Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 249 of 364 FirstFirst ... 149 199 239 247 248 249 250 251 259 299 349 ... LastLast
Results 4,961 to 4,980 of 7269

Thread: Modificari Console: Downgrade PS3 la CFW 3.55, PS2, PSP, Xbox 360 Slim, Wii

  1. #4961 SP
    Junior Member Jo!nT's Avatar
    Salut,se mai aude ceva de 3.60 ???

    Numai bine...

  2. #4962 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by edy4vali View Post
    Salut. Se poate moda un xbox slim cu
    MFR date 2010-10-07 ??

    Iar daca nu se poate inca moda se poate aproxima ceva? Am vazut un comment mai sus :
    .
    Deocamdata nu. Mai vb peste o luna.

    ---------- Post added 27-06-2011 at 03:57 PM ----------

    Quote Originally Posted by Jo!nT View Post
    Salut,se mai aude ceva de 3.60 ???

    Numai bine...
    Deocamdata nimic

  3. #4963 SP
    Junior Member Jo!nT's Avatar
    Oky,ms...
    Pace !

  4. #4964 SP
    Junior Member nicucraker969's Avatar
    donely...ce versiune de multiman recomanzi???eu am un ps3 slim 320 +hd extern wd 640g fat32.e modat la tine si copiez ftp cu multiman 1.6 .am inteles ca e disponibila varianta multiman cu suport ntfs.ce ne recomanzi??pot sa instalez si varianta ntfs multiman si sa mai folosesc separat pt el un alt hd ntfs??merge oare ps 3 cu 2 hd externe??unul fat32 si unul ntfs fiecare cu versiunea sa de multiman.
    si o a doua problema...dupa ce am terminat un joc gen gow3,cum il sterg??l-am sters efectiv cu patrat din multiman.mai trebuie sa sterg prin ftp si altceva gen salvari sau unde isi face radacini pe hd intern?ca mi se pare ca dupa stergere din multiman nu se sterge complet.adica nu se eliberaeaza spatiul care era inainte de instalare.ps. imi merge beton deocamdata si in general nu am probleme cu jocurile!!

  5. #4965 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by nicucraker969 View Post
    donely...ce versiune de multiman recomanzi???eu am un ps3 slim 320 +hd extern wd 640g fat32.e modat la tine si copiez ftp cu multiman 1.6 .am inteles ca e disponibila varianta multiman cu suport ntfs.ce ne recomanzi??pot sa instalez si varianta ntfs multiman si sa mai folosesc separat pt el un alt hd ntfs??merge oare ps 3 cu 2 hd externe??unul fat32 si unul ntfs fiecare cu versiunea sa de multiman.
    si o a doua problema...dupa ce am terminat un joc gen gow3,cum il sterg??l-am sters efectiv cu patrat din multiman.mai trebuie sa sterg prin ftp si altceva gen salvari sau unde isi face radacini pe hd intern?ca mi se pare ca dupa stergere din multiman nu se sterge complet.adica nu se eliberaeaza spatiul care era inainte de instalare.ps. imi merge beton deocamdata si in general nu am probleme cu jocurile!!
    Ultima versiune de multiman este ok. Pentru a folosii partitie NTFS trebuie editat un fisier .cfg cu id vendor de la hdd-ul pe care il folosesti si trebuie copiat in usdir de la multiman. Daca ai sters jocul din multiman este ok. Salvarile le stergi din meniul PS3

    ---------- Post added 28-06-2011 at 08:37 AM ----------

    Vesti bune pentru cei care au PS3 cu FW mai mare de 3.55 si vor sa il modeze.

    "Well, this is interesting it appears are friends at Gitbrew are working on a possible 3.56+ exploit. From the QA Flag PKG, to the downgrade method by these fellas, it would be very interesting to see if they can pull it off"

  6. #4966 SP
    Junior Member marcelsm's Avatar
    Donely scuze de deranj,dar tot vad aparand emulatoare pentru Super Nintendo,Gameboy,etc si nu stii daca exista vreo unul de Nintendo Game Cube pentru ps3?

  7. #4967 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by marcelsm View Post
    Donely scuze de deranj,dar tot vad aparand emulatoare pentru Super Nintendo,Gameboy,etc si nu stii daca exista vreo unul de Nintendo Game Cube pentru ps3?
    NU exista inca. O sa iasa curand pentru N64

  8. #4968 SP
    Junior Member bogdan2706's Avatar
    vreu si eu o maneta de x box si una de ps3 suna 0748210896

  9. #4969 SP
    Junior Member aly1281's Avatar
    Ceva vesti despre modare la un xbox360 slim din 2011?

  10. #4970 SP
    Senior Member CSergiu's Avatar
    Quote Originally Posted by aly1281 View Post
    Ceva vesti despre modare la un xbox360 slim din 2011?
    Depinde de versiunea firmware-ului si de brand-ul DVD-ului din consola. Mai jos am pus niste imagini pentru identificarea modelului, iar mai departe daca o vrei modata si daca se poate apelezi la Donely. Bafta.


  11. #4971 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by aly1281 View Post
    Ceva vesti despre modare la un xbox360 slim din 2011?
    Deocamdata nu exista dar o sa iasa curand pentru reviziile 0225. O sa trebuiasca schimbat PCB-ul de la dvd-rom cu unul custom. Am sa postez cand modarea va fi publica.

  12. #4972 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by bogdan2706 View Post
    vreu si eu o maneta de x box si una de ps3 suna 0748210896
    Ai datele mele de contact, daca te intereseaza ceva suna tu.

  13. #4973 SP
    Junior Member adrian82's Avatar
    eu am liteon dvd-ul si e verde ledul

  14. #4974 SP
    Junior Member verbuncu's Avatar
    Husa silicon Wii remote ?

  15. #4975 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    PS3 Showtime 3: Home Theater System

    The developer of Showtime Home Theater System has updated his program to version 3. It will be awhile before Andreas �man can address any problems, but in the meantime we can try out the new zoom feature.
    So I've finally gotten around to releasing 3.0, go get it here
    It's pretty much the same as in 2.99.534 except that you can now arbitrarily zoom the video via a setting in the popup menu.

    I'm leaving on a vacation tomorrow and wont bring the PS3 with me so don't expect any (tested) PS3 features the next weeks. I will hopefully find time to do a bunch of other non-platform depended features though.
    Once I get back I hope to address all aspects of audio on the PS3, in particular:
    •AV sync problems
    •Digital output
    •Volume control

    Have a nice summer!
    Attached Images Attached Images icon0.png
    Attached Files

  16. #4976 SP
    Member bobolac's Avatar
    Husa silicon controller PS3?
    Multumesc.

  17. #4977 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by verbuncu View Post
    Husa silicon Wii remote ?
    da 30 ron

    ---------- Post added 02-07-2011 at 10:29 AM ----------

    Quote Originally Posted by bobolac View Post
    Husa silicon controller PS3?
    Multumesc.
    nu

  18. #4978 SP
    Junior Member cozmyn007's Avatar
    ai carcasa completa de psp phat?

  19. #4979 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by cozmyn007 View Post
    ai carcasa completa de psp phat?
    nu

  20. #4980 SP
    Member Bokolino's Avatar
    salut. am o mica problema, am un xbox 360 phat cu drive benq. Consola are update la 12625. Am si un kinect k de aici vine problema. Am cumparat kinectu, l am folosit, a mers perfect o saptamna dupa care imi spune ca are nevoie de un update k sa functioneze kinectul. Consola e banata. Acuma toate jocurile vor sa faca update la consola sa o aduc la fw 12625. in system imi spune k eu am deja 12625. Din jocuri nu poate sa faca update pt ca da eroare, toate au fost transformate din wave 11, sau ce aveau, in wave 3. Consola e modata cu 1.6. nu face update de pe stick. Pot sa i mai fac ceva sau ii fac update la 13146 si dupaia apelez la tine sa o modez iar?

    ---------- Post added 08-07-2011 at 01:56 AM ----------

    am rezolvat. trebuia sa i aduc aminte care update e ala bun...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts