Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 201 of 364 FirstFirst ... 101 151 191 199 200 201 202 203 211 251 301 ... LastLast
Results 4,001 to 4,020 of 7269

Thread: Modificari Console: Downgrade PS3 la CFW 3.55, PS2, PSP, Xbox 360 Slim, Wii

  1. #4001 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by FormableTube View Post
    Man am auzit ca a facut Geo Hot jailbreak la 3.55 dar nu vrea sa dea detalii etc pentru ca nu e sigur si ca a facut si downgrade la 3.41,sti ceva despre asta?Si despre FTP Server ai aflat ceva un relase date?
    Da asa este. Asteptam sa scoata final

  2. #4002 SP
    Junior Member Hublea's Avatar
    Don, am tot citit pe net ca se fac progrese in legatura cu jucarea jocurilor de PSP pe PS3. Ai idee in ce stadiu este treaba? 10q anticipat

  3. #4003 SP
    Junior Member zerogravity93's Avatar
    Iti spun eu, s-a scos un semi-jailbreak pt 3.55 de catre GeoHot dar ca se asteapta ca unele homebrew ca si Backu managers sa fie sign`uite ca, consola sa le poata instala crezand ca sunt ceva jocuri originale.

  4. #4004 SP
    Junior Member Hublea's Avatar
    Quote Originally Posted by zerogravity93 View Post
    Iti spun eu, s-a scos un semi-jailbreak pt 3.55 de catre GeoHot dar ca se asteapta ca unele homebrew ca si Backu managers sa fie sign`uite ca, consola sa le poata instala crezand ca sunt ceva jocuri originale.

    Ok man 10x

  5. #4005 SP
    Junior Member vgroza's Avatar
    A ajuns plicul si la mine am facut jaiblreakul. RECOMAND!

  6. #4006 SP
    Junior Member mukuro's Avatar
    Don, am un PSP 3004 cu fw 6.30 pe care vreau sa l modezi.
    Am un cd cu un joc original la el si vreau sa vad daca functioneaza corespunzator totul, dar nu pot sa l joc dak nu fac update de pe acest cd la 6.31.
    Pot sa ii fac update ul sau iti e mai bine daca l las asa?
    E destul de presanta chestiunea, asa ca te rog sa mi raspunzi cat poti de repede posibil.
    Multumesc.

  7. #4007 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    Si eu sunt interesat daca modarea pt. PSP la tine, e permanenta, sau se duce odata cu oprirea PSP-ului ? (nu stand-by). Ma intereseaza pt. un prieten.

  8. #4008 SP
    Banned FormableTube's Avatar
    Geo Hot a anuntat jailbreak pentru versiunea 3.55 pe site-ul sau keys open doors .Acolo exista o arhiva pe care trebuie sa o descarcati si dupa aceea urmariti tutorialul.

  9. #4009 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by mukuro View Post
    Don, am un PSP 3004 cu fw 6.30 pe care vreau sa l modezi.
    Am un cd cu un joc original la el si vreau sa vad daca functioneaza corespunzator totul, dar nu pot sa l joc dak nu fac update de pe acest cd la 6.31.
    Pot sa ii fac update ul sau iti e mai bine daca l las asa?
    E destul de presanta chestiunea, asa ca te rog sa mi raspunzi cat poti de repede posibil.
    Multumesc.
    Poti faci update la 6.31 si ii facem pe urma modare

    ---------- Post added 09-01-2011 at 10:31 AM ----------

    Quote Originally Posted by GS0Ls View Post
    Si eu sunt interesat daca modarea pt. PSP la tine, e permanenta, sau se duce odata cu oprirea PSP-ului ? (nu stand-by). Ma intereseaza pt. un prieten.
    NU mai exista modare permanenta numai temporara. Este stabila si usor de remodat
    t

    ---------- Post added 09-01-2011 at 10:33 AM ----------

    Quote Originally Posted by FormableTube View Post
    Geo Hot a anuntat jailbreak pentru versiunea 3.55 pe site-ul sau keys open doors .Acolo exista o arhiva pe care trebuie sa o descarcati si dupa aceea urmariti tutorialul.
    Asa si ce sa faci cu el ?
    This does not enable piracy or backups !!
    old homebrew will not work.
    new homebrew signing tools coming soon...


  10. #4010 SP
    Banned FormableTube's Avatar
    Quote Originally Posted by Donely View Post
    Asa si ce sa faci cu el ?
    This does not enable piracy or backups !!
    old homebrew will not work.
    new homebrew signing tools coming soon...

    Deocamndata nimic,dar o sa poata fi folosit pentru homebrew...

  11. #4011 SP
    Junior Member MOBSTAR's Avatar

    Smile

    nu mai am rabdare sa imi iau stickul maine de la donely azi il vroiam dar mai astept pana maine,il puteam achizitiona dupa okazii,dar cu asa c.v. si recomandari si pe net si de la prieteni, okazii suck.

  12. #4012 SP
    Junior Member sportspr22's Avatar
    Quote Originally Posted by FormableTube View Post
    Deocamndata nimic,dar o sa poata fi folosit pentru homebrew...
    Quote Originally Posted by MOBSTAR View Post
    nu mai am rabdare sa imi iau stickul maine de la donely azi il vroiam dar mai astept pana maine,il puteam achizitiona dupa okazii,dar cu asa c.v. si recomandari si pe net si de la prieteni, okazii suck.
    O sa vezi ca o sa te plictisesti

    ---------- Post added 09-01-2011 at 01:49 PM ----------




    Asa si ce sa faci cu el ?
    This does not enable piracy or backups !!
    old homebrew will not work.
    new homebrew signing tools coming soon...

    Baieti,daca aveti deja stick pentru jailbreak nu faceti acel update pentru ca nu mai aveti ca sa faceti cu stickul jailbreak sau e3 card reader pentru ca nu puteti face jailbreak sau downgrade dupa acel stick de la versiunea 3.55 plus ca inca nu au iesit backup managere !

  13. #4013 SP
    Junior Member OveMan's Avatar
    sa inteleg ca stickurile actuale nu o sa poata sa faca downgrade de la v3.55 cand o sa apara softul de jailbreak?
    vroiam sa achizitionez si eu unul iar cand aparea jailbreak-ul sa-l folosesc....

  14. #4014 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by OveMan View Post
    sa inteleg ca stickurile actuale nu o sa poata sa faca downgrade de la v3.55 cand o sa apara softul de jailbreak?
    vroiam sa achizitionez si eu unul iar cand aparea jailbreak-ul sa-l folosesc....
    NU se stie inca in ce consta downgrade pe 3.55 si cand va fi posbil, daca se va face cu un cfw sau cu soft pe jailbreak.

  15. #4015 SP
    Junior Member j.mures's Avatar
    Multumesc pt. E3 Card Reader-ul trimis la Mures in luna decembrie. Downgrade-ul la 3.41 si salvarea jocurilor a mers repede, dar instalarea GT5 mi-a luat mult timp. Acum totul e OK. Pt. cei care intampina probleme cu GT5 recomand sa urmeze pasii descrisi aici

  16. #4016 SP
    Junior Member Phonyx's Avatar
    O intrebare cu acest E3 card daca se face jaibrake-ul ruleaza ps3 jocuri de pe ps2 dvd.

  17. #4017 SP
    Junior Member bobe369's Avatar
    as vrea si eu sa stiu..daca am un psp modat cu 5.03 Prometheus..pot sa fac updat la versiunea 6.20..
    si apoi sa-l modez iarasi?

  18. #4018 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by j.mures View Post
    Multumesc pt. E3 Card Reader-ul trimis la Mures in luna decembrie. Downgrade-ul la 3.41 si salvarea jocurilor a mers repede, dar instalarea GT5 mi-a luat mult timp. Acum totul e OK. Pt. cei care intampina probleme cu GT5 recomand sa urmeze pasii descrisi aici
    Multam mult

    ---------- Post added 09-01-2011 at 06:24 PM ----------

    Quote Originally Posted by Phonyx View Post
    O intrebare cu acest E3 card daca se face jaibrake-ul ruleaza ps3 jocuri de pe ps2 dvd.
    NU

    ---------- Post added 09-01-2011 at 06:25 PM ----------

    Quote Originally Posted by bobe369 View Post
    as vrea si eu sa stiu..daca am un psp modat cu 5.03 Prometheus..pot sa fac updat la versiunea 6.20..
    si apoi sa-l modez iarasi?
    Da dar difera softurile de modare

  19. #4019 SP
    Junior Member booosty's Avatar
    don am o intrebare cam stupida.... exista vre-o posibilitate de a rula jocuri de ps2 pe ps3 inafara de cunoscuta varianta de 60 gb? exista vre-un emulator cv

  20. #4020 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by booosty View Post
    don am o intrebare cam stupida.... exista vre-o posibilitate de a rula jocuri de ps2 pe ps3 inafara de cunoscuta varianta de 60 gb? exista vre-un emulator cv
    Deocamdata NU

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts