Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 126 of 364 FirstFirst ... 26 76 116 124 125 126 127 128 136 176 226 ... LastLast
Results 2,501 to 2,520 of 7268

Thread: Modificari Console: Downgrade PS3 la CFW 3.55, PS2, PSP, Xbox 360 Slim, Wii

  1. #2501 SP
    Junior Member Coslemans's Avatar
    Quote Originally Posted by Donely View Post
    Man inca odata, se numeste firmware si nu firmewire. Nu conteaza daca pui la loc FW original daca consola ta este luata la "ochi" ca sa zic asa de catre MS oricum vei primi ban. Mai bine pui ultimul FW ixtreme LT 1.1 si astepti sa vezi ce se intampla pe parcurs.
    Pai daca am intrat in "black list" nu tot imi iau ban chiar daca pun LT 1.1 ?

  2. #2502 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by Coslemans View Post
    Pai daca am intrat in "black list" nu tot imi iau ban chiar daca pun LT 1.1 ?
    Nimeni nu iti poate garanta ca nu vei lua ban, la o consola modata cu un FW hack cand iesi cu ea pe live.

  3. #2503 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Dony, se vorbeste pe net ca "baietii" ar scoate un firmware sau ceva pe baza functiei install new os care va fi scoasa teoretic din toate ps3-urile din lume prin f/w din 1 aprilie. Sti ceva?

  4. #2504 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by mark View Post
    Dony, se vorbeste pe net ca "baietii" ar scoate un firmware sau ceva pe baza functiei install new os care va fi scoasa teoretic din toate ps3-urile din lume prin f/w din 1 aprilie. Sti ceva?
    Da am citit ceva. Este o prostie din partea lor. Daca eu am dat banii pe un PS3 cu functia de other os de ce tu, Sony , sa mi-o iei ??
    Ia fi atent ce a postat "geohot" pe blogul lui :

    "Monday, March 29, 2010
    Don't Update
    A note to people interested in the exploit and retaining OtherOS support, DO NOT UPDATE. When 3.21 comes out, I will look into a safe way of updating to retain OtherOS support, perhaps something like Hellcat's Recovery Flasher. I never intended to touch CFW, but if that's how you want to play...

    Two things, some people seem to think CFW will enable some sort of piracy. It won't. It'll just be a custom version of 3.21 that doesn't lose OtherOS support. Hacking isn't about getting what you didn't pay for, it's about making sure you do get what you did.

    And this is about more than this feature right now. It's about whether these companies have the right to take away advertised features from a product you purchased. Imagine if an exploit were found in Safari on the iPhone, but instead of fixing it, Apple decides to pull web browsing altogether. Legally, they may be within their right to do so, but we have to show them it's the wrong move for the future of the product and the company."

  5. #2505 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Inseamna ca iar se lucreaza la o solutie de modding. Cool.

  6. #2506 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by mark View Post
    Inseamna ca iar se lucreaza la o solutie de modding. Cool.
    Corect, se lucreaza la un CFW. O sa fie o problema cu PSN-ul. Asteptam sa vedem ce se intampla.

  7. #2507 SP
    Junior Member DangeR's Avatar
    Salutare. Donely o intrebare am la tine... am o consola PS2 Slim SCPH 90004 CB ( 9C ) si as vrea sa stiu daca se poate moda cu soft... nu prin chip. Am inteles ca ar fi nevoie de 2 jocuri 007... mai multe detalii imi poti da te rog? Mersi.

  8. #2508 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by DangeR View Post
    Salutare. Donely o intrebare am la tine... am o consola PS2 Slim SCPH 90004 CB ( 9C ) si as vrea sa stiu daca se poate moda cu soft... nu prin chip. Am inteles ca ar fi nevoie de 2 jocuri 007... mai multe detalii imi poti da te rog? Mersi.
    NU folosesc asa ceva. Modarea profesionala este numai cu modchip.

  9. #2509 SP
    Junior Member DangeR's Avatar
    Am inteles... dar odata cu modarea cu chip automat se pierd si cei 2 ani de garantie, nu? De asta vroiam soft mod... imi poti recomanda pe cineva? Sau... ?

    PS. Daca se poate raspunde 1 minut pe mess. Mersi.

  10. #2510 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by DangeR View Post
    Am inteles... dar odata cu modarea cu chip automat se pierd si cei 2 ani de garantie, nu? De asta vroiam soft mod... imi poti recomanda pe cineva? Sau... ?
    Nu stiu sorry.

  11. #2511 SP
    Junior Member painluck's Avatar
    salut donely. o instalare de firmware la un ps3 se poate la tine? eu unul nu am reusit am tot incercat toate metodele inclusiv format hdd in pc (fat 32) dar degeaba se blocheaza la 37 % cu Eroarea 8002F147.
    Deasemenea as dori si un pret pt aceasta operatie. multumesc

  12. #2512 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by painluck View Post
    salut donely. o instalare de firmware la un ps3 se poate la tine? eu unul nu am reusit am tot incercat toate metodele inclusiv format hdd in pc (fat 32) dar degeaba se blocheaza la 37 % cu Eroarea 8002F147.
    Deasemenea as dori si un pret pt aceasta operatie. multumesc
    Miercuri suna-ma si stabilim

  13. #2513 SP
    Junior Member mazda20xx's Avatar
    Salut
    Am si eu o problema cu hdd de la xbox-ul meu, poate reuseste cineva sa ma ajute. Am un elite cu date de fabricare mrj 09.2010 l-am modat in februarie si dupa ceva ore de joc(cam o saptamana maxim doua) a inceput sa-mi dea o eroare cum ca nu reuseste sa se conecteze la unitatea de memorie(la hdd de 120gb). M-am dus la o firma sa-mi verifice hardul sa vada daca are ceva baduri (m-am gandit eu ca asta ar putea fi) si aia mi-au zis ca hardul nu e bun, dar dupa o scanare facuta de mine cu un program pentru remediat harduri, a inceput sa mearga bine fara nici o problema. Acum dupa alte cateva ore de joc(cam o saptamana) iar nu-l mai poate accesa. Si nu stiu exact ce-ar putea fi, daca cineva a mai intalnit problema si ma poate ajuta nu ezitati sa ma contactati sau sa-mi dati niste raspunsuri aici.
    Multumesc
    P.s. daca mai aveti nevoie de alte detalii spuneti si o sa vi le transmit

  14. #2514 SP
    Senior Member GoodFella10's Avatar
    salut donely. poti moda si psp 3000 cu ofw peste 5.03?

  15. #2515 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by mazda20xx View Post
    Salut
    Am si eu o problema cu hdd de la xbox-ul meu, poate reuseste cineva sa ma ajute. Am un elite cu date de fabricare mrj 09.2010 l-am modat in februarie si dupa ceva ore de joc(cam o saptamana maxim doua) a inceput sa-mi dea o eroare cum ca nu reuseste sa se conecteze la unitatea de memorie(la hdd de 120gb). M-am dus la o firma sa-mi verifice hardul sa vada daca are ceva baduri (m-am gandit eu ca asta ar putea fi) si aia mi-au zis ca hardul nu e bun, dar dupa o scanare facuta de mine cu un program pentru remediat harduri, a inceput sa mearga bine fara nici o problema. Acum dupa alte cateva ore de joc(cam o saptamana) iar nu-l mai poate accesa. Si nu stiu exact ce-ar putea fi, daca cineva a mai intalnit problema si ma poate ajuta nu ezitati sa ma contactati sau sa-mi dati niste raspunsuri aici.
    Multumesc
    P.s. daca mai aveti nevoie de alte detalii spuneti si o sa vi le transmit
    Treci cu el pe la mine sa il vad si eu

    ---------- Post added 06-04-2010 at 02:02 PM ----------

    Quote Originally Posted by goodfellam View Post
    salut donely. poti moda si psp 3000 cu ofw peste 5.03?
    Nu exista modare pentru FW mai mare de 5.03 pentru psp 3000

  16. #2516 SP
    Member Mazzaxx's Avatar
    Salut, m-ar interesa daca ai de vanzare adaptor iesire optica pentru Xbox 360, cel care se monteaza sub cablul HDMI, are o iesire optica si cele 2 (alb+rosu)?

  17. #2517 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by Mazzaxx View Post
    Salut, m-ar interesa daca ai de vanzare adaptor iesire optica pentru Xbox 360, cel care se monteaza sub cablul HDMI, are o iesire optica si cele 2 (alb+rosu)?
    Nu am

  18. #2518 SP
    Junior Member quiSS's Avatar
    Donely , cat a ramas pretul pentru modarea unui ps2 slim SCPH-90004CB ?
    Mersi.

  19. #2519 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by quiSS View Post
    Donely , cat a ramas pretul pentru modarea unui ps2 slim SCPH-90004CB ?
    Mersi.
    140 ron

  20. #2520 SP
    Junior Member quiSS's Avatar
    Quote Originally Posted by Donely View Post
    140 ron
    Ok , o sa te contactez la numarul de telefon din semnatura sau pe mess , vreau neaparat sa termin si cu asta.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 126 of 364 FirstFirst ... 26 76 116 124 125 126 127 128 136 176 226 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts