Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 186 of 364 FirstFirst ... 86 136 176 184 185 186 187 188 196 236 286 ... LastLast
Results 3,701 to 3,720 of 7269

Thread: Modificari Console: Downgrade PS3 la CFW 3.55, PS2, PSP, Xbox 360 Slim, Wii

  1. #3701 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by master_raresh View Post
    Salut! Un cablu vga ptr xbox 360 si un play and charge kit cat ma ajung(preturi separate te rog) ! Nu vreau cablul sa fie neaparat original! Stima!
    80 si 50

  2. #3702 SP
    Member claudiutk's Avatar

  3. #3703 SP
    Junior Member el_rika's Avatar
    O intrebare scurta (si probabil penibila, deh...i'm a n00b).

    In demo-urile de pe Playstation Store sunt cumva integrate si Firmware-uri ? Concret, vreau sa iau cateva demo-uri folosing PC-ul si sa le bag in PS3 prin stick, dar mi-e teama sa nu ma trezesc cu un update de firmware inoportun

  4. #3704 SP
    Junior Member zerogravity93's Avatar
    nu nu are legatura... din cate stiu

  5. #3705 SP
    Member claudiutk's Avatar
    nu au nici o legatura, numai ca unele din cele cer
    a) sa fii conectat la psn
    b) sa le rulezi intr-o anumita perioada calendaristica
    c) un anumit firmware
    aa si ai 1000 de confirmari pana sa inceapa update-ul

  6. #3706 SP
    Junior Member jorjica's Avatar
    Thx Don for info!Esti cel mai tare!

  7. #3707 SP
    Junior Member cryystyy's Avatar
    Don poti sa-mi rezervi si mie un stick din cele care vin luni ? ^^ Luni iti sau un telefon ca sa vb cum facem.

  8. #3708 SP
    Junior Member AleX2007ro's Avatar
    Salut,am si eu cateva intrebari Donely.
    Cat costa un ps jailbreak uptadabil deal tau care sa fie la Hermes v4b & PL3 Payload Ports with PSN Online Play & 3.50 Spoofing pentru firmware-ul 3.41?
    Cam cat ar dura pana vine?
    Am garantie la el?Cat timp
    O sa mearga sa ma joc online jocuri?
    Cum comand?
    Cam asta e tot,sper sa imi raspunzi cat mai repede.Multumesc.Apropo ID meu e AleX2007ro,ca sa fie mai usor sa discutam asta.Mersi din nou.

  9. #3709 SP
    Junior Member master_raresh's Avatar
    Daca ai imi poti face un pret ptr un controller wireless negru(acela nou ptr slim daca se poate) si un play & charge kit negru! Stima!

  10. #3710 SP
    Junior Member dexter10's Avatar
    Quote Originally Posted by claudiutk View Post
    PS3 Usb Jailbreak
    donely ai incercat la cineva faza asta? dupa downgrade va merg filmele bluray?
    la PS3`urile la care se face downgrade nu mai ruleaza bluray!

  11. #3711 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Rogero Manager was updated to version 7.8. A few of the new features include Gaia Manager compatibility, new protected mode to lock games, various bug fixes, and more.

    7.8.0 - New Protected Mode to lock Games pre-defined settings & Copy/Delete functions.
    7.8.0 - Scrolling Functions fixed to have a 100% smooth scrolling.
    7.8.0 - Added Page UP/Page Down using D-Pad Left/Right Buttons.
    7.8.0 - Fixed White Background for game titles that don't have the Pic1.png file.
    7.8.0 - Cache folder files will be deleted during setup to remove previous white Backgrounds.
    7.8.0 - Added "dev_hdd0/BDRIPS" & "dev_usb0/BDRIPS" to path options/Gaia Manager compatibility.
    7.8.0 - Show the Number of total Games available on the GUI.
    7.8.0 - Changed the BR-Required option from "Triangle" to "Square" button.
    7.8.0 - Re-Added the Exit option with the "Triangle" button.
    7.8.0 - New XMB Icon.
    7.8.0 - Various bugs fixed.
    7.8.0 - Removed the Stealth version from the package / not useful anymore.

    Download pe prima pagina al acestui thread.
    Attached Images Attached Images rogero78.png

  12. #3712 SP
    Junior Member f1r3's Avatar
    Don mersi pentru raspunsuri. Eu am luat joi de la tine ps3usbjailbreak, am urmat pasii din tutoriale si merge perfect, am reusit sa fac si server intre pc si ps3.multumesc si pt ajutorul telefonic de ieri.esti the best mersi mult.

  13. #3713 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by master_raresh View Post
    Daca ai imi poti face un pret ptr un controller wireless negru(acela nou ptr slim daca se poate) si un play & charge kit negru! Stima!
    NU am asa ceva

  14. #3714 SP
    Junior Member booosty's Avatar
    don cand putem sa ne jucam si noi jocurile noi care cer fw 3.50 pe ps3 (gt5 sau nfs hot pursuit) mai avem mult de asteptat? sti cv?

  15. #3715 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by booosty View Post
    don cand putem sa ne jucam si noi jocurile noi care cer fw 3.50 pe ps3 (gt5 sau nfs hot pursuit) mai avem mult de asteptat? sti cv?
    Atat stiu ca se lucreaza la asta.

    ---------- Post added 12-12-2010 at 05:23 PM ----------

    X-BOX 360 Official release of C4E's iXtreme LT+ v1.1

    - Supports Benq and Liteon Drives (74850, 83850V1, 83850V2, 93450)
    - xbox 1 backup support (iXtreme compatible, DVD9 only)
    - improved pfi support

  16. #3716 SP
    Member iradum's Avatar
    Am si eu o mica intrebare din nou, mai de noob, dar vreau sa stiu ce sa ii fac sau mai bine zis ce sa fac eu .
    Nu sti daca se schimba consolele ps3 phat in garantie pe motiv de freez?
    Merci anticipat!

    Am uitat sa precizez ca la ei pe site spune ca daca ai probleme si nu reusesti sa le rezolvi in cativa pasi spusi de ei sa o trimiti. Asta spun ei, in Romania o fi valabil???

  17. #3717 SP
    Junior Member AlexOmbladon's Avatar
    Consola nu ţi-o schimbă, ţi-o repară numai...niciun magazin nu-ţi va schimba produsul cu unul nou indiferent de problemă.

  18. #3718 SP
    Member iradum's Avatar
    Quote Originally Posted by AlexOmbladon View Post
    Consola nu ţi-o schimbă, ţi-o repară numai...niciun magazin nu-ţi va schimba produsul cu unul nou indiferent de problemă.
    Merci de raspuns!

    O repara? Si daca am incercat toate modalitatile spuse de ei pe net, prin care se verificau fisierele cu erori de pe hdd si legat de soft, firmwall, tot patesc asa de cand aveam 3.42, acum am 3.55 si freez-ul e din ce in ce mai des. Deci si asta pica.

    Dar in fine, ma duc azi si ii intreb sa vedem ce imi spun cei de la magazin... Eu sunt multumit cu orice varianta a lor, numai sa mearga si sa nu ma trezesc ca raman fara garantie si se duce exact atunci si blocl optic (asa am patit la xbox, la o saptamana dupa ce a iesit din garantie mi-a dat RROD si pana la urma mi-au returnat banii)

  19. #3719 SP
    Junior Member efix's Avatar
    Don am facut o camanda vineri la un E3 Card Reader. Vreau sa stiu daca ajunge astazi. Comanda e pe numele Andries Felix
    Multumesc!

  20. #3720 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by efix View Post
    Don am facut o camanda vineri la un E3 Card Reader. Vreau sa stiu daca ajunge astazi. Comanda e pe numele Andries Felix
    Multumesc!
    Mine pleaca catre tine pentru ca abia astazi dupa amiaza le primesc.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts