Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 309 of 364 FirstFirst ... 209 259 299 307 308 309 310 311 319 359 ... LastLast
Results 6,161 to 6,180 of 7270

Thread: Modificari Console: Downgrade PS3 la CFW 3.55, PS2, PSP, Xbox 360 Slim, Wii

  1. #6161 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    ATENTIE !!!
    Disponibila modare RGH2 la consolele noi Slim cu placa de baza revizie Corona 12V....9.6A cele care nu se puteau moda pana acum RGH, cu modchip 360 Squirt. Bootare intre 5-20 secunde.

    Atentie se pot moda deocamdata numai cele care vin cu HDD de 250Gb sau 320Gb incorporat. Pentru cei care au precomanda facuta pentru modare RGH la cele cu 12V...9,6A sa imi dea un PM sau telefon pentru a lua legatura sa incepem modarile.ATENTIE !! Cei care vor sa faca modare RGH la xbox 360 nemodat retail, nu faceti deocamdata update la noul dashboard 2.0.15574.0

    PRET = 250 ron

    Cele cu 12V....9.6A care au numai 4Gb incorporat se vor putea moda in curand.

    VIDEO:


    Attached Images Attached Images 6..jpg 4..jpg 2..jpg 5..jpg 3..jpg 1..jpg

  2. #6162 SP
    Junior Member jugulator's Avatar
    Modat astazi RGH, xbox 360 slim cu placa Corona 12V..9.6A, hdd de 250Gb, cu chip 360 SQUIRT. Merge impecabil. Thx !

  3. #6163 SP
    Junior Member marcelsm's Avatar
    Salut Donely,am o problema la ps 3! Acum vroiam sa te intreb cat costa o modare cu TB dar ce sa vezi..mi s-a intamplat ceva la consola!Am incercat sa o deschid si am auzit sunetul de intrare fara sa vad nici o imagine si becul de la consola dupa 3 sec s-a facut galben apoi s-a inchis!Si acum face la fel de fiecare data cand incerc sa deschid consola!Mi-ai putea spune ce s-a intamplat si cum asi putea sa o repar , ca mai apoi sa ti- dau sa o modezi!

  4. #6164 SP
    Junior Member wwewwf96's Avatar
    YLOD(Yellow light of dead). Pe scurt, consola s-a defectat iremediabil. Ma rog sunt acum cativa care se ocupa cu reparari care pot tine de la o luna pana la cativa ani, deci nu este nimic sigur...

    Din cate stiu, Donely nu se ocupa cu asa ceva tocmai din acest motiv...

    Sent from my Optimus 2X using Tapatalk

  5. #6165 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by marcelsm View Post
    Salut Donely,am o problema la ps 3! Acum vroiam sa te intreb cat costa o modare cu TB dar ce sa vezi..mi s-a intamplat ceva la consola!Am incercat sa o deschid si am auzit sunetul de intrare fara sa vad nici o imagine si becul de la consola dupa 3 sec s-a facut galben apoi s-a inchis!Si acum face la fel de fiecare data cand incerc sa deschid consola!Mi-ai putea spune ce s-a intamplat si cum asi putea sa o repar , ca mai apoi sa ti- dau sa o modezi!
    Dupa cum a spus si @wwewwf96, nu repar de YLOD pentru ca nu tine reparatia. Este una numai temporara. Cel mai bine alta consola dar atentie, sa aiba fw maximum 3.55 sau chiar daca depaseste, sa fie cu date code pe spatele consolei maximum 1A.

  6. #6166 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Modare RGH2 -Xbox 360 Phat Falcon, cu modchip 360 SQUIRT. Timp de bootare intre 5 si 20 secunde.

    ATENTIE !! Cei care vor sa faca modare RGH la xbox 360 nemodat retail, nu faceti deocamdata update la noul dashboard 2.0.15574.0

    VIDEO:
    Attached Images Attached Images 1..jpg 2..jpg 1....jpg

  7. #6167 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Modare RGH2 -Xbox 360 Phat Falcon, cu modchip 360 SQUIRT. Timp de bootare intre 5 si 20 secunde.

    ATENTIE !! Cei care vor sa faca modare RGH la xbox 360 nemodat retail, nu faceti deocamdata update la noul dashboard 2.0.15574.0

    VIDEO:
    Attached Images Attached Images 1..jpg 2..jpg 1....jpg

  8. #6168 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by jugulator View Post
    Modat astazi RGH, xbox 360 slim cu placa Corona 12V..9.6A, hdd de 250Gb, cu chip 360 SQUIRT. Merge impecabil. Thx !
    Multumesc mult

  9. #6169 SP
    Ice
    Junior Member Ice's Avatar
    Schimbat bloc optic PS3. Totul a decurs perfect. Multumesc.

  10. #6170 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by Ice View Post
    Schimbat bloc optic PS3. Totul a decurs perfect. Multumesc.
    Multumesc mult !

  11. #6171 SP
    Junior Member pabl05's Avatar
    modat azi xbox 360 slim 250gb cu corona, merge struna , multumesc , Recomand!

  12. #6172 SP
    Junior Member pabl05's Avatar
    modat azi xbox 360 slim 250gb cu corona, merge struna , multumesc , Recomand!

  13. #6173 SP
    Junior Member osiris's Avatar
    Modat astazi RGH, xbox 360 slim cu placa Corona 12V...9.6A, hdd de 250Gb, cu chip 360 SQUIRT!Profesionist 100%,rapid,the best 10x

  14. #6174 SP
    Junior Member osiris's Avatar
    Modat astazi RGH, xbox 360 slim cu placa Corona 12V...9.6A, hdd de 250Gb, cu chip 360 SQUIRT!Profesionist 100%,rapid,the best 10x

  15. #6175 SP
    Junior Member mihai's Avatar
    Salut stiuu ca in urmatoaele comentari o sa fiu ridiculizat dar va rog am facut sa zic acum 4 saptamani update la xbox nu stiam sincer nici sa tin joystikul in mana si din gresala am tot dat sa intru pe net sa vad pe acolo cate ceva si sa facut update faza este urmatoarea am fost pe ps3 3 ani mam schimbat brusc pe xbox am vrut sa incerc cv nou si acuma mam pomenit ca nu mai am ce sa ii fac ca sa o modez este versiunea slim corona 250 G aveti idee va rog exista oare o speranta sa o mai pot moda eu stiu cu aceasta modare care trb sa apara xecuter coolruner 3 ? si daca nu sa mai astept sa iasa cv ajustatima va rog si facetima sa inteleg iar DOnElYyY the best cel mai bun stiu asta pt ca siau modat prieteni mei consolele la tn si as fi vrut sa trec si eu pe la tn da cu problema asta..... scz am scris tot ce aveam pe suflet

  16. #6176 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by mihai View Post
    Salut stiuu ca in urmatoaele comentari o sa fiu ridiculizat dar va rog am facut sa zic acum 4 saptamani update la xbox nu stiam sincer nici sa tin joystikul in mana si din gresala am tot dat sa intru pe net sa vad pe acolo cate ceva si sa facut update faza este urmatoarea am fost pe ps3 3 ani mam schimbat brusc pe xbox am vrut sa incerc cv nou si acuma mam pomenit ca nu mai am ce sa ii fac ca sa o modez este versiunea slim corona 250 G aveti idee va rog exista oare o speranta sa o mai pot moda eu stiu cu aceasta modare care trb sa apara xecuter coolruner 3 ? si daca nu sa mai astept sa iasa cv ajustatima va rog si facetima sa inteleg iar DOnElYyY the best cel mai bun stiu asta pt ca siau modat prieteni mei consolele la tn si as fi vrut sa trec si eu pe la tn da cu problema asta..... scz am scris tot ce aveam pe suflet
    Poate sa iasa si coolrunner V100, pana nu scot bootloader nou pentru kernel 15574, nu poti moda consola. Urmaresti thread-ul meu si cand o sa apara modare pe ultimul update atunci mai vorbim. Daca citeai posturile mele cu o pagina in urma, vedeai ca nu trebuia sa faci update la ultimul dashboard daca vroiai sa modezi consola.

  17. #6177 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by pabl05 View Post
    modat azi xbox 360 slim 250gb cu corona, merge struna , multumesc , Recomand!
    Multumesc !

  18. #6178 SP
    Member vallio's Avatar
    Salut vreau si eu sa fac upgrade la ultimul fw (consola este modata la tine). Consola este un jasper cu dvd liteon parca.Te rog spune-mi un pret si cand as putea sa vin.

  19. #6179 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by vallio View Post
    Salut vreau si eu sa fac upgrade la ultimul fw (consola este modata la tine). Consola este un jasper cu dvd liteon parca.Te rog spune-mi un pret si cand as putea sa vin.
    50 ron, dar daca nu ai facut update la ultimul dashboard de pe net, iti recomand modare RGH.

  20. #6180 SP
    Member vallio's Avatar
    Salut, deocamdata ma intereseaza doar modarea simpla. Sa-mi spui te rog cand esti disponibil/

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 309 of 364 FirstFirst ... 209 259 299 307 308 309 310 311 319 359 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts