net nu este conectata consola, am verificat totusi fw-ul. A ramas tot 3.55 . Detin consola de 1 sapt., nu am prea multe cunostinte asa ca intrebarea mea este:
    1.In clipa asta mai este modata cwf3.55 sau exista posibilitatea de a-mi modifica wf-ul fara sa ma intrebe iar actualul wf sa fie cel oficial 3.55?
    2. Daca mai este modata inca, unde este multimanul si cum pot sa il repar ?

  11. #5151 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by Game101 View Post
    Data de fabricatie este 2010-10-30.
    90% este cu chipset winbond si costa 250 ron modarea. Ia datele de contact sa luam legatura

    ---------- Post added 21-08-2011 at 09:09 AM ----------

    Quote Originally Posted by edy4vali View Post
    Salut. Am intrat azi in posesia unui move starter pack, am introdus discul demo intr-o consola modata 3.55 cu multiman ca manager. Dupa cateva ore de joc am scos discul demo si am vrut sa incarc un alt joc cu multiman.
    Surpriza !!! nu mai apare multimanul si implicit nici imaginile discurilor de pe Hdd-uri.
    Desi nu mi-a cerut update nici unul din demo-urile de pe disc si nici la net nu este conectata consola, am verificat totusi fw-ul. A ramas tot 3.55 . Detin consola de 1 sapt., nu am prea multe cunostinte asa ca intrebarea mea este:
    1.In clipa asta mai este modata cwf3.55 sau exista posibilitatea de a-mi modifica wf-ul fara sa ma intrebe iar actualul wf sa fie cel oficial 3.55?
    2. Daca mai este modata inca, unde este multimanul si cum pot sa il repar ?
    Ii trebuie o remodarea daca nu isi revine.

  12. #5152 SP
    Junior Member edy4vali's Avatar
    Ii trebuie o remodarea daca nu isi revine.
    Multumesc de raspuns. Deja am luat in calcul varianta !

  13. #5153 SP
    Junior Member blizzybad's Avatar
    Auzi donely esti interesat sa cumperi un xbox 360 arcade pentru piese? are E74 pentru a doua oara in acest an...odata l-am reparat...ma gandesc k poate iti trebuie pentru piese...anunta-ma daca ai nevoie.

  14. #5154 SP
    Junior Member bobe369's Avatar
    am un ps3 care a fost modat cu cfw3.55, dar acum nu stiu cum dar are versiunea 3.66.....se mai poate face ceva sa-l remodez?

  15. #5155 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by blizzybad View Post
    Auzi donely esti interesat sa cumperi un xbox 360 arcade pentru piese? are E74 pentru a doua oara in acest an...odata l-am reparat...ma gandesc k poate iti trebuie pentru piese...anunta-ma daca ai nevoie.
    Nu sorry

    ---------- Post added 21-08-2011 at 03:19 PM ----------

    Quote Originally Posted by bobe369 View Post
    am un ps3 care a fost modat cu cfw3.55, dar acum nu stiu cum dar are versiunea 3.66.....se mai poate face ceva sa-l remodez?
    Asteapta sa iasa modchip intern cu dual boot fw

  16. #5156 SP
    Junior Member macabis2's Avatar
    Pot verifica acasa daca e Winbond?

  17. #5157 SP
    Junior Member adrian82's Avatar
    pierzi garantia ! Daca te da bani afara din casa desfal marezi cu o pagina doua mai in jos poze cu codurile de pe chip .

  18. #5158 SP
    Junior Member FaLLenSwOr's Avatar
    Am o intrebare Donely as dori sa acizitonez un ps3 nu pream am bani sa cumpar jocuri originale , intrebarea mea este pe ce trebuie sa le pui jocurile ex: dvd,Cd,dvd dual layer ca sa le joci pe ps3?

    P.S. Stiu ca consola trebuie modata

  19. #5159 SP
    Junior Member macabis2's Avatar
    Eu am asta si nu cred ca are garantie
    Xbox 360 Console: Amazon.co.uk: PC & Video Games
    ce ziceti? Sa o desfac?

  20. #5160 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by macabis2 View Post
    Pot verifica acasa daca e Winbond?
    Mai bine da-mi mie data de fabricatie a consolei si iti spun eu ce chipset ai. NU o sa sti sa o desfaci cum trebuie si ai sa rupi pe acolo cleme etc

    ---------- Post added 22-08-2011 at 07:38 AM ----------

    Quote Originally Posted by FaLLenSwOr View Post
    Am o intrebare Donely as dori sa acizitonez un ps3 nu pream am bani sa cumpar jocuri originale , intrebarea mea este pe ce trebuie sa le pui jocurile ex: dvd,Cd,dvd dual layer ca sa le joci pe ps3?

    P.S. Stiu ca consola trebuie modata
    Ia datele mele de contact sun-ma si am sa iti explic despre ce este vorba.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts