Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 260 of 364 FirstFirst ... 160 210 250 258 259 260 261 262 270 310 360 ... LastLast
Results 5,181 to 5,200 of 7268

Thread: Modificari Console: Downgrade PS3 la CFW 3.55, PS2, PSP, Xbox 360 Slim, Wii

  1. #5181 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by scorprsr View Post
    Salut, ai un navigator pentru ps move? Sau cum se cheamă treaba aia cu joystick de �nsotește controllerul move... Dacă da, la ce preț? Mulțumesc.
    nu

  2. #5182 SP
    Junior Member verbuncu's Avatar
    Se poate moda XBX 360 S cu data fabricatiei 22.02.2011 ?

  3. #5183 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by verbuncu View Post
    Se poate moda XBX 360 S cu data fabricatiei 22.02.2011 ?
    Da

    NOU !! Disponibila modare XBOX 360 modelul nou SLIM pentru cele cu data de fabricatie 2010-08-04 cu drive Lite-On (slim) 9504 cu fw Ixtreme LT1.91 = 100 ron
    Pentru cele dupa aceasta data de fabricatie cu revizie 0272, 0225, 0401 sau la care s-a facut ultimul update de dashboard 2.0.13599.0 si care au chipset MXIC = 190 ron
    Pentru cele cu chipset Winbond costa = 250 ron

    VIDEO:


    Nu se percepe nici o taxa pentru verificare chipset, daca este MXIC sau Winbond !!!!
    Aceasta se face la mine fara a se desface dvd-rom, ci numai prin simpla atasare la programator si citirea ID vendor.
    ATENTIE !!! Modarea se face cu scule profesionale dedicate acestei modari, fara improvizatii cu fire, rezistente, gaurire cu letcon sau alte chestii de genul asta, improvizatii care pot duce la distrugerea consolei in mod ireversibil.

  4. #5184 SP
    Junior Member manu_b_05's Avatar
    Don m-a ajutat cu 2 buc. XBOX 360 Slim cu chipset WINBOUND, astazi le-am ridicat. Functioneaza IMPECABIL. Recomand!
    Multumesc pt. ajutor.

  5. #5185 SP
    Member Andrei260191's Avatar
    Am modat astazi un xbox 0225 cu chipset Winbond, metoda Kamikaze! Foarte rapid! Multumesc mult!Recomand cu incredere!

  6. #5186 SP
    Junior Member xBulk's Avatar

    Poti face asta?.Daca da cat ar costa?

  7. #5187 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by xBulk View Post
    Poti face asta?.Daca da cat ar costa?
    Deocamdata nu ruleaza decat unele homebrew. Pana nu apare un freeboot pt jocuri, nu prea avem ce face cu el. AM comandat tot ce trebuie plus ca o sa iasa o metoda mai safe curand. Problema va fi, ca nu vei putea juca cu o consola cu jtag pe live.

  8. #5188 SP
    Junior Member xBulk's Avatar
    Quote Originally Posted by Donely View Post
    Deocamdata nu ruleaza decat unele homebrew. Pana nu apare un freeboot pt jocuri, nu prea avem ce face cu el. AM comandat tot ce trebuie plus ca o sa iasa o metoda mai safe curand. Problema va fi, ca nu vei putea juca cu o consola cu jtag pe live.
    Deja am ban pe Live,deasta vreau sa modez consola,nu neaparat pentru jocuri dar vreau homebrews .Imi plac modurile si aplicatiile.

  9. #5189 SP
    Junior Member terebentina's Avatar
    pentru wii si pentru xbox slim ai nevoie si de cabluri, senzori, etc sau pot sa vin doar cu unitatile?

  10. #5190 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by terebentina View Post
    pentru wii si pentru xbox slim ai nevoie si de cabluri, senzori, etc sau pot sa vin doar cu unitatile?
    Numai consola atat

  11. #5191 SP
    Junior Member Lylo's Avatar
    Salut! Am un PS3 de 80 GB cu ultima versiune de firmware, respectiv 3.70. Se poate moda? Multumesc.

  12. #5192 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by Lylo View Post
    Salut! Am un PS3 de 80 GB cu ultima versiune de firmware, respectiv 3.70. Se poate moda? Multumesc.
    DEocamdata nu

  13. #5193 SP
    Junior Member blackshadow's Avatar
    rgh la xbox faci? si daca da un pret?

  14. #5194 SP
    Junior Member Ilsambras's Avatar
    Salut.As dori si eu o schimbare a lentilei de ps2.Am vazut cat costa si as dori sa discutam pe messenger despre acest lucru.Multumesc.

  15. #5195 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by blackshadow View Post
    rgh la xbox faci? si daca da un pret?
    Sa iasa freeboot pentru el si apoi am sa fac, plus ca trebuie sa iasa modchip dedicat pentru el.



    Quote Originally Posted by Ilsambras View Post
    Salut.As dori si eu o schimbare a lentilei de ps2.Am vazut cat costa si as dori sa discutam pe messenger despre acest lucru.Multumesc.
    140 ron daca este slim.



    ---------- Post added 05-09-2011 at 03:11 PM ----------


    In curand disponibila modare cu modchip pentru JTAG Reset Glitch Hack (RGH), pentru X-Box 360 Zephyr, Jasper and Trinity(Slim).
    -Necesita dump si flash de NAND.

    -Se pot rula jocurile de pe HDD extern inclusiv DLC-urile

    -Cu functie de update la orice versiune de dashboard

    -Pret informativ intre 250-290 Ron

  16. #5196 SP
    Junior Member XPlayer's Avatar
    Salut Don,

    Am un Xbox Slim si 2 intrebari :

    1.Mai este necesara modarea DVD-ului ?
    2.Cum pot afla daca am Jasper sau Trinity ?

  17. #5197 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by XPlayer View Post
    Salut Don,

    Am un Xbox Slim si 2 intrebari :

    1.Mai este necesara modarea DVD-ului ?
    2.Cum pot afla daca am Jasper sau Trinity ?
    Slim este cu procesor Trinity. La JTAG singurul dezavantaj este ca pe live nu este safe deloc.

  18. #5198 SP
    Junior Member booosty's Avatar
    slimul cu procesor trinity este cv sigur pe live sau si aici exista riscuri?

  19. #5199 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Daca ai JTAG, nu conteaza pe ce tip de xbox360, exista o probabilitate foarte mare sa te baneze pe live si sa nu mai poti intra pe net cu consola. Nu are legatura ca e Jasper sau Trinity.

  20. #5200 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by keanustar View Post
    Daca ai JTAG, nu conteaza pe ce tip de xbox360, exista o probabilitate foarte mare sa te baneze pe live si sa nu mai poti intra pe net cu consola. Nu are legatura ca e Jasper sau Trinity.
    Corect !

    ---------- Post added 06-09-2011 at 07:42 AM ----------

    De astazi disponibila modare cu ultimul CFW LT+ 1.92 pentru toate reviziile de slim Slims 0225, 0272, 0401 si 1071

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts