Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 311 of 364 FirstFirst ... 211 261 301 309 310 311 312 313 321 361 ... LastLast
Results 6,201 to 6,220 of 7268

Thread: Modificari Console: Downgrade PS3 la CFW 3.55, PS2, PSP, Xbox 360 Slim, Wii

  1. #6201 SP
    Junior Member masterblaster's Avatar
    Salut Donely,

    La un PS3 cu ultima versiune de soft se poate face downgrade plus modare?

  2. #6202 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by masterblaster View Post
    Salut Donely,

    La un PS3 cu ultima versiune de soft se poate face downgrade plus modare?
    Daca consola nu depaseste date code 1A este posibil.

  3. #6203 SP
    Junior Member master_raresh's Avatar
    Salut Donely, am si eu o problema si ma gandeam ca ai vreo idee in lugatura cu aceasta. Am xbox 360 s 4Gb cu un HDD WD blue scorpio "instalat" pe consola folosind hddhackr(presupun ca esti familiar cu acest "mod") cu imagine de 60GB. Problema este urmatoarea: cand deschid consola, de obicei dureaza mai mult timp ca in trecut pana cand trece de screen-ul acela cu xbox in meniurile sale, in plus de obicei unele sau majoritatea tileurilo nu se incarca(pur si simplu imi apar ca fiind gri si goale). Cand vreau sa ma joc, jocul respectiv(instalat pe hdd) se incarca foarte greu si spre exemplu in forza 4 cateodata in timp ce conduc nu vrea sa se incarce soseaua/scenario ci pur si simplu conduc pe ceva imaginar... iar cand joc battlefield 3 dupa vreo 30 min imi zice ca disk-ul este zgariat pe cand el abia are vreo zgarietura fina(stii cum e presupun, oricum jocul este instalat pe hdd deci nu il invarte prea mult). Este foarte enervant de vreme ce eu obisnuiam sa ma joc o data la vreo 2 zile pe el dar acum nu mai pot. Intrebarea este: Ai vreo idee ce ar putea avea...nu e racit destul, are hdd-ul bad-uri etc. ? Multumesc!

  4. #6204 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by master_raresh View Post
    Salut Donely, am si eu o problema si ma gandeam ca ai vreo idee in lugatura cu aceasta. Am xbox 360 s 4Gb cu un HDD WD blue scorpio "instalat" pe consola folosind hddhackr(presupun ca esti familiar cu acest "mod") cu imagine de 60GB. Problema este urmatoarea: cand deschid consola, de obicei dureaza mai mult timp ca in trecut pana cand trece de screen-ul acela cu xbox in meniurile sale, in plus de obicei unele sau majoritatea tileurilo nu se incarca(pur si simplu imi apar ca fiind gri si goale). Cand vreau sa ma joc, jocul respectiv(instalat pe hdd) se incarca foarte greu si spre exemplu in forza 4 cateodata in timp ce conduc nu vrea sa se incarce soseaua/scenario ci pur si simplu conduc pe ceva imaginar... iar cand joc battlefield 3 dupa vreo 30 min imi zice ca disk-ul este zgariat pe cand el abia are vreo zgarietura fina(stii cum e presupun, oricum jocul este instalat pe hdd deci nu il invarte prea mult). Este foarte enervant de vreme ce eu obisnuiam sa ma joc o data la vreo 2 zile pe el dar acum nu mai pot. Intrebarea este: Ai vreo idee ce ar putea avea...nu e racit destul, are hdd-ul bad-uri etc. ? Multumesc!
    Este de la hdd clar. Foloseste versiune mai noua de hddhackr si prepara din nou hdd-ul. Ar trebui sa isi revina. Posibil sa aiba si bad-uri pe el. Cel mai bine fa-ti RGH la consola si gata.

  5. #6205 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Disponibila modare RGH2, Xbox 360 Slim revizie Corona 12V....9,6A HDD 250, cu modchip Xecuter CoolRunner revC si Xecuter QSB CR Upgrade For Corona. Timp de boot intre 5 si 35 secunde.

    VIDEO:
    Attached Images Attached Images img_0867.jpg

  6. #6206 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Disponibila modare RGH2, Xbox 360 Slim revizie Corona 12V....9,6A HDD 250, cu modchip Xecuter CoolRunner revC si Xecuter QSB CR Upgrade For Corona. Timp de boot intre 5 si 35 secunde.

    VIDEO:

    Attached Images Attached Images img_0867.jpg

  7. #6207 SP
    Junior Member Urukhai's Avatar
    Xecuter CoolRunner revC si Xecuter QSB CR Upgrade For Corona . E mai buna modarea asta decat 360 squirt ? Zi-ne si un pret te rog .

  8. #6208 SP
    Junior Member mihai's Avatar
    da man si as vrea si eu sa stiu te rog merge si pe 15574 sau cat mai este pana va putea sa se modeze stima

  9. #6209 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by Urukhai View Post
    Xecuter CoolRunner revC si Xecuter QSB CR Upgrade For Corona . E mai buna modarea asta decat 360 squirt ? Zi-ne si un pret te rog .
    Sincer, nu am observat absolut nici o diferenta intre, Xecuter CoolRunner revC & Xecuter QSB CR Upgrade For Corona si 360 Squirt. Costa 249 ron cu montaj cu tot.




    Quote Originally Posted by mihai View Post
    da man si as vrea si eu sa stiu te rog merge si pe 15574 sau cat mai este pana va putea sa se modeze stima
    Nu exista inca bootloader pe dash 15574. Mai trebuie sa astepti si mare atentie caci iese inca un dash nou si anume 16091.

  10. #6210 SP
    Junior Member mihai's Avatar
    am vazut man banui ca daca iese nou dash o sa apara si bootloder pt 15574

  11. #6211 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by mihai View Post
    am vazut man banui ca daca iese nou dash o sa apara si bootloder pt 15574
    Speram ca da. Tot ce stiu este ca se lucreaza la el.

  12. #6212 SP
    Junior Member marcelsm's Avatar
    Don,victorie!Mi-am reparat ylod-ul si vreau un TB!Spune-mi te rog cat ar fi pentru o consola cu FW 3.55(sper ca nu e problema ca e cu multiman)+transport.

  13. #6213 SP
    Junior Member mihai's Avatar
    Don te mai deranjez cu o intrebare am gasit pe acest site spunemi te rog ce vrea sa insemne (COOL RUNNER II -VERSIUNEA A II A IMBUNATATITA A BINECUNSOSCUTULUI PRODUS COOL RUNNER ACESTA FUNCTIONEAZA PE TOATE PLACILE DE BAZA X360 SI X360 SLIM (CU EXCEPTIA PLACI DE BAZA XENON) INDIFERENT DE VERSIUNEA DE KERNEL)
    Am citi in reclama de pe acest site o fi aparut cv nou orcum stiu ca tu ai fi primul daca ar fi cv de genu acesta si inca cv man kernel=inseamna update nu ? 15574 ex si inca o data mii de scz pt postare

  14. #6214 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by marcelsm View Post
    Don,victorie!Mi-am reparat ylod-ul si vreau un TB!Spune-mi te rog cat ar fi pentru o consola cu FW 3.55(sper ca nu e problema ca e cu multiman)+transport.
    Reparatia va fi de scurta durata asa ca nu te bucura asa mult, imi pare rau sa iti spun asta. TB nu mai am pe stoc pentru ca pregatesc o versiune noua.




    Quote Originally Posted by mihai View Post
    Don te mai deranjez cu o intrebare am gasit pe acest site spunemi te rog ce vrea sa insemne (COOL RUNNER II -VERSIUNEA A II A IMBUNATATITA A BINECUNSOSCUTULUI PRODUS COOL RUNNER ACESTA FUNCTIONEAZA PE TOATE PLACILE DE BAZA X360 SI X360 SLIM (CU EXCEPTIA PLACI DE BAZA XENON) INDIFERENT DE VERSIUNEA DE KERNEL)
    Am citi in reclama de pe acest site o fi aparut cv nou orcum stiu ca tu ai fi primul daca ar fi cv de genu acesta si inca cv man kernel=inseamna update nu ? 15574 ex si inca o data mii de scz pt postare
    Nu este nimic nou, este vorba de xecuter coolrunner revC care merge pe fat, pe slim cu placa trinity si pe slim revizie corona cu hdd incorporat si in cazul asta, numai impreuna cu Xecuter QSB CR Upgrade For Corona. Nu exista inca nimic scos pentru kernel 15574.

  15. #6215 SP
    Junior Member marcelsm's Avatar
    De fapt sa terminat pasta de pe procesor si am uitat sa o curat.Cel care a reparato a spus ca va mai rezista cel putin 2-3 ani.Rusine mie pentru ca am uitat sa o curat.......

  16. #6216 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by marcelsm View Post
    De fapt sa terminat pasta de pe procesor si am uitat sa o curat.Cel care a reparato a spus ca va mai rezista cel putin 2-3 ani.Rusine mie pentru ca am uitat sa o curat.......
    Daca este numai de pasta termica este ok.

  17. #6217 SP
    Junior Member selea's Avatar
    Salut,care este diferenta intre xbox 360 modat cu LT 1.9 , LT2.0 si LT3.0 ?
    Multumesc.

  18. #6218 SP
    Junior Member kickass's Avatar
    Cat costa ^?

  19. #6219 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by selea View Post
    Salut,care este diferenta intre xbox 360 modat cu LT 1.9 , LT2.0 si LT3.0 ?
    Multumesc.
    Google si gasesti imediat raspunsul. NU avem voie cu discutii de warez pe forum.

  20. #6220 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by kickass View Post
    Cat costa ^?
    249 ron cu montaj cu tot.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 311 of 364 FirstFirst ... 211 261 301 309 310 311 312 313 321 361 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts