Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 291 of 364 FirstFirst ... 191 241 281 289 290 291 292 293 301 341 ... LastLast
Results 5,801 to 5,820 of 7270

Thread: Modificari Console: Downgrade PS3 la CFW 3.55, PS2, PSP, Xbox 360 Slim, Wii

  1. #5801 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by flaviud View Post
    salut! o sa vin sa las si eu ps3-ul. presupun ca nu trebuie decat consola, nu?
    Numai consola.

  2. #5802 SP
    Junior Member marcelsm's Avatar
    Don,ai ceva noutati in legatura cu TB-urile china?

  3. #5803 SP
    Junior Member buletin's Avatar
    Salut, nu o sa mai iese nici o metoda pentru modarea unui xbox cu chipset WIN ??? o sa ramana doar metoda cu burghiu ?

  4. #5804 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by marcelsm View Post
    Don,ai ceva noutati in legatura cu TB-urile china?
    Nimic inca astepts si eu.


    Quote Originally Posted by buletin View Post
    Salut, nu o sa mai iese nici o metoda pentru modarea unui xbox cu chipset WIN ??? o sa ramana doar metoda cu burghiu ?
    Numai metoda cu burghiul. AI grija cine iti face modarea asta.

  5. #5805 SP
    Member sensamur's Avatar
    Salut Don! Ai zis sa revin dupa 5 cu problema.Deci un prieten a luat un psp 1004 din targ si are cateva probleme:nu merg jocurile pe el se blockeaza la imaginea cu PSP, antena de wifi nu cred ca este buna si nici la pc nu se conecteaza(sa fie problema doar la placa de baza?) si umd driverul e stricat dar pe asta nu vrea sal repare.Momentan psp e facut numai cipuri pt ca la dezasamblat ca sa ii schimbe carcasa care cea veche era facuta varza.Deci crezi ca poti sai faci cv sa mearga jocurile p...tate si antena wifi pt multiplayer sau macar softul original sa mearga?

  6. #5806 SP
    Junior Member buletin's Avatar
    ok, mersi don .. imi poti lasa un nr de tel , sa te sun si eu pe luni ca sa mi-l modezi, daca nu te incurc si nu esti prea ocupat ? mersi .

  7. #5807 SP
    Junior Member Ervin's Avatar
    ▪ X360 modare soft cu noul iXtreme LT+ 2.0 = 100 Ron pt Samsung
    ▪ Nou! Modare soft X360, dvd-rom Hitachi cu noul iXtreme LT + 2.0 Hitachi= 100 ron
    ▪ Nou! Modare soft X360, dvd-rom BenQ cu noul iXtreme LT+ 3.0 = 100 ron
    ▪ Nou! Modare soft X360 cu dvd-rom LiteOn 83850c ( data de fabricatie dupa luna martie 2009 ) cu noul FW LiteOn iXtreme LT+ 3.0 = 100 Ron
    ▪ Nou! Modare soft X360 cu dvd-rom LiteOn 83850cV2 si LiteOn 93450 ( data de fabricatie dupa luna august 2009 ) cu noul FW LiteOn iXtreme LT+ 3.0 = 100 Ron
    ▪ Nou! Acum disponibila modare soft X360 cu drive LiteOn toate versiunile ( 7485, 83850, 83850cV2 si 93450 ), cu noul FW LiteOn iXtreme LT+ 3.0
    ▪ Nou! Unban (UnCripple) HDD X-box 360 dupa banarea consolei = 50 Ron
    Care dintre modări este cea mai bună? Aş dori să �mi modez Xbox360-ul �n următoarele zile şi nu prea ştiu care e cea mai bună variantă.

  8. #5808 SP
    Junior Member dreamer's Avatar
    Salutare, donely. Cat m-ar costa si pe mine o schimbare de pasta termica la un PS3 Phat?

  9. #5809 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by sensamur View Post
    Salut Don! Ai zis sa revin dupa 5 cu problema.Deci un prieten a luat un psp 1004 din targ si are cateva probleme:nu merg jocurile pe el se blockeaza la imaginea cu PSP, antena de wifi nu cred ca este buna si nici la pc nu se conecteaza(sa fie problema doar la placa de baza?) si umd driverul e stricat dar pe asta nu vrea sal repare.Momentan psp e facut numai cipuri pt ca la dezasamblat ca sa ii schimbe carcasa care cea veche era facuta varza.Deci crezi ca poti sai faci cv sa mearga jocurile p...tate si antena wifi pt multiplayer sau macar softul original sa mearga?
    O sa incercam cu modarea. Restul nu am cum sa il ajut



    Quote Originally Posted by buletin View Post
    ok, mersi don .. imi poti lasa un nr de tel , sa te sun si eu pe luni ca sa mi-l modezi, daca nu te incurc si nu esti prea ocupat ? mersi .
    Aidate de contact la semnatura mea.



    Quote Originally Posted by Ervin View Post
    Care dintre modări este cea mai bună? Aş dori să �mi modez Xbox360-ul �n următoarele zile şi nu prea ştiu care e cea mai bună variantă.
    RGH cea mai buna modare. Suna-ma pentru detalii


    Quote Originally Posted by dreamer View Post
    Salutare, donely. Cat m-ar costa si pe mine o schimbare de pasta termica la un PS3 Phat?
    Nu fac asa ceva.




    LT+ 3.0 pentru Lite-On Slim (0225/0272/0401 et 1071) in test final


    [2012-01-15 04:09AM UTC] #c4e <c4eva> LT 3.0 for 0272/0225/0401/1071 slim liteons and a new JF to be released within 24 hours!

  10. #5810 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Disponibil de astazi modare X-Box 360 SLIM cu drive Lite-On 0272 (9504), 0225, 0401 si 1071 cu ultimul cfw, LT+ V3.0

  11. #5811 SP
    Junior Member cosminm's Avatar
    Salut Donely. Cat m-ar costa un upgrade de la lt+2.0 la lt + 3.0 pentru un xbox 360 slim revizie 0225?
    Multam.

  12. #5812 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by cosminm View Post
    Salut Donely. Cat m-ar costa un upgrade de la lt+2.0 la lt + 3.0 pentru un xbox 360 slim revizie 0225?
    Multam.
    50 ron

  13. #5813 SP
    Junior Member minsky's Avatar
    Salut Donely. Daca se realizeaza modare cu RGH se mai pot juca jocurile online (cele pe care le am originale)? Am vazut pe youtube ceva de dualboot si din cate am inteles ai varianta sa mergi pe official cu jocuri originale si pe cealalta varianta cu ele dwl. Mersi frumos.

  14. #5814 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by minsky View Post
    Salut Donely. Daca se realizeaza modare cu RGH se mai pot juca jocurile online (cele pe care le am originale)? Am vazut pe youtube ceva de dualboot si din cate am inteles ai varianta sa mergi pe official cu jocuri originale si pe cealalta varianta cu ele dwl. Mersi frumos.
    Nu se poate juca online cu RGH. Primesti ban imediat.

  15. #5815 SP
    Junior Member gr8kis's Avatar
    se mai aude ceva cu PS3 versiunea 3.65

  16. #5816 SP
    Junior Member denissolot's Avatar
    salut, pentru a face modare prin RGH trebuie platit 200 ron sau si modarea consolei separat? cipset winbound-consola nemodata

  17. #5817 SP
    Junior Member ReMiX97's Avatar
    salut.esti din timisoara?Am un xbox 360 slim cu dashboard 2.00.13 si vreu sa-l modez.si la ce pret ii un lt+ 2.0.Corona

  18. #5818 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by gr8kis View Post
    se mai aude ceva cu PS3 versiunea 3.65
    Deocamdata nu




    Quote Originally Posted by denissolot View Post
    salut, pentru a face modare prin RGH trebuie platit 200 ron sau si modarea consolei separat? cipset winbound-consola nemodata
    Modare RGH consta in instalarea unui cip pe placa de baza care permite rularea de cod nesemnat si permite rularea jocurilor direct de pe hdd-ul consolei sau hdd extern , rularea jocurilor XBLA , DLC etc... = 290 ron nu poti juca online




    Quote Originally Posted by ReMiX97 View Post
    salut.esti din timisoara?Am un xbox 360 slim cu dashboard 2.00.13 si vreu sa-l modez.si la ce pret ii un lt+ 2.0.Corona
    Sunt din Bucuresti. Nu exista inca modare pentru cele cu placa de baza Corona.

  19. #5819 SP
    Junior Member ReMiX97's Avatar
    Quote Originally Posted by Donely View Post




    Sunt din Bucuresti. Nu exista inca modare pentru cele cu placa de baza Corona.
    si nu stii cand apare?

  20. #5820 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by ReMiX97 View Post
    si nu stii cand apare?
    Posibil sa apara curand

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 291 of 364 FirstFirst ... 191 241 281 289 290 291 292 293 301 341 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts