Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 207 of 364 FirstFirst ... 107 157 197 205 206 207 208 209 217 257 307 ... LastLast
Results 4,121 to 4,140 of 7269

Thread: Modificari Console: Downgrade PS3 la CFW 3.55, PS2, PSP, Xbox 360 Slim, Wii

  1. #4121 SP
    Junior Member bibiskov's Avatar
    Salutare ,am si eu o problema:am vrut sa ies din Assassins Creed Brotherhood si s-a blocat consola , dupa ce i-am dat restart nu-mi vede decat system settings din meniu,celelalte icoane se invart si atat .Are cineva o solutie ?

  2. #4122 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Quote Originally Posted by gugukalimero View Post
    Cu modarea asta soft mai trebuie avut grija ce model e consola, adica sa se regseasca in modelele de mai jos pt. a evita brick'uirea ei sau nu mai conteaza nici asta?
    Depinde de versiune de CFW folosita.

  3. #4123 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by gugukalimero View Post
    Cu modarea asta soft mai trebuie avut grija ce model e consola, adica sa se regseasca in modelele de mai jos pt. a evita brick'uirea ei sau nu mai conteaza nici asta?
    Pe cea care o folosesc eu nu

  4. #4124 SP
    Junior Member snooker's Avatar
    Eu daca am stick si Gaia 1.03 pot instala noua versiune de Gaia 2.01? O sa am ceva conflicte?
    Sau pot sta linistit cu stick-ul si Gaia veche?
    Ca momentan imi merg toate jocurile, nu am probleme.
    Sau o sa am pe viitor si trebuie neaparat sa o modez soft?

  5. #4125 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Data viitoare spune si tu ca tot homebrew-ul iti merge fara probleme nu jocurile ca sa nu iti iei un warn.
    Gaia manager 2.0 sau 2.01 nu e compatibil cu fw 3.41 pe care esti tu, ramai cum esti. Acele versiuni sunt pt CFW 3.55

  6. #4126 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by snooker View Post
    Eu daca am stick si Gaia 1.03 pot instala noua versiune de Gaia 2.01? O sa am ceva conflicte?
    Sau pot sta linistit cu stick-ul si Gaia veche?
    Ca momentan imi merg toate jocurile, nu am probleme.
    Sau o sa am pe viitor si trebuie neaparat sa o modez soft?
    Pentru tine pune Gaia 1.04.1

  7. #4127 SP
    Junior Member snooker's Avatar
    OK, multumesc pentru raspunsuri.

  8. #4128 SP
    Junior Member dexter10's Avatar
    Quote Originally Posted by bibiskov View Post
    Salutare ,am si eu o problema:am vrut sa ies din Assassins Creed Brotherhood si s-a blocat consola , dupa ce i-am dat restart nu-mi vede decat system settings din meniu,celelalte icoane se invart si atat .Are cineva o solutie ?
    da,intri in factory/service mod si formatezi hdd'ul. am mai avut pe cineva exact cu problema asta la fel in assassin creed brotherhood a patit la fel si numa prin metoda asta am reusit sa'i remediez problema. bafta

  9. #4129 SP
    Member claudiutk's Avatar
    cat ma costa sa vin cu ps3 ul la tine sa ii pui acel 3.55 cfw + multiman care au iesit azi?

  10. #4130 SP
    Junior Member swedish's Avatar
    Te salut. Am si eu prieten cu o consola PS3 FAT de 40gb seria CECHGH04 cumparata de la cineva ... are blocul optic defect. Bani de bloc optic nu are ... insa consola are firmware 3.10 . Imi poti spune care e cea mai buna solutie in cazul asta ??? Si cat il costa. Ms.

  11. #4131 SP
    Junior Member booosty's Avatar
    salut don zi-mi si mie ce versiune de ftp server merge pe CFW 3.55

  12. #4132 SP
    Member RELOADED9's Avatar
    salut!imi poti zice si mie daca se poate moda xbox360 slim?am vazut un video cu modare slim pe acest topic acum ceva timp.daca se poate moda cat costa?daca nu s-a modat, in opinia ta crezi ca se va moda xbox360 mai repede sau se va putea juca jocuri piratate online pe ps3?

    stiu ca sunt multe intrebari si putin aiurea da' incearca sa imi raspunzi la toate.

  13. #4133 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by claudiutk View Post
    cat ma costa sa vin cu ps3 ul la tine sa ii pui acel 3.55 cfw + multiman care au iesit azi?
    80 ron cu instalare de softuri tot

    ---------- Post added 21-01-2011 at 09:30 AM ----------

    Quote Originally Posted by swedish View Post
    Te salut. Am si eu prieten cu o consola PS3 FAT de 40gb seria CECHGH04 cumparata de la cineva ... are blocul optic defect. Bani de bloc optic nu are ... insa consola are firmware 3.10 . Imi poti spune care e cea mai buna solutie in cazul asta ??? Si cat il costa. Ms.
    indiferent ce modare va avea ca este soft sau cu jailbreak pentru unele jocuri trebuie unitatea optica functionala cu un joc original in unitate

    ---------- Post added 21-01-2011 at 09:31 AM ----------

    Quote Originally Posted by booosty View Post
    salut don zi-mi si mie ce versiune de ftp server merge pe CFW 3.55
    blackb0x-ftp-server-3.41-signed

    ---------- Post added 21-01-2011 at 09:32 AM ----------

    Quote Originally Posted by RELOADED9 View Post
    salut!imi poti zice si mie daca se poate moda xbox360 slim?am vazut un video cu modare slim pe acest topic acum ceva timp.daca se poate moda cat costa?daca nu s-a modat, in opinia ta crezi ca se va moda xbox360 mai repede sau se va putea juca jocuri piratate online pe ps3?

    stiu ca sunt multe intrebari si putin aiurea da' incearca sa imi raspunzi la toate.
    SE modeaza cu schimbare de dvd-rom dar numai o singura revizie de drive asa ca asteptam sa iasa modarea soft. Mai ai rabdare ca trebuie sa iasa

  14. #4134 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    PS3Win 0.9.8 Released - Easily Organize Your Games

    ManuNg, the author behind PS3Win, has recently updated his popular app, bringing the latest version up to 0.9.8. The app allows you to manage your list of PS3 games locally and on your PS3 (via FTP).

    - The search for a list of games on different local directories on USB drives or a PS3 Ftp
    - It can change the OS version or the PS3 minimum 'PSP remote play' the game
    - It creates a pkg to create a shortcut on the XMB of the PS3.
    - It includes a module to browse FTP directories on the console and transfer files.
    - It displays the games in a list, icons or images.
    - It includes compatibility information jailbreak Ps.
    - You can specify multiple directories containing games
    - Ability to browse the tree on the PS3 with a mini browser to add the directories games.
    - It retrieves the image, the id, name, file date, the minimum OS version, the version of the game, the size and the PSP remote play.
    - You can copy the games from the list
    - You can print the list or save it to a text file.
    - You can aiso view images of the game

    Download : MEGAUPLOAD - The leading online storage and file delivery service
    Attached Images Attached Images ps3win1.jpg

  15. #4135 SP
    Junior Member catalinux's Avatar
    Imi cer scuze de aceasta intrebare, sper sa nu deranjez pe nimeni cu STUPIZENII, dar este prima data cand fac asa ceva si vreau sa fiu sigur de ceea ce fac, inainte sa bat cuie cu ea...
    1. Daca am CECH 2504A - 160GB SLIM - FIRMWARE 3.41 setat din fabrica mai este necesar sa sa trec prin alte etape decat sa copiez e3fw 2in1 3.55spoof pe E3Upgrader DISK si sa incep jailbreakuirea ?
    2. Ce Backup Manager imi recomandati ?
    3. Ce vrea sa zica cu schimbati denumirea... H.HEX ? H fiind ce ? un exemplu daca se poate.
    Multumesc anticipat

  16. #4136 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Ce jailbreak vrei sa faci? Banuiesc ca cel cu stick?

  17. #4137 SP
    Junior Member catalinux's Avatar
    Quote Originally Posted by mark View Post
    Ce jailbreak vrei sa faci? Banuiesc ca cel cu stick?
    Exact, am luat si eu un E3 CARD Reader de la Donely.

  18. #4138 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Quote Originally Posted by catalinux View Post
    Imi cer scuze de aceasta intrebare, sper sa nu deranjez pe nimeni cu STUPIZENII, dar este prima data cand fac asa ceva si vreau sa fiu sigur de ceea ce fac, inainte sa bat cuie cu ea...
    1. Daca am CECH 2504A - 160GB SLIM - FIRMWARE 3.41 setat din fabrica mai este necesar sa sa trec prin alte etape decat sa copiez e3fw 2in1 3.55spoof pe E3Upgrader DISK si sa incep jailbreakuirea ?
    2. Ce Backup Manager imi recomandati ?
    3. Ce vrea sa zica cu schimbati denumirea... H.HEX ? H fiind ce ? un exemplu daca se poate.
    Multumesc anticipat
    1. Nu, doar ce ai precizat.
    2. Gaia sau multiman pt versiunea 3.41, le gasesti pe ps3-hacks
    3. Copiaza doar fisierul .bin direct pe stick in partitia upgrade si esti good to go.

  19. #4139 SP
    Junior Member catalinux's Avatar
    Quote Originally Posted by mark View Post
    1. Nu, doar ce ai precizat.
    2. Gaia sau multiman pt versiunea 3.41, le gasesti pt ps3-hacks
    3. Copiaza doar fisierul .bin direct pe stick in partitia upgrade si esti good to go.
    Multumesc

    ---------- Post added 21-01-2011 at 02:56 PM ----------

    MULTUMESC DONELY !
    You are the MAN.
    Stickul merge PERFECT.
    Multumesc foarte mult si lui MARK pentru sprijinul acordat.

  20. #4140 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by catalinux View Post
    Multumesc
    MULTUMESC DONELY !
    You are the MAN.
    Stickul merge PERFECT.
    Multumesc foarte mult si lui MARK pentru sprijinul acordat.
    Cu placere

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts