Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 140 of 364 FirstFirst ... 40 90 130 138 139 140 141 142 150 190 240 ... LastLast
Results 2,781 to 2,800 of 7268

Thread: Modificari Console: Downgrade PS3 la CFW 3.55, PS2, PSP, Xbox 360 Slim, Wii

  1. #2781 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Why? In maxim 1 sapt eu zic ca o sa putem face toti operatiunea acasa simplu si rapid. Softul ala de pe acel stick poate circula foarte usor pe net.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2. #2782 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by mark View Post
    Why? In maxim 1 sapt eu zic ca o sa putem face toti operatiunea acasa simplu si rapid. Softul ala de pe acel stick poate circula foarte usor pe net.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Nu este asa simplu cum crezi. Fisierul ala care circula pe net nu este totul. Este destul de dubios de facut nu spune nimeni cum. Deja la vanzare afara la distribuitori, la cei care l-au facut este $169.99
    Mai asteptam sa vedem in ce consta exact acest PS3 Modchip - Plug and play.

    PS. The Xbox 360 firmware hacking gurus C4eva and Team Jungle have reportedly started working on the PS3 Blu-ray Drive.
    Competitia a inceput. De aceea trebuie sa mai asteptam...

  3. #2783 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Bun, ok, dar de ce nu au inceput sa lucreze pana acum la drive-ul de ps3?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    ---------- Post added 19-08-2010 at 09:13 PM ----------

    Am mai citit cate ceva si s-ar parea ca consola de pe youtube pe care s-a incercat acel mod e defapt a debug console care ruleaza orice cod nesemnat. Ar putea fi fake. Sper sa ma contrazica altii

  4. #2784 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by mark View Post
    Bun, ok, dar de ce nu au inceput sa lucreze pana acum la drive-ul de ps3?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    ---------- Post added 19-08-2010 at 09:13 PM ----------

    Am mai citit cate ceva si s-ar parea ca consola de pe youtube pe care s-a incercat acel mod e defapt a debug console care ruleaza orice cod nesemnat. Ar putea fi fake. Sper sa ma contrazica altii
    Este posibil. Sincer cred mai mult intr-un FW hack decat in acel USB minune care foloseste acel Manager. Ramane de vazut.

  5. #2785 SP
    Junior Member deimien's Avatar
    Intrebare:

    back-up Joc X care se va lansa peste 2 luni. Daca eu il joc fiind conectat la xbox live dar nu-l joc in MP (presupunand ca exista servere) exista riscul de flag / ban ?

  6. #2786 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by deimien View Post
    Intrebare:

    back-up Joc X care se va lansa peste 2 luni. Daca eu il joc fiind conectat la xbox live dar nu-l joc in MP (presupunand ca exista servere) exista riscul de flag / ban ?
    DA

  7. #2787 SP
    Junior Member Banghe's Avatar
    Din 120g cat are hdd la un elite,d c am decat 107disponibili?

  8. #2788 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Nou !!!!! Modare PS3 cu PS3 Modchip, PS Jailbreak USB Kit - disponibila in curand.

    Compatibil cu modelele FAT si SLIM. Suporta toate regiunile: USA, JAP, PAL si KOREA
    Suport HDD extern, homebrew, disable your console from doing automatic updates, etc
    Attached Images Attached Images img_22193-1-.jpg

  9. #2789 SP
    Member Dasani's Avatar
    Quote Originally Posted by Donely View Post
    Nou !!!!! Modare PS3 cu PS3 Modchip, PS Jailbreak USB Kit - disponibila in curand.

    Compatibil cu modelele FAT si SLIM. Suporta toate regiunile: USA, JAP, PAL si KOREA
    Suport HDD extern, homebrew, disable your console from doing automatic updates, etc
    how muci?

  10. #2790 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by Dasani View Post
    how muci?
    NU stiu inca, astept sa primesc un pret bun in cateva zile si am sa postez aici.

  11. #2791 SP
    Junior Member deimien's Avatar
    Merci pt reply
    Astept cu nerabdare pretul pt usb

  12. #2792 SP
    Member Bokolino's Avatar
    la modchipul de ps3 nu trebuie sa dechizi consola sa i umblii prin mate nu?? doar bagi usb ul + unele chestii de soft si gata?

  13. #2793 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by Bokolino View Post
    la modchipul de ps3 nu trebuie sa dechizi consola sa i umblii prin mate nu?? doar bagi usb ul + unele chestii de soft si gata?
    NU se desface consola.

  14. #2794 SP
    Member Quasivasi's Avatar
    Nu exista riscul ca Sony sa scoata un Update cu care sa taie macaroana Jailbreak'ului, adica sa faca stick'ul neutilizabil, ceva in genul sa impiedice boot'are pe USB?

  15. #2795 SP
    Member Bokolino's Avatar
    ba da...si chiar daca apuci sa il folosesti, daca intri cu el p net te baneaza, cum e si normal. dar aici nu e locul potrivit sa vb despre asta.

  16. #2796 SP
    Member cristi-dinu's Avatar
    Quote Originally Posted by gugukalimero View Post
    Nu exista riscul ca Sony sa scoata un Update cu care sa taie macaroana Jailbreak'ului, adica sa faca stick'ul neutilizabil, ceva in genul sa impiedice boot'are pe USB?

    They recommend staying on current firmware and not updating until they have deemed it safe. The dongle is fully updatable.

  17. #2797 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by Bokolino View Post
    ba da...si chiar daca apuci sa il folosesti, daca intri cu el p net te baneaza, cum e si normal. dar aici nu e locul potrivit sa vb despre asta.
    Esti sigur ca sti ce vorbesti ? De banat consola pe live este posibil printr-un viitor update de FW, dar ca sa faca psjailbreak inutilizibil este o aberatie. Nu mai discuta despre ce nu esti bine informat.

  18. #2798 SP
    Member Lazarica's Avatar
    sal,o carcasa de PS3 gasesc si eu ,mersi ?

  19. #2799 SP
    Member PwJBoy's Avatar
    Wow.Se pare ca o sa apelez la tine pentru a treia oara.
    Pune-ma pe lista pentru PS3.
    Ai idee pe cand o sa apara si cat o sa coste?

  20. #2800 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by PwJBoy View Post
    Wow.Se pare ca o sa apelez la tine pentru a treia oara.
    Pune-ma pe lista pentru PS3.
    Ai idee pe cand o sa apara si cat o sa coste?
    A aparut si costa in jur de 120-130 Euro. Asteptam sa se mai ieftinesca.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 140 of 364 FirstFirst ... 40 90 130 138 139 140 141 142 150 190 240 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts